BM Genel Sekreter Yardımıcısı'ndan Kahramanmaraş'ta bomba "Türkiye Modeli" Açıklaması

Kahramanmaraş'ta Başbakan Yardımcısı Kaynak ile bir araya gelen BM Genel Sekreter Yardımcısı Al Meraikhi: "Dünyada artık 'Türkiye Modeli' diye bir gerçek var" dedi.

BM Genel Sekreter Yardımıcısı'ndan Kahramanmaraş'ta bomba "Türkiye Modeli" Açıklaması

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Yardımcısı Ahmed  Bin Mohammed Al Meraikhi, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ile bir araya geldiği  görüşmede, "BM'nin insani yardımlar konusunda bir standardı var. Ancak Türkiye'de  gördüm ki bu standartların çok çok üzerinde işler yapılıyor. Dünyada artık  'Türkiye Modeli' diye bir gerçek var." ifadelerini kullandı. 
 
Başbakan Yardımcısı Kaynak'ın makamından yapılan açıklamada, Kaynak'ın  BM Genel Sekreter Yardımcısı Ahmed Bin Mohammed Al Meraikhi ile bir araya geldiği  bildirildi.
 
Açıklamaya göre, Türkiye'deki temasları çerçevesinde Kahramanmaraş  Barınma Merkezi'ni ve bazı ailelerin evlerini ziyaret eden Meraikhi, bu  ziyaretlerin ardından Başbakan Yardımcısı Kaynak ile görüştü.
 
Meraikhi görüşmede yaptığı açıklamada, "BM'nin insani yardımlar  konusunda bir standardı var. Ancak Türkiye'de gördüm ki bu standartların çok çok  üzerinde işler yapılıyor. Dünyada artık 'Türkiye Modeli' diye bir gerçek var."  ifadelerini kullandı.
 
Kahramanmaraş Barınma Merkezi'nin gördüğü en iyi kamplardan biri  olduğunu belirten Meraikhi, "Gördüklerimden çok etkilendim. İnsani yardımda  BM'nin bazı standartları var. Şimdi bir de Türkiye standartları oluştu. Artık BM,  Türkiye standartlarına ulaşmak zorunda. Bundan sonra gideceğim her yerde 'Türkiye  Modelini anlatacağım'." şeklinde konuştu.
 
Meraikhi ayrıca Körfez Ülkeleri, sivil toplum kuruluşları ve BM  nezdinde Türkiye'nin en büyük savunucusu ve destekçisi olacağını kaydetti.
 
Kaynak'tan "Dünya Göç Zirvesi" daveti
 
Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ise görüşmede, Meraikhi'ye  Türkiye'nin Suriye krizinin başlamasından bu yana yaptığı çalışmalar hakkında  bilgi verdi.
 
Kaynak, Meraikhi aracılığıyla BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'i,  10-12 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilecek Dünya Göç Zirvesi'ne  davet etti.
 
Kaynak-Meraikhi  görüşmesinin, açıklamaların ardından yaklaşık 1 saat  basına kapalı olarak devam ettiği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 23:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
MİSAFİR
MİSAFİR - 1 yıl Önce

Türkiye modeli mi yoksa birini benim projem dediği bir proje mi

SIRADAKİ HABER

banner235

banner122

banner124

banner227

banner224

banner154

banner191

banner126