Furkan Çam yazdı! Mado Ailesi...

Haber46 Yönetim Kurulu Başkanı Furkan Çam, Kahramanmaraş'ta siyasi destek alarak kendisini gerçek Maraş dondurmacısı ilan eden kişilere karşı, Mado Ailesini anlatan bir yazı yazdı...

DÜNYA 27.06.2020, 23:49 28.06.2020, 12:56
Furkan Çam yazdı! Mado Ailesi...
banner257

Geniş vizyonlu, memleket sevdalısı ve milliyetçi, sefkatli ve güler yüzlü bir Osmanlı ailesi olan Mado Ailesinden bahsedeceğim. 
Mehmet Kambur'un liderliğinde kardeşleri Atilla ve Erdal Kanbur'un özverili çalışmalarıyla Dünya markası olan Mado büyümeye devam ediyor. ( Birde Mado'ya yıllarını vermiş manevi kardeşleri, Sırrı Yanık var... Unutmamak lazım! ) 
Atilla Kanbur’un mizansel olarak söylediği gibi Mado’nun açılımı; ‘Mehmet Abimin Dediği Olur’
Roma'da dünyanın en büyük dondurma sermaye grupları bulunurken, Kanbur ailesi Roma'ya kafa tutarak 53 ülkede yüzlerce şube açtı.
Para kazanma hırsı olmayan, memleket milliyetçiliği yönü ön plana çıkan tam bir Osmanlı ailesi olan Mado, sarsılmaz tahtında dünyaya hizmet vermeye devam ediyor. 

Kahramanmaraş'ta birçok dondurma firması kendisini öve öve bitiremezken, Mado grubu sessizliğini koruyarak hizmet vermeye devam ediyor. Şahsen Mado ailesini çok yakından tanımıyorum, ancak yaptıkları yardımlar, hizmetler ve güler yüzleri dillere destan oluyor.
Yaşar Pastanesinde duran Mado Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Kanbur'dan bahsedeyim biraz, ihtiyaç sahiplerine çok büyük destekler çıkarken hiç kimseyi geri çevirmiyor. Çok şaşırtıcı bir durum ama, çoğu zaman kasada durup müşteriler ile ilgileniyor.
Yüzlerce şubesi olan Mado'nun sahibini bu kadar halkın içerisinde gören vatandaşlar ise ister istemez şaşırıyor. Pastaneye ailesi ile birlikte gelen çocuklardan ise hiçbir ücret almıyor. Güler yüzüyle, çocukları severek hediyeler veriyor.

Çok büyük bir oluşum içerisinde olan Mado'dan bahsediyorum, hiçbir zaman bilboardlara kendi reklamlarını vermiyor. Kendilerini Kahramanmaraş'ın gerçek dondurmasıcı ilan eden kişilere ise gülüp geçiyorlar. 
Diyorum ya Mado aile gibi, Sırrı Yanık'tan bahsedeyim Mado'nun bel kemiklerinden... 

Çocukluğundan itibaren Kendi şirketi gibi çalışıp, emek veriyor. Müşteriler ve birçok kurum tarafından takdir edilen Sırrı Yanık, gecesini gündüzünü katarak hizmet vermeye devam ediyor.

Mado'nun emektarı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kabbur ise Kahramanmaraş'ta şube şube gezerek, eksiklikleri gözetiyor. Personellerine ise bir baba edasıyla yaklaşıyor. Bir dünya markasının Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet Kanbur, ülke ülke gezerek Kahramanmaraş'ın tanıtımına ve ekonomisine büyük katkılar sağlıyor. 
Çok mutlu oluyorum, şehrine bu derecede önem verilen kişilere, destek olunması gerekiyor. 

Sayın Kanbur’un ufkunun ve vizyonunun da ne kadar geniş olduğunu ortaya çıkarıyordu. Evet, telefonu bundan 12 yıl önce çıkan Nokia 6230 marka cep telefonuydu ama kafasında ve fabrikasında dünyanın en ileri teknolojilerini barındırıyordu.

Kim ne derse desin, Kahramanmaraş'ın tek gerçek dondurmacısı Mado'dur... 

Kahramanmaraş'tan Çin'e Çin'den onlarca ülkeye yüzlerce şube açan, şehrimizi tanıtan Mado ailesine yürekten tebrik ediyorum.
( Siyasi güç alarak, birkaç dondurma şovu yaparak kendilerini Mado ile kıyaslayan şahsa ise bu yazıyı armağan ediyorum. ) 

Yorumlar (38)
Ali 3 ay önce
Tamam MADO kaliteli ama pahalı. Alpedo yani kervan dondurma da çok kaliteli ve fiyatı uygun. Benim tercihim KERVAN DONDURMA. ayrıca kervan da dünyaya dondurma satan bir marka. Haksızlık etmeyin. Hakiki kalite ve ucuzluk istersen, KERVAN DONDURMA.
KAHRAMAN MARAŞLI 3 ay önce
KERVAN PASTANESİNDEN ALIŞVERİŞ YAPTIM BİR ISLAK MENDİL İSTEDİM GARSON VERİYOR DEDİLER GARSONA SORDUM KASADAN AL DEDİLER BİR ISLAK MENDİL BİLE VERMİYOR KERVAN ARIK ÖNÜNDEN BİLE GEÇMEM SAMİ KERVANCIOĞLU DUYSUN BUNU
Ressam bob 3 ay önce
Çalışıp ayrilanlara sor bakalım furkan ?
bilgin 3 ay önce
Mado nun Kullandığı sahlebin kg. fiyatı 500-600 lira kervanın kullandığı salebin kg. fiyatı en fazla 100 TL.(italyan menşeli sunu salep)
Mado temizlik ve hijyene onların belki de 10 katı para harcıyor
sevda gümüşer 3 ay önce
Etin kilosu 80 tl olmuş,kiralar ikiye katlamis,4+1 dört duvar 700000 olmus,dört teker 150000 tl olmus çam furkan sende burjuvanin taht kavgasini yaz dur
Fişekçi 3 ay önce
Bildiğimiz yaşargilden mi bahsediyorsun. Dışardan gelen her misafirimi götürüyorum ama dondurma dışında her şey rezalet. Bir seferinde Midyat'tan gelen kafeteryacı bir arkadaş bunların suratı niye beş karış beleş mi veriyorlar dedi. Bir seferinde Mersinden gelen misafirler külahla dondurma alıp içerde yemek istedi resmen kavga çıktı. Üstüne masa işgal ettiğimiz için porsiyon parası aldılar.
Ökkeş soylum 3 ay önce
Madonun Maraşa ne katkısı olduğunu yazar mısın bir deBir tane yarım okul yapmayla Maraşa katkı olmazHerhes Herşeyi biliyorda neyse
Maras Sevdalısı 3 ay önce
Sami Kervancıoğlu görmesin bu yazıyı... çıldırır :D
Ramzn 3 ay önce
Hükümet yanlısı olarak görünmeseydi Kervanın halini görmek isterdim. Uygun oluşuna gelince de Ucuz hiçbirşey hilesiz olmaz. Hangi meslek dalından olursa olsun, ticaret yapan insan bu kelimeye hak verir.
Aksakallı akif 3 ay önce
Dondurmaci, bir külah dondurmayla çocukları kandırır, siyasetçi de boş vaatlerle yetişkinleri.
Ahmet mehmet 3 ay önce
MEMLEKETE FAYDALİ HER BİREYDEN ALLAH RAZİ OLSUN BU AİLEDEN OSMANLİ AİLESİ İLE BASLAMANİN HİKMETİ BİLMEYENLER TARAFİNDAN MERAK EDİLİR
Wery 3 ay önce
Antepde biraz kurs görürlerse esnaflığı öğrenirler. Biraz güler yüz. Biraz da maral halkına saygı. Trabzon caddesi babalarının malı değil.
Memleket 3 ay önce
Mado hükümet yanlısı değil öylemi bravo sizi ayakta alkışlıyorum
Burtulu 3 ay önce
Biraz esnaf olsunlar, gerisi gelir. Dondurma ve baklavaları bir numara ama esnaflık sıfır. Bir keresinde Antepten Samsuna gidiyoruz bir dondurma şedelim dedik. Yanımızda et varıdı bozulmasın yarım kilo şok istedik şoku o şekilde satamıyorlarmış.
mert 3 ay önce
sn furkan hiç bir şey göründüğü gibi değil ben ne nadocyum ne kervancı nede akdocu tamam madonün maraş dondurmasını tanıtımında büyük emekleri var bunu herkez kabul ediyor kervan akdo ve diğer dondurmacıların dondurmacık yaptığınıda herkez biliyor ama mado mado değilkende siyasi destek aldı yaşar pastanesindeki resimlere bakabilirsin neyse bunlar ilgilendirmiyorsa bilesin diye söyledim bunların hepsi siyasi destek aldı almaya devam edecek o aldı bu almadı diye bir şey yok çünkü bu bakımdan hepsi aynı birde bunların hep işçi hakki yemekte yami kul hakki yemekte birbiri ile yarışır bunlar dışarıya iyilikleri iyi görünmek için yapıyor hiç biri samimi ve kalpten değil
bu tüccarların siyaseti olmaz kim ikrardaysa ondan olurlar yani paranım sağı solu olmaz bu adamlar nereden para kazanırlarsa oraya giderler bunuda unutma yani hepsi aynı al birini vur ötekine bence biraz daha objektif araştırma yaparsan daha iyi olur
Kızı lelma 3 ay önce
Yerel siyasetin yularını elinde tutan, devlete karşı her türlü yalakalığı borç bilen, hiçbir trafik polisinin ses çıkaramadığı, G. Antep yolu şubesinde araçların ters şeritten gitmelerine müsade edilen, işçilerine bolca küfür eden bir firma
semih 3 ay önce
Çocuklara bedava dondurma mı güldürmeyin bizi. Ailecek dondurma yemek için çarşıdaki merkez şubeye gittik, çocuk için küçük bir külah istedim, kendimiz için de porsiyon siparişi verdik, kasada külahta aldığımız dondurmanın dışarıda satılanla fiyatının oldukça farklı olduğunu farkettik, itiraz ettik, içeride külahla yemek pahalıymış bunu öğrenmiş olduk.
Etin kilosu 80 tl 3 ay önce
Bir asgari ücretlinin maası 25 kg et parasi ise birkac ailenin durumundan daha öncelikli konusulacak konular vardir demektir
Hakkı Hakiki 3 ay önce
Mado sahipleri sizce hangi siyasi düşüncede? Bence diğer dondurmacılardan siyasi düşünce olarak bir farkları yok. Ayrıca zenginlik güç getirir. Güç şımartır. Mado ailesi şımarmıyorsa tebrik ederiz.
Yapalakli yavuz 3 ay önce
Sandık dolusu vaatlerle ,külah dolusu dondurma her ikiside an gelir erir, kalır bos külahı elinde ,yalniz tadı kalır damağında
Ali Çetin 3 ay önce
Güçlü ve Zalim olanların ayakta kalıp başrol oynadığı bu düzende memleketin ticaretini ve siyasetini belirleyen 3-5 güç odağının içinde yer alabilmek ve her dönemde bunu devam ettirebilmek bir başarı ise evet çok başarılılar. Bu başarı ödedikleri bedele değermi? Kendilerinden başka kimlere ne hayırları var? Hepsi soru işareti ve tartışılır?!?!
Hacı agbi ile emlakçı 3 ay önce
Emlakci : 185 m2 4+1 750000 tl haci agbi
Müşteri : asansörü üç buçuk kisilik müteahit buna nasil ruhsat almis buna
Emlakci: ilerde genişletecek haci agbi
Müsteri: Mantolama var mi ?
Emlakci : Yaz memleketi burasi mantolama gerek yok ki haci agbi
Müsteri : isinma merkezi mi ?
Emlakci : evet rusyada gazprom merkezinden geliyor gazi haci agbi
Musteri: ne kadar aylik yakit ?
Emlakçı : maksimum 1450 tl haci agbi
Müsteri : Denize hangi balkonu bakiyor ?
Hakan 3 ay önce
Üç kuruştan kaçarsan üç kuruşluk olursun ben madodan hiç yasaklı madde kullanımı duymadım ama kervanda duydum madoyla kervanın kıyaslanması bile hata
drsn 3 ay önce
ordu spora forma reklamı verip maraşspora forma reklamı vermeyen madodan mı bahsediyorsunuz.
Asi ede 3 ay önce
Kim olursa olsun kahramanmarası tümdünyaya tanıtsın
Maraş 3 ay önce
Maraş’ı Zehirledi kervan bitkisel yağlı dondurmayı gerçek Maraş dondurması diye yediriyor yazık ve diğerleride bitkisel yağlı dondurma yapmayında ucuz verinde göreyim sizi Mado ederini alıyor bence Antep’e git baklavanın ucuzu varmı bir bak bitkisel margarin girdiği dondurmaları istemiyoruz. Kronik kalp rahatatsızlığı günden güne artıyor memlekete
İSTANBUL 3 ay önce
Dostum söylemlerine kesinlikle hak veriyorum dünyada tek marka mado dondurmada Maraş’ın ve Türkiye’nin yüz akı kim ne derse desin dondurmaları diğerleriyle kıyaslanamayacak kadar mükemmel yoğun ve dolgulu bi içeriği var diğer markaları da tattık fakat onların içi buz dolu yenmiyor umarım Mado bu kaliteyi hiç bi zaman bozmaz muhakkak diğerleri bu firmayı karalamaya çalışacaktır ama unutmasınlar kİ TAKLİTLER DAİMA ASLINI YAŞATIR TEŞEKKÜRLER MADO TEŞEKKÜRLER KAMBUR AİLESİ TEŞEKKÜRLER KAHRAMANMARAŞ BU LEZZETLE BİZİ BULUŞTURDUĞUNUZ İÇİN....
ADI DEĞMEZ 3 ay önce
mehmet kambur için personellerine bir baba edası ile yaklaşıyor demişsiniz bahsettiğiniz kişi bir çok personelini ve ustalarını herkezin gözü önünde dövüyor hımm tabi baba gibi dövüyo deseydiniz daha doğru olurdu.
aslanesmer 3 ay önce
Birde çalışanına sorun madoyu Osmanlı ailesiymiş çalışanına bakıyormu bol keseden atıyorsunuz yapmayın bunu
Maraşlı 3 ay önce
Adam suratımıza bakmıyor sanki dondurmayı beleşe veriyor. Sen başka MADO dan bahsediyorsun galiba....
Kervanla bir derdin varsa buna bizi alet etme derim.
Bypastacı 3 ay önce
Ali kardeş iyi güzel demişinde senin bu yorumuna kim olsa güler kervan dünyaya veriyoda mado sadece türkiyedemi zannediyosun bi araştır bakalım fünya üzerinde mado ne işler yapıyo kaç yüz tane şubeleri var kaç tane fabrikaları var kaliteye gelince kervan kendi capımda iyi bi pastanedir k.marata mado gibi olamaz mado bambaşkadır
DURSUN FEDAKAR 3 ay önce
Madonun ailesiyle gelen çocuklardan para alınmıyor lafı hikayedir. AKDO candır gerisi heyecan... maraşspora en çok forma yardımı yapıp ve verdiği sözü yerine getiren kurum akdo akdo akdo
Abdullah 3 ay önce
Buraya Yazarken sayfa Yenilemeyi Dondursanız. Yazdık gitti hepsi. Yazmıyorum işte.
İSYANKAR 3 ay önce
FURKAM ÇAM MEMLEKET SEVDALISI OLANLARI GÖRÜYORUZ HEPSİ KENDİ ÇIKARLARI İÇİN MEMLEKETİ SATAN KİŞİLER NE YAZIKKİ..
akın ilter 3 ay önce
bu yazının üzerine sizlerede hatrı sayılır bir meblağ düşer gayrı. sıkman canınızı.
Yusuf 3 ay önce
1) MADO sanki siyasilere yakın değil,tamda ortasında siyasetin ve iktidarın ...
2) kalitesine bir şey diyemem.
3( sanki bedava ya caminin papuclugunu bekleyen amca imajı vermişsin yanlış,iş yapıyor parasinada fazlası ile kazanıyor.
Bence onlar Maraşlı Lara, marasa teşekkürler etsin bizi buralara getirdiler diye.
maraş sevdalısı 3 ay önce
evet bayağı maraş sevdalısı olduklarını ağzınla söylüyon: MADO = Maraş dondurması diye akla gelmesi gerekirken Mehmet abinin dediği olur, diye deşifre etmişsin başka söze gerek mi var
Maraşal 3 ay önce
Her kim maraşı tanıtıyorsa helal olsun. Kahramanmaraşı onkişiden 3'ü tanıyorsa kahramanmaraşı on kişiden 5 tanıyor bunuda yapan MADO ( Mehmet abimin dediği olur )
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
33°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 22 Eylül 2020
İmsak 04:53
Güneş 06:13
Öğle 12:30
İkindi 15:56
Akşam 18:37
Yatsı 19:52
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 2 6
2. Alanyaspor 2 6
3. Göztepe 2 4
4. Karagümrük 2 4
5. Beşiktaş 2 4
6. Hatayspor 2 4
7. Antalyaspor 2 4
8. Fenerbahçe 2 4
9. Kasımpaşa 2 3
10. Sivasspor 2 3
11. Erzurumspor 2 3
12. Kayserispor 2 3
13. Konyaspor 1 1
14. Gaziantep FK 2 1
15. Trabzonspor 2 1
16. Gençlerbirliği 2 1
17. Malatyaspor 2 1
18. Denizlispor 2 1
19. Çaykur Rizespor 2 0
20. Ankaragücü 1 0
21. Başakşehir 2 0
Takımlar O P
1. Ankara Keçiörengücü 2 6
2. Tuzlaspor 2 4
3. Samsunspor 2 4
4. Adana Demirspor 2 4
5. Adanaspor 2 4
6. Balıkesirspor 2 3
7. Bursaspor 2 3
8. Altınordu 2 3
9. Bandırmaspor 2 3
10. İstanbulspor 2 3
11. Ankaraspor 2 3
12. Ümraniye 2 3
13. Akhisar Bld.Spor 2 1
14. Altay 2 1
15. Boluspor 2 1
16. Eskişehirspor 2 1
17. Giresunspor 2 1
18. Menemen Belediyespor 2 1
Takımlar O P
1. Leicester City 2 6
2. Everton 2 6
3. Arsenal 2 6
4. Liverpool 2 6
5. Crystal Palace 2 6
6. Tottenham 2 3
7. Wolverhampton 1 3
8. Brighton 2 3
9. Aston Villa 1 3
10. Leeds United 2 3
11. Chelsea 2 3
12. Newcastle 2 3
13. Man City 0 0
14. Burnley 1 0
15. M. United 1 0
16. West Ham 2 0
17. Sheffield United 2 0
18. Fulham 2 0
19. Southampton 2 0
20. West Bromwich 2 0
Takımlar O P
1. Granada 2 6
2. Real Betis 2 6
3. Villarreal 2 4
4. Celta de Vigo 2 4
5. Valencia 2 3
6. Osasuna 2 3
7. Getafe 1 3
8. Cádiz 2 3
9. Real Sociedad 2 2
10. Real Madrid 1 1
11. Eibar 2 1
12. Huesca 2 1
13. Real Valladolid 2 1
14. Atletico Madrid 0 0
15. Barcelona 0 0
16. Elche 0 0
17. Sevilla 0 0
18. Levante 1 0
19. Deportivo Alaves 2 0
20. Athletic Bilbao 1 0