Rusya ikna olmadı!

Suriye'de uçağı düşürülen ve 15 askerinin öldüğü olay sonrası Rusya, İsrail'i suçlamıştı. İsrailli bir heyet, olayda suçlarının olmadığına dair bazı bilgileri Rusya'ya sunmak için dün Moskova'ya gitmişti. Ancak İsrail medyasını Moskova yönetiminin bulguları kabul etmediğini ve İsrailli heyetin geri döndüğünü açıkladı.

DÜNYA 22.09.2018, 13:51 22.09.2018, 15:22
Rusya ikna olmadı!
banner257

İsrail Hava Kuvvetleri Komutanı Amikam Norkin başkanlığındaki bir heyetin, Rus savaş uçağı Il-20’nin Suriye’de düşürülmesiyle ilgili ellerindeki bilgileri Rus yönetimine teslim etmek için dün Moskova’ya gideceği duyurulmuştu. İki ülkenin heyetlerinin görüşmesinden bir sonuç alınamadığı belirtildi.

İsrail'de yayın yapan Haaretz gazetesinin Hizbullah'a yakınlığıyla bilinen Al Mayadeen televizyonuna dayandırdığı haberine göre, İsrail'in sunduğu bilgiler Rus heyetine inandırı gelmedi.

Esed rejiminin ve Rusya'nın suçlu olduğunun aktarıldığı belgeler sonrası Rusya'nın yeni bir soruşturma talep ettiği iddia edildi.

PUTİN İSRAİLLİ HEYETİ KAPIDAN GÖNDERDİ

İsrailli heyet Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile de görüşmek istedi. İddiaya göre Putin, İsrail'den gelen heyet ile görüşmek istemedi ve geri gönderdi.

UÇAĞIN DÜŞÜRÜLMESİ TANSİYONU ARTTIRMIŞTI

Esed rejimine bağlı S-200 hava savunma sistemi, İsrail uçaklarının saldırısı sırasında, 15 askerin bulunduğu Rus uçağını düşürdü. Rusya olay ile ilgili olarak İsrail'i suçlu göstermiş ve sorumsuz davranmakla suçlamıştı. Rusya ayrıca, İsrail’e cevap verme hakkının saklı tutulduğunu belirtmişti.

Yorumlar (1)
Hacı vat 2 yıl önce
Hehey rusya ikna olmamış mış . onun erkekliği ancak Türkiyeye söker. İsraile çıt çıkaramaz . ne demişler : it sahibini ısırmaz. Pudingin tasması israilde
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?