Filistin Suriye'ye Operasyon Düzenleyen Türkiye'yi kınadı!

Türkiye'nin terör tehdidini ortadan kaldırmak için Suriye'nin kuzeyine başlattığı operasyonu Arap Birliği ülkeleri kınadı. Kınayan ülkeler arasında, Filistin'in de yer alması dikkat çekti.

DÜNYA 10.10.2019, 20:45 31.10.2019, 00:14
Filistin Suriye'ye Operasyon Düzenleyen Türkiye'yi kınadı!
banner257

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyindeki YPG'li teröristlere düzenlediği operasyona karşı çıkanlardan biri de Arap Birliği oldu. Harekat başlamadan önce açıklama yapan Arap Birliği, Türkiye'nin bu operasyonuna karşı çıktıklarını açıkladı. Birlik Genel Sekreteri Ahmed Aboul Gheit yaptığı açıklamada Türkiye'nin Suriye topraklarından çıkması gerektiğini ifade etti.

FİLİSTİN DE TÜRKİYE'Yİ KINADI

Türkiye'nin başlattığı harekatı Arap Birliği'nin kınamasının yanında, Arap Birliği ülkeleri de kınadı. Türkiye'nin kendisine terör tehdidini ortadan kaldırmak için başlattığı operasyonu kınayanlar Arap Birliği ülkeleri arasında Filistin'in de olması dikkat çekti.

Yorumlar (18)
yalan haber 8 ay önce
ilistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nı kınadıkları yönündeki iddiaları yalanladı. Maliki yaptığı yazılı açıklamada, "Filistin, Suriye'nin kuzey sınırında olanlara dair hiçbir açıklamada bulunmadı, bulunmayacak" ifadelerini kullandı.

Arap Birliğinin, Barış Pınarı Harekatı'nı görüşmek üzere olağanüstü toplanma çağrısına ilişkin de Maliki, detay vermeksizin Filistin olarak Arap Birliği toplantılarına her zaman katıldıklarını kaydetti.

ARAP BİRLİĞİ TÜRKİYE İÇİN TOPLANIYOR

Arap Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Hüsam Zeki, dışişleri bakanları seviyesinde 12 Ekim Cumartesi günü olağanüstü toplantı düzenleneceğini duyurmuştu.
ASLAN 8 ay önce
Filistin, Suriye'nin kuzey sınırında olanlara dair hiçbir açıklamada bulunmadı, bulunmayacak" ifadelerini kullandı. YANİ DESTEKTE YOK DESTEKLEMEMEK NE ANLAMA GELİYOR ACABA MERAK ETTİM. UĞRUNA DÜNYAYLA PAPAZ OLDUĞUMUZ İNSANLARDAN DESTEK BEKLEMEK EN DOĞAL HAKKIMIZ DEĞİLMİ ? DEVLETLERİN DOSTU OLMAZ ÇIAKRI OLUR FİLİSTİNDE BUNU YAPIYOR ÇIKARINA UYGUN ŞEKİLDE SUSUYOR BİZ NE YAPIYORUZ ONLAR İÇİN BUNA BAKMAK GEREK.
Metin 8 ay önce
TÜRKÜN TÜRK TEN BAŞKA DOSTU YOKTURRRR
Cemm 8 ay önce
Müslümanlığı araplıkla karıştırıyoruz.Araptan dost olunmayacağını hala öğrenemedik.
RAMAZAN P. 8 ay önce
TÜRK'ÜN TÜRK'TEN BAŞKA DOSTUNUN OLMADIĞINI BAZILARI İNŞALLAH ŞİMDİ ANLAMIŞLARDIR!!
RAMAZAN P. 8 ay önce
TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTUNUN OLMADIĞI BİR KEZ DAHA TESCİLLENMİŞTİR.
Mustafa 8 ay önce
Israil filistine zulm ederken Türkiye filistinin yanında olduğu için mi kınadınız filistin
çok garip 8 ay önce
türkün türkten başka dostu yoktur! fitnesini türkiye gelişmesin diye, dışımızdaki ve içimizdeki batılılar yaydılar, araplarla birleşmeyelim diye her konuda araplara ayrı türklere ayrı fitne yayıyorlar .
Ede46 8 ay önce
Her daim diyorum türk un türk ten başka dostu yoktur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?