Yük gemisinde esrar ve uyuşturucu hap ele geçirildi!

Suriye'nin Lazkiye limanından Libya’ya gitmekte olan bir yük gemisinde 6 ton esrar ve 3,1 milyon uyuşturucu hap ele geçirildi.

Yük gemisinde esrar ve uyuşturucu hap ele geçirildi!

Yunan sahil güvenlik ekiplerinin, Akdeniz’de yaptığı bir operasyonda Suriye'den Libya’ya gitmekte olan bir yük gemisinde 6 ton esrar ile 3,1 milyon uyuşturucu hap ele geçirildiğini açıkladı.

Yunan basınında yer alan haberlere göre, Fransız makamlarından, Suriye’nin Lazkiye limanından hareket eden bir gemide kaçak uyuşturucu bulunduğuna dair gelen bilgiler üzerine harekete geçen Yunan güvenlik ekipleri, Girit’in 50 mil güneyinde seyreden Suriye bandıralı “Noka” isimli gemiye operasyon yapıldı.

Yapılan aramada, resmi belgelerinde Lazkiye limanından Bingazi’ye gitmekte olan ve yiyecek ve ev eşyaları taşıdığı belirtilen gemideki konteynırlarda özel olarak yapılmış bölümlerde kalıplar halinde 6 ton esrar ve 3,1 milyon uyuşturucu hap bulundu.

Geminin 10 Suriyeli ve bir Hintli’den oluşan mürettebatı gözaltına alındı.Yunan makamlarınca el konulan geminin Girit Adası’ndaki Atherinolakko limanına çekildiği bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER