YPG'nin İHA'sı düşürüldü

TSK destekli ÖSO birlikleri, kuzeyde Bülbül'e bağlı Duraklı köyünü, batıda da Şedya, Şerbanlı (Kum Reçe) ve Karri köylerini teröristlerden aldı. Böylece kuzey ve batıdaki ceplerin birleştirilmesi için kritik adımlar atılmış oldu.

YPG'nin İHA'sı düşürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) 20 Ocak'ta Afrin'e yönelik olarak Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) unsurları ile birlikte başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’nın 27. gününde, cephede sıcak gelişmeler var.

Afrin'in kuzeyindeki Bülbül çevresinde çatışmalar sürerken, YPG'li teröristlerin uçurduğu bir insansız hava aracı düşürüldü. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, ağır makineli silahlarla vurulan hava aracı arazide bulunuyor.

Kuzeyde ve batıda hızlı ilerleme

TSK destekli ÖSO birlikleri Afrin kuzeyi Bülbül nahiyesine bağlı Duraklı köyünü bu sabah ele geçirdi. Böylece Kilis sınırının Suriye tarafındaki Bülbül ve Azez ceplerinin birleştirilmesi için bir önemli adım daha atılmış oldu.

ÖSO, öğle saatlerinde de Şedya, Şerbanlı (Kum Reçe) ve Karri köylerinin yanı sıra Karri köyünün oradaki tepenin alındığını duyurdu. Batıdaki iki cep de kısa süre içerisinde birleşebilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner122

banner227

banner235

banner224

banner154

banner55