Düzce’de Hukuk okur yarlığı semineri verildi

DÜZCE(İHA) – Düzce Barosu ile Düzce Valiliği arasında yapılan protokol sonucunda vatandaşın temel hukuk bilgileri ve temel hakları konusunda bilinçlendirilmek amacıyla başlatılan semineler yapıldı.Türkiye Barolar Birliği tarafından oluşturulan...

Düzce’de Hukuk okur yarlığı semineri verildi

DÜZCE(İHA) – Düzce Barosu ile Düzce Valiliği arasında yapılan protokol sonucunda vatandaşın temel hukuk bilgileri ve temel hakları konusunda bilinçlendirilmek amacıyla başlatılan semineler yapıldı.

Türkiye Barolar Birliği tarafından oluşturulan Hukuk Okur Yazarlığı projesi kapsamında Düzce Barosu ile Düzce Valiliği arasında yapılan protokol sonucunda vatandaşın temel hukuk bilgileri ve temel hakları konusunda bilinçlendirilmek amacıyla başlatılan seminerler gerçekleştirildi. Programının ilki ‘’Aile İçi Şiddet’’ konusuyla Düzce Halk Eğitim Merkezinde Av. Bahar Yılmaz Temel önderliğinde, ikincisi ise ‘’İşten Çıkarılmada Haklar’’ konusuyla Düzce El Sanatları Merkezinde Av. Yılmaz Şahin önderliğinde yapıldı.

Her iki programa da yoğun katılım sağlandı.

Baro Başkanı Avukat Azade Ay yaptığı açıklamada ‘’Hukuk Okur Yazarlık Projesi; oluşturulan programlar çerçevesinde halka temel hukuk bilgilerini ve temel hakları konusunda bilgilendirmek, toplumda hukukun üstünlüğüne ve hak arama bilincinin yerleştirilmesinde katkıda bulunmak, temel hukuk bilgileri ve haklar konusunda bireyleri bilgilendirmek, bilinçlendirmek, hak arama özgürlüğünün işler hale gelmesine ve gelişmesine katkı sağlamaktır. Bu meyanda da Düzce Barosu olarak Düzce Halkını bilinçlendirmek amacıyla bu programlar düzenlenmiştir. Katkı sağlayan Düzce Barosu Yönetim Kurulu Üyesi ve HOY Projesinin Sorumlu Koordinatörü Av. Meryem Aydın Şirin’e, halkı bilinçlendirmek konusunda desteğini esirgemeyen Av. Bahar Yılmaz Temel’e, Av. Yılmaz Şahin’e, Türkiye Barolar Birliği’ ne, Düzce Valiliği’ ne, Düzce Halk Eğitim Merkezi Müdürü ve Çalışanlarına, Düzce El Sanatları Merkezi Müdürü ve çalışanlarına, katılımcı Düzceli hemşerilerimize Düzce Barosu adına sonsuz teşekkürlerimi borç bilirim’’ dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner235

banner154

banner224