banner240

Kimse Yok Mu’nun Kamboçya’ya yardımları devam ediyor

Dünyanın dört bir yanında yaptığı yardım faaliyetleri ile takdir toplayan Kimse Yok Mu derneği daha önce 40 temiz su kuyusu açtığı Kamboçya'ya, 5 yeni su kuyusu daha kattı. Kamboçya Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türk müteşebbislerin...

DÜNYA 14.02.2015, 11:19
Kimse Yok Mu’nun Kamboçya’ya yardımları devam ediyor
banner257
banner226
Dünyanın dört bir yanında yaptığı yardım faaliyetleri ile takdir toplayan Kimse Yok Mu derneği daha önce 40 temiz su kuyusu açtığı Kamboçya'ya, 5 yeni su kuyusu daha kattı.

Kamboçya Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türk müteşebbislerin açtığı Mekong Yardımlaşma Vakfı’nın koordinatörlüğü ile ülkenin farklı bölgelerine 40 temiz su kuyusu açan Kimse Yok Mu derneği, bu kez de Thbong Khmom şehrinde 5 yeni su kuyusu açtı.

Kuyuların açılış törenine Kamboçya Sosyal Politikalar Bakanı Vong Sauth'ı temsilen Bakanlık müsteşarı Chhay Vanna, Mekong Yardımlaşma Vakfı Başkanı Hakan Atasever, yerel yöneticiler, kanaat önderleri ve bölge halkı katıldı. Kimse Yok Mu ve Mekong Yardımlaşma Vakfı’na teşekkür eden Müsteşar Chhay Vanna, Kamboçya’daki yoksulluğa dikkat çekerek yardım projelerinin devam etmesini istedi.

Törende bir konuşma yapan Hakan Atasever, açtıkları su kuyularında aldıkları örnekleri laboratuvarlarda detaylı bir şekilde incelettirerek suyun sağlıklı olduğuna dair rapor aldıktan sonra hizmete açtıklarını belirtti. Atasever yaptıkları yardımları herhangi bir beklenti içinde olmadan gerçekleştirdiklerine değinerek, ülke halkına ellerinden geldiğince yardım etmeye devam edeceklerini ifade etti. Atasever, yardıma vesile olan Kimse Yok Mu derneğine ve bağış yapanlara da teşekkür etti.

banner261
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 17 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı