Barzani'den 'Peşmerge'nin Kerkük'e döneceği' iddialarına yalanlama

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Barzani, "Peşmerge'nin tartışmalı bölgelere yeniden gönderilmesi için görüşmelerin yapıldığı" şeklindeki iddiaların doğru olmadığını söyledi.

Barzani'den 'Peşmerge'nin Kerkük'e döneceği' iddialarına yalanlama

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda  bulunan Barzani, "Peşmerge'nin tartışmalı bölgelere yeniden gönderilmesi için  görüşmelerin yapıldığı" şeklindeki iddiaların doğru olmadığını söyledi.

Barzani, bu konuya ilişkin şu ana kadarErbil, Bağdat ve ABD  yönetimleri arasında herhangi bir resmi görüşme yapılmadığını ifade etti.

Tartışmalı bölgelerdeki güvenlik durumunu yakından takip ettiklerini  ve gelişmelerden haberdar olduklarını kaydeden Barzani, söz konusu bölgelerin  güvenliğine destek verdiklerini ve bu meselenin kendileri için önemli olduğunu  dile getirdi.

Barzani gazetecilerin "Türkiye'nin Süleymaniye Havalimanı'na uçuşları  yeniden başlatması için bir çalışma yapılıp yapılmadığına" ilişkin sorusunu ise  şöyle yanıtladı:

"Erbil ile Ankara arasında, Süleymaniye Havalimanı'na uçuşların  yeniden başlatılması için görüşmelerimiz devam ediyor. Umarım görüşmelerimiz iyi  bir sonuca varacaktır."

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2018, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224