Rusya’da kaçırılan Türk vatandaşından kötü haber

Rusya’nın Orenburg kentinde 23 Ağustos’ta kaçırılan ziraat mühendisi Türk vatandaşı Altan Güngör’ün (36) cesedi ormanlık alanda bulundu.Rus haber ajansına konuşan bir güvenlik mensubu, Altan’ın Orenburg’da bir çiftçi tarafından...

Rusya’da kaçırılan Türk vatandaşından kötü haber
Rusya’nın Orenburg kentinde 23 Ağustos’ta kaçırılan ziraat mühendisi Türk vatandaşı Altan Güngör’ün (36) cesedi ormanlık alanda bulundu.

Rus haber ajansına konuşan bir güvenlik mensubu, Altan’ın Orenburg’da bir çiftçi tarafından çağırıldığını iddia etti. Kaynak,"Türk vatandaşı uçakla Moskova’dan Orenburg’a gelirken, havalimanında kimliği belirsiz kişilerce kaçırılmıştı.” dedi.

Aranan zanlılardan birinin yakalandığını ifade eden kaynak, “Zanlı(30) Astrahan kentinde oturuyor. Güvenlik güçleri Güngör’ün cesedini Orenburg’un Nikolskoe köyüne yakın bir yerde buldu. Çok sayıda aldığı bıçak yarasından öldüğü tespit edildi.” şeklinde konuştu.

Söz konusu haber ajansına bilgi veren bir başka kaynak da diğer bir zanlının arandığına işaret ederek, “Güngör’ü çağıran çiftçinin cinayete karışıp karışmadığı da araştırılıyor.” dedi.

Türk vatandaşın cesedi, yapılan otopsinin ardından hava yolu ile Türkiye’ye gönderilecek.
Bu arada, Güngör’ün daha önce Türkiye’de tanıştığı Azeri uyruklu bir kişi ile iş ortaklığı yaptığı iddia ediliyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224