Doğu Türkistan’ın Çığlığı: Zulüm, Tacize Ve Tecavüze Dönüştü

Uluslararası Doğu Türkistan Teşkilatlar Birliği, Doğu Türkistan’daki toplama kamplarındaki kadınlara yönelik tecavüz olayları hakkında bir basın açıklaması yayımlayarak Çin’in insanlık dışı muamelelerinin durdurulması için Türk yetkililerden yardım istedi.

DÜNYA 10.02.2021, 17:16
Doğu Türkistan’ın Çığlığı: Zulüm, Tacize Ve Tecavüze Dönüştü
banner257

Açıklamayı Uluslararası Doğu Türkistan Teşkilatlar Birliği adına Zikrullah Alim yayımladı. Alim, açıklamasında; “Son dakika gelişmesi olarak uluslararası medyaya düşen haberlere göre, Çin yönetimi tarafından Doğu Türkistan'da kurulan toplama kamplarında Çinli yetkililer ve sivil Çinli'ler tarafından kamplara zorla kapatılan kadınlara topluca tecavüz edildiği, kamp mağdurlarının tanıklıklarıyla ortaya konulmuştur. Cinsel işkence ve toplu tecavüz Doğu Türkistan’daki toplama kamplarında bir tür işkence yöntemi olmakla birlikte, devasa kampların memur ve sivil Çinli'lerin kadınlara tecavüz etmeleri için kapılarını açtığı haberlerde yer almaktadır” dedi.

“TECAVÜZ SAHNESİ BAZEN KAMPTAKİ TUTSAKLARA ZORLA İZLETİLİYOR”

Kamptaki genç kadınların Çinli gardiyanlar tarafından seçilerek karanlık odalara götürüldüğünü ve elleri kelepçelenerek tecavüze hazırlandığını ifade eden Alim, şunları kaydetti: “Bu tecavüz sahnesi bazen kamptaki tutsaklara zorla izletiliyor. Bu vahim ve insanlık dışı muameleler, Çin yönetiminin Doğu Türkistan’da apaçık bir soykırım uyguladığı ve hiçbir ahlak kurallarını tanımadığını, uluslararası hukuku yok saydığını ve Çin komünistlerinin insanlık onurunu yitirdiğini bir kez daha ispat etmiştir. Bu gerçekler karşısında yıllardır Doğu Türkistan’daki soykırımı anlatan ve bu soykırımın durdurulması için mücadele eden Doğu Türkistanlılar, dünyaya Çin yönetiminin ne denli onursuz ve aşağılık bir işgalci olduklarını haykırmak istemektedir. Uluslararası Doğu Türkistan Teşkilatlar Birliği olarak, halkımız adına, bu zulmün ve soykırımın tek nedeninin Çin’nin Doğu Türkistan’daki işgali olduğunu, Doğu Türkistan'daki zulmü bitirmenin tek çaresinin Doğu Türkistan’ın istiklale kavuşması olduğunu ve bunun için her türlü meşru mücadeleye hazır olduğumuzu, bu hususta hiçbir engel kabul etmeyeceğimizi bildirmek isteriz.”

“TÜRKİYE-ÇİN ARASINDAKİ SUÇLULARIN İADESİ ANLAŞMASI SONSUZA KADAR ASKIYA ALINMALI!”

Açıklamasında Türk yetkililerden Türkiye Çin arasındaki suçluların iadesi anlaşmasının sonsuza kadar askıya alınmasını ve Doğ Türkistan’daki zulmü sonlandıracak caydırıcı adımlar atılması gerektiğini belirten Ali, şu ifadelere yer verdi: “Uluslararası Doğu Türkistan Teşkilatlar Birliği olarak Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve siyasi partileri ve sivil toplum kuruluşlarını bu soykırımı durdurmaya yönelik acil hareket etmeye çağırıyoruz. Ayrıca bu olayı referans alarak Türkiye-Çin arasındaki suçluların iadesi anlaşmasının sonsuza kadar askıya alınmasını talep ediyoruz. Dünyadaki diğer ülke yöneticilerini, uluslararası insan hakları kuruluşları ve savunucularını da Doğu Türkistanlıların bağımsızlık mücadelesini desteklemeye, insanlık için büyük bir tehdit haline gelen Çin yönetimine karşı caydırıcı adımlar atmaya davet ediyoruz.”

Yorumlar (7)
Mehmet Ali Şahinoğlu 12 ay önce
AKAPEDEN TIK YOKKKK!!!
NEREDESİNİZ!!!!!
Eyyyy Türkiye 12 ay önce
çin aşı si ile uzaya gidiyoruz.
Mazlumları kim anıyor..
Eyyy Filistin
Eyyy Myanmar
Eyyy Bosna.
Eyyy idlip
Eyyyy demeye benzemez bu işler...
Sapkanizi önünüze alın düşünün...
kahrolsun kızıl çin 12 ay önce
Nerede türkçüler nerede milliyetçiler nerede dinciler hiç biri ses çıkarmıyor 10 yıldır savaştan kaçan araplara baktılar yıllardır zulüm gören şu insanlara yardımı bırak ses çırakıp tavır bile koymadılar araplar din kardeşleride bu insanlar ateist hrıstiyan mı gördükleri zulümün tek sebebi müslüman olmaları.
Seda 12 ay önce
ALLAH BU ZÜLMU YAPANLARI KAHRETSİN İNSANLIK DIŞI BİR OLAY
Türkiyem 12 ay önce
Ses ver Türkiyem seyirci kalma...
DUYARLI VATANDAŞ 12 ay önce
Çine karşı gelmekmi ? yemezzz.......Amerikayamı ? yemezzz........say say bitmez, yemez kardeşim siyaset böyle bişey.
Murat ENGİZEK k.maraş onikişubat 12 ay önce
ÂLEMLERİN RABBİ OLAN YÜCE ALLAH IM belanızı versin İNŞALLAH ÂMİN RABBİM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN İNŞALALH AMİNNN.
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı