İran'da saldırı sonrası 22 kişi gözaltına alındı!

Ahvaz'da 12'si asker 25 kişinin öldüğü saldırının ardından operasyonlara girişen Tahran yönetimi, gözaltıların yanı sıra silah, mühimmat ve iletişim cihazlarına el koydu.

İran'da saldırı sonrası 22 kişi gözaltına alındı!

İran'nın Ahvaz kentinde askeri geçit törenine düzenlenen saldırıyla bağlantısı olduğu iddia edilen 22 kişi gözaltına alındı.

İran-Irak savaşının 38'inci yıl dönümü dolayısıyla cumartesi günü düzenlenen töreni kana bulayan eylemde en az 25 kişi hayatını kaybetmişti.

İran İstihbarat Bakanlığı, operasyonlarda gözaltıların yanı sıra silah, mühimmat ve iletişim cihazlarına da el konulduğunu aktardı.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için ABD'de bulunan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, saldırıdan "ABD ile müttefik Körfez ülkelerinin desteklediği terörist grupları" sorumlu tuttu.

Ruhani, konuyla ilgili açıklamasında "İran barıştan ve hoşgörüden yana olan liderlerle ele ele olmaya kararlıdır. Irkçılığın, yabancı düşmanlığını, şiddet ve nefretin tek ilacı diyalog, hoşgörü ve demokrasidir." ifadelerini kullandı.

'Terörizme hayır' sloganlarıyla toprağa verildiler

Saldırıda hayatını kaybedenler için düzenlenen cenaze merasimlerine katılan binlerce kişi 'Terörizme hayır' sloganları attı.

Eylemde aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu en az 25 kişi yaşamını yitirmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154