Mike Tyson New York'ha hayvanat bahçesinde zorbalığa uğrayan hangi hayvan için rüşvet teklif etti?

Ünlü boksör Mike Tyson eşiyle birlikte New York'ta bir hayvanat bahçesini gezerken bir hayvanın kafesteki arkadaşına zorbalık yaptığını gördü. Bunun üzerine Tyson zorbalık yapan hayvanı dövmek için bakıcıya rüşvet teklif etti. Peki o hayvan aslan, ayı, goril, kanguru bunlardan hangisiydi?

DÜNYA 11.07.2021, 11:10 11.07.2021, 11:24
Mike Tyson New York'ha hayvanat bahçesinde zorbalığa uğrayan hangi hayvan için rüşvet teklif etti?
banner257
banner226

Kim Milyoner Olmak ister yarışması 10 Temmuz 2021 tarihli bölümde ilginç bir Mike Tyson sorusu gündeme geldi. 30 bin liralık soru hem güldürdü, hem düşündürdü. Sunucu Kenan İmirzalıoğlu'nun sorduğu soru şuydu:

"Eşiyle gezmek için New York'ta bir hayvanat bahçesini kapatan Mike Tyson, hangi hayvanın kafesteki türdeşine zorbalık yaptığını görüp, kafese girip onu dövmek için bakıcıya rüşvet teklif etmiştir?

Bu ilginç sorunun şıkları ise aslan, ayı, goril ve kanguru olarak sıralandı.

İşte o sorunu cevabı ve olayın detayları:

Mike Tyson geçmişte gümüş sırtlı bir gorille dövüşmek için bir hayvanat bahçesi görevlisine 10 bin dolar teklif ettiğini itiraf etti.

Eski ağır sıklet dünya şampiyonu hayvan sevgisiyle tanınıyor. Kısa süre önce de egzotik hayvan beslediği geçmişini tartıştığı ve Amerika'nın asıl "Kaplan Kral'ı" olma iddiasını gösterdiği haberleri basında yer almıştı.

Fakat anlaşılan Tyson gorilleri büyük kedilerden daha az seviyor. Nitekim boksör 1980'lerin sonunda bir keresinde kafesin içine tırmanıp gümüş sırtlı bir gorille dövüşmek istediğini bir hayvanat bahçesi görevlisine söylediğini açıkladı.

Neyse ki bahsi geçen hayvanat bahçesi görevlisi teklifini reddetti.

The Sun'a konuşan Tyson "New York'taki hayvanat bahçesinde çalışan birine hayvanat bahçesini sadece ben ve Robin (Givens, eski eşi) için tekrar açması için para ödedim" dedi.

Goril kafesine vardığımızda diğer tüm gorillere zorbalık eden gümüş sırtlı, büyük bir goril gördük. Çok güçlüydüler ama yine de gözleri masum bir bebeğin gözlerini andırıyordu. Görevliye kafesi açıp gümüş sırtlının sümüklü burnuna bir yumruk indirmeme izin vermesi için 10 bin dolar teklif ettim. Kabul etmedi.

Yeni Netflix belgeseli Tiger King'in (Kaplan Kral) ani başarısı sayesinde büyük kediler haberlere tekrar konu olurken, Tyson egzotik hayvanlara sahip olduğu geçmişinden pişmanlık duyduğunu itiraf etmişti.

Netflix'in 7 bölümlük belgesel dizisi küresel koronavirüs pandemisi sırasında tecritte olanlara hoş bir meşguliyet sunarken, sosyal medyada hızla yayılan sayısız meme'e de ilham kaynağı oldu.

banner261
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı