Belçika'dan Türkiye'ye yeni mesaj!

Belçika Başbakanı Charles Michel, "Türkiye ile nispeten yavaşlamış olan ilişkilerimizi yeniden canlandırmaya karar verdik. Türkiye'deki başarısız darbe girişiminden bu yana iki ülkenin adalet, dışişleri ve içişleri bakanları arasındaki dondurduğumuz üçlü görüşmeleri yeniden başlatacağız" dedi.

Belçika'dan Türkiye'ye yeni mesaj!

Belçika Başbakanı Charles Michel, Türkiye Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan ile Birleşmiş Milletler (BM) 73. Genel Kurulu çerçevesinde  yaptığı görüşmeyi "açık ve samimi" olarak niteleyerek "Türkiye ile nispeten  yavaşlamış olan ilişkilerimizi yeniden canlandırmaya karar verdik" ifadesini  kullandı. 

Belçika'nın en yüksek tiraja sahip gazetelerinden "Le Soir", Michel ile yaptığı röportajı "New York'ta Erdoğan ve Michel'in uzun görüşmesi"  başlığıyla manşetten verdi.

İki liderin BM 73. Genel Kurulu kapsamında uzun süren bir görüşme  yaptığına dikkat çekilen haberde, Ankara ve Brüksel ilişkilerinin yeniden  canlandırılması konusunda mutabık kalındığı vurgulandı.

Erdoğan ile görüşmesini "açık ve samimi" olarak nitelendiren Michel,  "Farklı konular üzerinde görüş alışverişinde bulunduk. Türkiye'nin Suriye'deki  jeopolitik rolü, terörle mücadele, göç, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB), ABD ve  Rusya ile ilişkileri gündeme geldi" ifadelerini kullandı.

Michel, terörle mücadelede iş birliğine devam etme konusunda görüş  birliğinde olduklarına işaret ederek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Türkiye ile nispeten yavaşlamış olan ilişkilerimizi yeniden  canlandırmaya karar verdik. Yakın zamanda güvenlik birimlerimiz arasında  görüşmeler düzenlenmesini planlıyoruz. Bunun yanı sıra Türkiye'deki başarısız  darbe girişiminden bu yana iki ülkenin adalet, dışişleri ve içişleri bakanları  arasındaki dondurduğumuz üçlü görüşmeleri yeniden başlatacağız."

Başbakan Michel, Erdoğan ile AB-Türkiye ilişkilerinin geleceği  konusunda da etraflı bir görüşme yaptıklarını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154