Türkiye ve Brezilya havacılıkta anlaşmaya vardı!

Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) tarafından 17-19 Eylül tarihleri arasında Brezilyada düzenlenen Dünya Havacılık Forumu (IWAF/4) kapsamında Türkiye ve Brezilya anlaşmaya vardı.

DÜNYA 19.09.2018, 16:49
Türkiye ve Brezilya havacılıkta anlaşmaya vardı!
banner257

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) internet sitesinden yapılan duyuruya göre, ICAO Dünya Havacılık Forumunda Türkiye ve Brezilya arasında uçuşa elverişlilik  süreçlerinde karşılıklı tanıma ve sivil havacılıkta iş birliğinin geliştirilmesine yönelik mutabakat zaptı imzalandı.

SHGM Genel Müdür Yardımcısı Can Erel ve ANAC Başkanı José Rlcardo Pataro Botelho De Queiroz tarafından imzalanan mutabakat zaptı ile iki ülke uçuşa elverişlilik ilgili süreçleri karşılıklı tanıma ve ilgili otorite tarafından sertifikalandırılmış ürünlerin kabul onayını kolaylaştırma konularında anlaşma sağlandı. Havacılık ürünlerinin başlangıç ve sürekli uçuşa elverişlilik süreçlerinde işbirliği ve karşılıklı yardımlaşmayı içeren anlaşma kapsamında aynı zamanda veri ve bilgilerin değişimi ve kullanımında iş birliği yapılarak, karşılıklı ziyaret ve düzenlenecek eğitimlerle meslek profesyonelleri, örgütlenme yapısı ve mevzuatı hakkında bilgi değişimi sağlanacak.

TÜRKİYE'DE ÇALIŞıTAY DÜZENLENECEK

İlk ortak çalışma olarak 2019 yılı ilk çeyreğinde her iki ülkenin hava aracı üreticilerinde görev yapan sertifikasyon uzmanlarının katılacağı ve Brezilya hava aracı sertifikasyonunda elde edilen bilgi, deneyim ve alınan derslerin paylaşılacağı bir çalıştayın Türkiyede düzenlenmesine karar verildi.

Yorumlar (0)
15°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 09 Mayıs 2021
İmsak 03:47
Güneş 05:22
Öğle 12:34
İkindi 16:22
Akşam 19:36
Yatsı 21:04