Yeni Zelanda'dan anlamlı karar! Cuma ezanı canlı yayınlanacak

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, Christchurch kentinde 15 Mart'ta iki camiye yönelik terör saldırısının ardından, Cuma ezanının radyo ve televizyondan canlı yayınlanacağını ifade etti.

Yeni Zelanda'dan anlamlı karar! Cuma ezanı canlı yayınlanacak

Yerel basında yer alan haberlere göre Ardern, Cuma ezanının, Radyo Yeni Zelanda (RNZ) ve Yeni Zelanda Televizyonu (TVNZ) aracılığıyla canlı yayınlanacağını belirtti.

Cuma namazı için camilerde toplanan Müslümanlara destek verme arzusu içinde olunduğunu belirten Ardern, "(Cuma günü) TVNZ ve RNZ aracılığıyla ezanı ulusal olarak yayınlayacağız." ifadelerini kullandı.

Başbakan Ardern, Yeni Zelanda'da cuma günü, terör saldırısının kurbanları için iki dakikalık saygı duruşunda bulunulacağını ve kadınlardan Müslümanlarla dayanışma göstermeleri için başörtüsü takmalarının istendiğini belirmişti.

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde, 15 Mart'ta cuma namazı sırasında 10 dakika arayla El Nur ve Linwood camilerine düzenlenen terör saldırılarında 50 kişi hayatını kaybetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali hutrre
Ali hutrre - 9 ay Önce

Malesef her bölüm büyük sıkıntı benim annemin emar sonucu başka hastanınkiylrie karıştırılmış cidfiyetsizlik denetlenme yok adamlar kral gibi

KADİN DOGUM
KADİN DOGUM - 8 ay Önce

Eşim 4 aylık hamileyken daha kötüsünü yaşadık. Kadın doğum Hastanesi'nde bir doktora muayeneye gittik. Yogunluktan muayene odasına3-5 hastayı birlikte almalarından dolayı malumunuz eşleri içeri almıyorlar. Muayene eden doktor odasındaki ultrason cihazında bebeğin kalp atışlarını duymadığını ve bebeğin ölme ihtimalinin olduğunu beyan etmis ve bizi diğer büyük ultrasona yönlendirdi orada da muyane olunca kesin çocuğun olduğunu ve hemen çocuğu aldirmamiz gerektiği söylendi. Ama biz bu duruma pek guvenemedik ve özel bir hastanede aynı gün muayene olduk ve çocuğun gayet sağlıklı olduğunu öğrendik. Şu an 8 aylık oldu ve hayırlısıyla 1 ay sonra doğacak. Canınızı güvenmeyin bunlara .. saygılarımla...

kamiloğlu
kamiloğlu - 7 ay Önce

aynı türden olan canlılar birbirlerine dişleri ile zarar vermez.

SIRADAKİ HABER

banner122