Filistin Suriye'ye Operasyon Düzenleyen Türkiye'yi kınadı!

Türkiye'nin terör tehdidini ortadan kaldırmak için Suriye'nin kuzeyine başlattığı operasyonu Arap Birliği ülkeleri kınadı. Kınayan ülkeler arasında, Filistin'in de yer alması dikkat çekti.

Filistin Suriye'ye Operasyon Düzenleyen Türkiye'yi kınadı!

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyindeki YPG'li teröristlere düzenlediği operasyona karşı çıkanlardan biri de Arap Birliği oldu. Harekat başlamadan önce açıklama yapan Arap Birliği, Türkiye'nin bu operasyonuna karşı çıktıklarını açıkladı. Birlik Genel Sekreteri Ahmed Aboul Gheit yaptığı açıklamada Türkiye'nin Suriye topraklarından çıkması gerektiğini ifade etti.

FİLİSTİN DE TÜRKİYE'Yİ KINADI

Türkiye'nin başlattığı harekatı Arap Birliği'nin kınamasının yanında, Arap Birliği ülkeleri de kınadı. Türkiye'nin kendisine terör tehdidini ortadan kaldırmak için başlattığı operasyonu kınayanlar Arap Birliği ülkeleri arasında Filistin'in de olması dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2019, 00:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
yalan haber
yalan haber - 1 ay Önce

ilistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nı kınadıkları yönündeki iddiaları yalanladı. Maliki yaptığı yazılı açıklamada, "Filistin, Suriye'nin kuzey sınırında olanlara dair hiçbir açıklamada bulunmadı, bulunmayacak" ifadelerini kullandı.

Arap Birliğinin, Barış Pınarı Harekatı'nı görüşmek üzere olağanüstü toplanma çağrısına ilişkin de Maliki, detay vermeksizin Filistin olarak Arap Birliği toplantılarına her zaman katıldıklarını kaydetti.

ARAP BİRLİĞİ TÜRKİYE İÇİN TOPLANIYOR

Arap Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Hüsam Zeki, dışişleri bakanları seviyesinde 12 Ekim Cumartesi günü olağanüstü toplantı düzenleneceğini duyurmuştu.

ASLAN
ASLAN @yalan haber - 1 ay Önce

Filistin, Suriye'nin kuzey sınırında olanlara dair hiçbir açıklamada bulunmadı, bulunmayacak" ifadelerini kullandı. YANİ DESTEKTE YOK DESTEKLEMEMEK NE ANLAMA GELİYOR ACABA MERAK ETTİM. UĞRUNA DÜNYAYLA PAPAZ OLDUĞUMUZ İNSANLARDAN DESTEK BEKLEMEK EN DOĞAL HAKKIMIZ DEĞİLMİ ? DEVLETLERİN DOSTU OLMAZ ÇIAKRI OLUR FİLİSTİNDE BUNU YAPIYOR ÇIKARINA UYGUN ŞEKİLDE SUSUYOR BİZ NE YAPIYORUZ ONLAR İÇİN BUNA BAKMAK GEREK.

Metin
Metin - 1 ay Önce

TÜRKÜN TÜRK TEN BAŞKA DOSTU YOKTURRRR

Cemm
Cemm - 1 ay Önce

Müslümanlığı araplıkla karıştırıyoruz.Araptan dost olunmayacağını hala öğrenemedik.

RAMAZAN P.
RAMAZAN P. - 1 ay Önce

TÜRK'ÜN TÜRK'TEN BAŞKA DOSTUNUN OLMADIĞINI BAZILARI İNŞALLAH ŞİMDİ ANLAMIŞLARDIR!!

RAMAZAN P.
RAMAZAN P. - 1 ay Önce

TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTUNUN OLMADIĞI BİR KEZ DAHA TESCİLLENMİŞTİR.

Mustafa
Mustafa - 1 ay Önce

Israil filistine zulm ederken Türkiye filistinin yanında olduğu için mi kınadınız filistin

çok garip
çok garip - 1 ay Önce

türkün türkten başka dostu yoktur! fitnesini türkiye gelişmesin diye, dışımızdaki ve içimizdeki batılılar yaydılar, araplarla birleşmeyelim diye her konuda araplara ayrı türklere ayrı fitne yayıyorlar .

Ede46
Ede46 - 1 ay Önce

Her daim diyorum türk un türk ten başka dostu yoktur

nasıl yani.
nasıl yani. - 1 ay Önce

Biz ülke olarak dönem dönem AŞIK oluyoruz. Gerçeklerle yüzleşince de çok şaşırıyoruz.

Alyanak osman
Alyanak osman - 1 ay Önce

Eger haber dogru ise vay rabiacilarin haline, vay bunlar icin dokulen gozyaslarina, bir atasozu var ya, yedigin hurmalar ... tirmalar, aynen oyle olmus o zaman

Barış pınarı harekatı
Barış pınarı harekatı - 1 ay Önce

Bunlara ne oldu şimdi şiştiler

VATANDAS
VATANDAS - 1 ay Önce

Bundan sonra dikkat ederiz.

Osman
Osman - 1 ay Önce

Bunlar akıllanmazlar Abdulhamit han hz.lerine herşey yaptılar şimdi cezalarını torunları çekiyor

six sigma
six sigma - 1 ay Önce

Bu araplar bir tuhaf dostum.. Yani bizim de kutsalımız orası. Filistin'i bu kadar değerli kılan şey Kudüs...Kuddüs..Mukaddüs...Mukaddes..Yani bazen fıtrat değişmiyor bu da bizim kaderimiz..

Yaşar G
Yaşar G - 1 ay Önce

Yazıklar Olsun Filistin Her Konuda Yardım ettik size Nankörler

KÜRŞAT 46
KÜRŞAT 46 - 1 ay Önce

Besle kargayı oysun gözünü. Bunların yöneticileri hep haindir zaten

Bertizli bekir
Bertizli bekir - 1 ay Önce

Arap severler, osmanlinin kilici altinda araplarin yuzlerce yil kilic golgesinde osmanliya harac verdiklerini bilmezler mi ? Safliklarindan cehaletlerinden her arabi ve arapcayi mubarek sanan zihiniyetteler


SIRADAKİ HABER