4 Ocak Pazartesi okullar tatil mi ? Pazartesi hangi illerde okullar tatil?

4 Ocak Pazartesi İstanbul'da okullar tatil olacak mı? Başka hangi illerde okullar tatil olacak? Şırnak, Hakkari, Van, Diyarbakır, Mardin, Kayseri, Sivas, Sinop, Bitlis, Kars, Ardahan, Samsun, Kocaeli, Trabzon, Ankara, Bursa, Uşak, Giresun, Batman gibi illerde 4 Ocak Pazartesi okullar tatil mi? İşte okulların tatil olduğu o iller.

4 Ocak Pazartesi okullar tatil mi ? Pazartesi hangi illerde okullar tatil?

4 Ocak Pazartesi İstanbul'da okullar tatil olacak mı? Başka hangi illerde okullar tatil olacak? Şırnak, Hakkari, Van, Diyarbakır, Mardin, Kayseri, Sivas, Sinop, Bitlis, Kars, Ardahan, Samsun, Kocaeli, Trabzon, Ankara, Bursa, Uşak, Giresun, Batman gibi illerde 4 Ocak Pazartesi okullar tatil mi? İşte okulların tatil olduğu o iller.

04 Ocak 2016 Pazartesi 06:46
4 Ocak Pazartesi okullar tatil mi ? Pazartesi hangi illerde okullar tatil?

 Haftanın ilk kar tatili haberi Bartın, Zonguldak, Batman ve Sinop'tan geldi. Yoğun kar yağışı nedeniyle Bartın, Van, Giresun, Zonguldak, Batman, Bitlis, Trabzon, Kastamonu, Sinop, Artvin, Mardin, Muş, Şırnak, Rize, Edirne, Siirt, Kırklareli ve Tekirdağ'dan kar tatili haberleri geldi. Bazı illerin genelinde, bazılarında ise çeşitli ilçelerde okullar tatil.  Yurdumuzun büyük bölümü soğuk havanın etkisi altında. Milyonlarca öğrenci, ''yarın okullar tatil mi?'' sorusuna yanıt arıyor. 4 Ocak Pazartesi için okulların tatil edilip edilmeyeceği hakkındaki tüm gelişmeler haberimizde...

Kar yağışının özellikle de Doğu Anadolu Bölgesi için tehlike sinyallerini çaldırdığı meteoroloji tarafından açıklandı. Akşam saatlerinde şiddetini artırarak devam etmesi beklenen kar yağışının yarın etkisini daha çok göstereceği, ayrıca Marmara ve İç Anadolu'da da karla karışık yağmur ve kar yağışı görüleceği  tahmin ediliyor.


İSTANBUL, ANKARA VE BURSA'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Yoğun kar yağışının devam ettiği İstanbul, Ankara ve Bursa'da yarın okullar tatil olacak mı? Valiliklerde okulların tatil olup olmayacağı ile ilgili henüz resmi bir açıklama yok. Detaylar ve yeni gelişmeleri bu haberimizden takip edebilirsiniz...

SON DAKİKA HABERLERİ: TRABZON'DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Trabzon'da bazı ilçelerde kar nedeniyle eğitime ara  verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Araklı,  Sürmene, Hayrat, Çaykara, Köprübaşı, Dernekpazarı ilçelerindeki tüm okullar ile  Ortahisar ve Arsin ilçelerinde taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda 4 Ocak, Of  ilçesinde ise 4-5 Ocak'ta eğitime ara verildiği anımsatıldı. 
 
Bu ilçeler dışında Vakfıkebir ve Çarşıbaşı ilçelerinde de 4 Ocak  Pazartesi eğitime ara verildiği ifade edilen açıklamada, diğer ilçelerde eğitim  öğretimin devam edeceği kaydedildi. 
 
MUŞ'TAN DA AÇIKLAMA GELDİ
 
Muş'ta, kar nedeniyle yolları kapanan köy okulları ile  taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda öğrenci ve öğretmenlerin 1 gün idari  izinli sayılacağı bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, yaptığı açıklamada, il genelinde  4 Ocak Pazartesi eğitim ve öğretimin deva edeceğini ancak yolları kapalı köy  okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda öğrenci ve öğretmenlerin  idari izinli sayılacağını belirtti. 
ARTVİN'DE YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Artvin'in üç ilçesinde yarın eğitim ve öğretime ara  verildiği bildirildi.
 
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kar ve  buzlanma nedeniyle Borçka, Arhavi ve Hopa ilçelerindeki tüm okullarda eğitime 4  Ocak Pazartesi ara verildiği belirtildi. Açıklamada, diğer ilçelerde eğitimin devam edeceği kaydedildi.

KIRKLARELİ'NDE OKULLAR 1 GÜN TATİL EDİLDİ
 
Kırklareli’de yarın okullar tatil edildi. Kırklareli Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Twitter hesabından yaptığı duyuruda, "Yoğun kar yağışı nedeniyle Kırklareli ve ilçelerimizde eğitim öğretim 1 gün tatil edilmiştir" dedi.
 
 TEKİRDAĞ'DA BU İLÇELERDE OKULLAR TATİL
 
Tekirdağ'ın 9 ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime  ara verilmesi kararlaştırıldı. 
 
Tekirdağ Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle yarın Süleymanpaşa, Çerkezköy, Kapaklı,  Çorlu, Ergene, Saray, Hayrabolu, Malkara ve Muratlı ilçelerinde eğitime ara  verildiğini bildirdi. 
 
İşler, Marmaraereğlisi ve Şarköy ilçelerinde ise yarın eğitime devam  edileceğini aktardı. 
 
ŞIRNAK'TA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?
Şırnak'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ile bağlı belde ve köylerde eğitime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, il merkezi ile bağlı belde ve  köylerde 4 gündür yoğun kar yağışı ve buzlanmanın etkili olduğu hatırlatıldı.
Bu nedenle yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verileceği  duyurulan açıklamada, engelli ve hamile memurların da bir gün idari izinli  sayılacağı ifade edildi.

EDİRNE'DE YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Edirne il merkezi ile ilçelerde, taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitime bir gün ara verildi.  İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, bölgede kar yağışının dün geceden bu yana etkisini sürdürdüğünü  söyledi.
 
Meteorolojik tahminlere göre, yağışın yarına kadar artarak devam  edeceğinin öğrenildiğini belirten Özcan, "Meteorolojik uyarılar da dikkate  alınarak Edirne Valiliği kararıyla, kar ve buzlanma nedeniyle kent merkezi ile ilçelerinde taşımalı sistemde eğitime bir gün ara verildi" diye konuştu.

Edirne'deki yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edilmesinin ardından Trakya Üniversitesi Rektörlüğü de yarın eğitime 1 gün süreyle ara verildiğini açıkladı. 

Trakya'da bugün sabah saatlerinden itibaren hafif şekilde başlayan kar  yağışının, akşam saatlerinden itibaren etkisinini arttırması ve yağışın pazartesi  sabahına kadar devam etmesi bekleniyor.

ORDU'DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Ordu'da kar ve buzlanma nedeniyle bazı ilçelerde eğitime  bir gün ara verildiği bildirildi. 
 
Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, il  genelinde üç gündür etkili olan kar yağışının ardından meydana gelen buzlanmanın  bazı olumsuzlukları beraberinde getirdiği ifade edildi. 
 
Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle Çamaş, Çatalpınar, Fatsa,  Gülyalı, Kabadüz, Korgan ve Perşembe ilçelerinde 4 Ocak Pazartesi eğitim ve  öğretime ara verildiği ifade edildi. 
RİZE'DE OKULLAR 1 GÜN TATİL

Rize'de etkili kar yağışının ardından yaşanan buzlanma  nedeniyle il genelinde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. Rize Valisi Ersin Yazıcı, yaptığı yazılı açıklamada, üç gündür etkili  olan kar yağışının ardından oluşan buzlanma nedeniyle bazı olumsuzlukların  yaşanabileceğine işaret etti. 
 
Olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitim ve öğretime 4  Ocak Pazartesi ara verildiğini belirten Yazıcı, "Meteorolojik veriler ışığında  öğrencilerimizin sağlığı ve ulaşım güvenliği için merkez ve tüm ilçelerinde okul  öncesi, temel eğitim, orta öğretim kurumları ile yaygın, özel öğretim ve özel  eğitim kurumlarının 4 Ocak Pazartesi bir gün süreyle tatil edilmesine karar  verilmiştir" ifadesini kullandı. 
 
KASTAMONU'DA 3 İLÇEDE OKULLAR TATİL
 
Kastamonu'da, kar nedeniyle 3 ilçede bir gün, 3  ilçede ise 2 gün eğitime ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile kaymakamlıklardan alınan bilgiye göre,  Kastamonu'nun Abana, Cide, İnebolu ilçelerinde yarın Bozkurt, Şenpazar,  Çatalzeytin ilçelerinde ise 4-5 Ocak'ta tüm ilk ve orta dereceli okullarda  eğitime ara verildi. Azdavay ilçesinde ise köy ve taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda  eğitim öğretime iki gün süreyle ara verilmesi kararlaştırıldı. 
 
VAN'DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?
Van'ın Çatak ilçesinde de kapanan mahalle yolları nedeniyle eğitime  bir gün ara verildi.Ayrıca Van'da, mahalle yollarının kapalı olması nedeniyle kent  genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, kentte ulaşımın sağlıklı yapılamadığı gerekçesiyle okulların tatil  edildiğini söyledi.

MARDİN'DE YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Mardin Valiliği, soğuk hava ve buzlanma nedeniyle  Artuklu, Savur, Dargeçit ve Ömerli'de 2 gün, Midyat, Mazıdağı ve Derik  ilçelerinde ise 1 gün eğitime ara verildiğini bildirdi. 
 
Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışının yanı sıra hava  sıcaklığındaki düşüş ve oluşabilecek buzlanma nedeniyle yaşanabilecek  olumsuzluklardan çocukların etkilenmemesi için eğitime ara verildiği belirtildi. Açıklamada şunlar kaydedildi: 'Artuklu, Savur, Dargeçit, Ömerli ilçelerimizde 2 gün, Midyat,  Mazıdağı ilçelerimizde 1 gün eğitim ve öğretime ara verilmiştir. Derik ilçe  merkezinde eğitim ve öğretim devam edecek olup, Böğrek, Beskavak, Bozbayır,  Ballı, Hisaraltı, Aşağımezra, Taşıt, Dumluca, Bozbayır, Üçtepe, Yassıtepe,  Demirli, Subaşı, Şahverdi, Düztaş, Derinsu, Meşeli, Subatan, Şerefli, Akıncılar,  Burç, Goktaş, Üçkuyu, Bozok, Çayköy, Akçay, Aktaş, Düztaşçivili, Şeyhhabib,  Pirinçli, Çukursu, Çiçekli mahallelerinde eğitime 1 gün ara verilecektir.' Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile  hamile personelinde valilikçe idari izinli sayılacakları ifade edildi. 
 
GİRESUN'DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?
Giresun'da kar nedeniyle merkez ve 6 ilçede bir gün,  Yağlıdere ilçesinde ise 2 gün eğitime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile kaymakamlıklardan alınan bilgiye göre,  Giresun'un Merkez, Bulancak, Eynesil, Görele, Çanakçı, Piraziz ve Tirebolu  ilçelerinde yarın, Yağlıdere ilçesinde ise 4-5 Ocak'ta tüm ilk ve orta dereceli  okullarda eğitime ara verildi.

Doğankent ilçesinde de sadece köy ve taşımalı eğitim kapsamındaki  okullarda eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmesi kararlaştırıldı.

Giresun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Giresun'da kamu kurum  ve kuruluşlarında görevli hamileler ile engellilerin yarın izinli sayılacakları  bildirildi.

BİTLİS'TE YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

BİTLİS’te etkili olan kar yağışı nedeniyle il merkezindeki ilk ve orta dereceli okulların yarın (pazartesi) için bir gün tatil edildi.

Kar yağışı, kapanan bazı yollar ve karayollarındaki buzlanmalar  nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için Bitlis kent merkezi, Hizan,  Mutki ve Güroymak ilçeleri ile bağlı köylerde eğitime bir gün ara verildi. Ayrıca, Hizan'da engelli ve hamile kamu çalışanlarının da yarın idari  izinli sayılacakları belirtildi.

Bitlis Valiliği’nden yapılan açıklamada, Bitlis’te son 3 gündür etkili olan kar nedeniyle Bitlis merkezindeki ilk ve orta dereceli okulların yarın için 1 gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

 TATVAN’DA TAŞIMALI SİSTEMDEKİ ÖĞRENCİLERE KAR TATİLİ
 
Bitlis’in Tatvan ilçesinde, taşımalı öğrencilere okullar yarın için tatil edildi. 
 
Konuyla ilgili Tatvan Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, “Elverişsiz hava şartları nedeniyle ilçemizdeki taşımalı öğrencilere yönelik 1 günlük (4 Ocak 2016 Pazartesi) tatil kararı alınmıştır. Diğer eğitim kurumlarında ise eğitim - öğretim devam edecektir” denildi.

SİNOP'TA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Sinop il merkezi ile 4 ilçedeki okullarda kar nedeniyle  eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, bölgede kar yağışının üç gündür etkisini sürdürdüğünü söyledi.Özellikle sahil kesiminde yer alan ilçelerde yoğun kar yağışı olduğunu  belirten Türkkan, "Bu nedenle yarın il merkezi ile Ayancık, Türkeli, Gerze ve  Erfelek ilçelerinde eğitime bir gün ara verilme kararı alınmıştır. Söz konusu  ilçelerdeki okulların tamamı tatil edilmiştir" dedi. Türkkan, diğer ilçelerde ise eğitim, öğretimin devam edeceğini  kaydetti. Bu arada Sinop Üniversitesinde yarın yapılacak sınavların da bir gün  ertelendiği ifade edildi.

BATMAN'DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Batman'da olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime Sason  ilçesinde iki, merkez ve diğer ilçelerde bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı ve don olayları dolayısıyla  herhangi bir olumsuzluk ya da mağduriyet yaşanmaması için eğitime ara verilmesine  karar verildiği bildirildi.
 
Sason ilçesinde yarın ve salı günü, il merkezi ve diğer ilçelerde ise  yarın eğitime ara verileceği duyurulan açıklamada, "Kamuda çalışan engelli ve  hamile personellerimiz de yarın idari izinli sayılacaktır" ifadesine yer verildi.

ZONGULDAK’TA YARIN OKULLAR Mİ?

Zonguldak'ta etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın için (pazartesi) 1 günlüğüne tatil edildi.

Kentte 3 gündür devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Şehir içi yollarda biriken karlar sürücülere zor anlar yaşattı. Bazı mahallelere ulaşım durdu. Sabah işe gitmek evlerinden çıkanlar, kapanan yollar nedeniyle yürümek zorunda kaldı. Kent merkezinde kar kalındığı 60 santime ulaşırken yüksek kesimler de ise 1 metreyi geçti. Zonguldak Valiliği’nden yapılan açıklamada il genelinde ilk ve orta dereceli okullar yarın için 1 gün tatil edildi. Kamuda çalışan hamile ve engellilerin de izinli sayılacağı bildirildi.

Kar yağışı nedeniyle 170 köy yolu ise  ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ekipleri kapalı köy yollarını ulaşıma açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Zonguldak- İstanbul ve Zonguldak-Ankara Karayollarında TIR’ların geçişine izin verilmiyor.

Öte yandan dün kar nedeniyle yapılamayan Açık Öğretim Lisesi sınavları bugün yapıldı.

BARTIN'DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Bartın'da kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 2 gün tatil edildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kar kalınlığının bir metreyi  aşması ve yağışın devam etmesi nedeniyle yarın ve 5 Ocak Salı günü il genelindeki  ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verileceği bildirildi.
 
Açıklamada, uygulanacak telafi programıyla eksik derslerin  tamamlanacağı vurgulandı.

SİİRT'TE YARIN OKULLAR TATİL Mİ?
 
Siirt'te kapalı köy okulları ile taşımalı eğitim yapılan okullar bir gün süreyle tatil edildi.
 
Siirt Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açılamada, merkez, Pervari, Şirvan, Baykan, Eruh, Kurtalan ve Tillo ilçesine bağlı kapalı köy yolları ile taşımalı eğitim kapsamında bulunan köylerde, 4 Ocak 2016 tarihinde bir gün süreyle okulların tatil edildiği bildirildi.
 
UŞAK’TA OKULLARA KAR TATİLİ
 
Uşak'ta akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeni ile il genelindeki okullarda eğitim ve öğretime Valilik kararı ile bir gün ara verildi. 
 
Uşak Valisi Ahmet Okur sabah 06:00’da twitter’dan attığı tweet ile kar tatilini duyururken, Uşak merkez ve ilçelerde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verildiğini belirtti.TÜRKİYE'de HAFTA İÇİ HAVALAR NASIL OLACAK?

Meteorolojik uyarı: Trakya'da bugün sabah saatlerinden itibaren hafif şekilde başlayan kar  yağışının, akşam saatlerinden itibaren etkisinini arttırması ve yağışın pazartesi  sabahına kadar devam etmesi bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz'in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları ile Çanakkale çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Trakya kesiminde yoğun kar, Kıyı Ege'de kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Kıyı Ege ve Akdeniz kıyı kesimlerine hafif ve orta, diğer yerlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Akdeniz ile İç Anadolu'nun güneyinde 1 ila 3 derece artacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, Marmara, Akdeniz ile Batı Karadeniz kıyılarında kuzey yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Kıyı Ege, Doğu Karadeniz kıyılarında güney; Marmara'nın kuzeydoğusunda kuzey yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları ile Çanakkale çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Trakya kesiminde yoğun kar, Kıyı Ege'de kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olacağı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Kıyı Ege ve Akdeniz kıyı kesimlerine hafif ve orta, diğer yerlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
Yükleniyor...
Son Güncelleme: 04.01.2016 06:48
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner122

banner215

banner124

banner154

banner126