Suriye Türkmen Meclisi Başkanı: Türk yetkililer bizleri bizden çok daha düşünüyor

Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Muhammed Vecih Cuma, "Türk yetkililer bizleri bizden çok daha düşünüyorlar." dedi. Bazı temaslarda bulunmak üzere Kahramanmaraş'a gelen Cuma, Liyakat Derneği ve Suriye Topluluğunu ziyaret ederek, Suriyelilerle sohbet etti.

Suriye Türkmen Meclisi Başkanı: Türk yetkililer bizleri bizden çok daha düşünüyor

Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Muhammed Vecih Cuma, "Türk yetkililer bizleri bizden çok daha düşünüyorlar." dedi.

Bazı temaslarda bulunmak üzere Kahramanmaraş'a gelen Cuma, Liyakat Derneği ve Suriye Topluluğunu ziyaret ederek, Suriyelilerle  sohbet etti.

Buradan, beraberindekilerle İl Göç İdaresi Müdürlüğü Kahramanmaraş Geçici Barınma Merkezi'ne giden Cuma, Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan'la görüştü.

Cuma, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, ziyaretlerinin en önemli sebebinin Türk devletine ve halkına kalpten teşekkür etmek olduğunu söyledi.

Türkiye'nin yaptığı yardımlarla dünyaya örnek olduğunu dile getiren Cuma, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin, yaptığı ve yapabilecekleri şeyleri hiçbir ülke yapamamıştır. Şu anda biz Suriye'den bahsediyoruz. İki hafta önce sağanak yağdığında çadırlar yok oldu. Suriye içerisindeki çadırlara dışarıdan bakarsak, yamalı, kötü şartlar içerisinde, Lübnan'daki kampları çok iyi biliyoruz, çok zor şartlar içerisinde insanlarımız. Ürdün'de de insanlar çok zor şartlar içerisinde yaşıyor. Allah'a şükür bir Türkiye devletimiz var. Sizin gibi çok iyi insanlar var. Türk yetkililerle hep görüşüyoruz. Türk yetkililer bizleri bizden çok daha düşünüyorlar. Suriye halkının yarısına yakını artık Türkiye devletinin güvenliği altında yaşıyorlar."

Cuma, Fırat'ın doğusuna yapılacak olası harekatla ilgili olarak, "Allah'ın izniyle bu gerçekleşecek. Bu Türkiye devletinin siyasi kararıdır ve oranın halkının da isteğidir çünkü teröristler oradaki insanlara zulm ediyor. Bizler bu teröristlerin zulmünü gören insanlar olarak, Türkiye devletinin ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin gelmesi bir an önce bekliyoruz. Bu operasyon olursa oradaki insanlar huzura kavuşabilir." değerlendirmesinde bulundu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Türkiyeli
Türkiyeli - 10 ay Önce

Biraz da bizi düşünsün bu yetkililer

Edem46
Edem46 - 10 ay Önce

Doğru tespit bu ülkenin sözüm ona yetkilileri dışardan getirdikleri devsirmeleri kendi öz vatandaşın 'dan üstün görür bu da bizim siyasilerin acizligini gosteriyor

Referandum
Referandum - 10 ay Önce

Suriyeliler hakkında referandum istiyoruz. Bakalım halkın isteği her şeyden üstün gelir diyenler bu isteği kabullenecek mi? Neden bu konuda yetkililer bu kadar sağır oldu.

Yavuzselim
Yavuzselim - 10 ay Önce

Siz 1.sınıf vatandaşımız biz ise muhaciriz

Tekkeli
Tekkeli - 10 ay Önce

Birazda uygur türkleri düsünseler

Göksunlu
Göksunlu - 10 ay Önce

Göksunda hava ayaz. Gece sıcaklık eksi derecelerde olacak . Yarın yollarda sıkıntı olmaması için ana yolların ve grup yollarının tuzlanması büyük önem arz etmektedir .
Tetkiklerden talebimizdir

SIRADAKİ HABER

banner122