Macar kameramanın çelme taktığı mülteci, İspanya’da antrenör yetiştirecek

Macar kameraman Petra Laszlo’nun çelme taktığı Suriyeli Osama Abdul Mohsen, İspanya’nın Getafe kentindeki bir teknik direktörlük kursunda öğretmen olarak işe başlayacak.Suriye Premier League takımlarından Al-Fotuwa SC'yi çalıştıran...

Macar kameramanın çelme taktığı mülteci, İspanya’da antrenör yetiştirecek
Macar kameraman Petra Laszlo’nun çelme taktığı Suriyeli Osama Abdul Mohsen, İspanya’nın Getafe kentindeki bir teknik direktörlük kursunda öğretmen olarak işe başlayacak.

Suriye Premier League takımlarından Al-Fotuwa SC'yi çalıştıran Mohsen’in, CENAFE (Futbol ve Salon Futbolu Antrenörleri Resmi Okulu) adlı teknik direktörlük kursu tarafından işe alındığı bildirildi.

Macar kameraman göçmenlere böyle tekme atıp çelme takmıştı

CENAFE Müdürü Miguel Angel Galan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, kursun Arapça konuşan öğrencilerinden birinin, Osama Abdul Mohsen ve 7 yaşındaki oğlu Zaid’i İspanya’ya getireceğini duyurdu.

Mohsen’in hikayesini duyar duymaz Faslı öğrencisini Almanya’ya yollayan Galan’ın, Suriyeli eski teknik direktör Mohsen’e Getafe’de ev ve ekonomik yardım teklif ettiği belirtiliyor.

Perşembe günü Madrid’e gelecek olan Osama Abdul Mohsen’in ne zaman kursta öğretmen olarak işe başlayacağı önümüzdeki günlerde bir basın toplantısında açıklanacak.

Macaristan'da sığınmacıların polisten kaçışını görüntüleyen bayan kameraman Petra Laszlo’nun küçük bir kız çocuğuna ve 7 yaşındaki oğlu Zaid ile birlikte kaçan Mohsen’e çelme takması tüm dünyada ses getirmişti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224