80. Yıl İmam Hatip Ortaokulu Törenle Açıldı

Dulkadiroğlu İlçesine bağlı bir İlkokul olarak faaliyet gösteren okulumuz İmam Hatip okullarına halkın yoğun talebiyle 80. Yıl İmam Hatip Ortaokulu olarak 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında hizmete açılmıştır.

80. Yıl İmam Hatip Ortaokulu Törenle Açıldı
Açılış etkili bir sunum ve etkinlik içerisinde yapıldı. Kuran´ı Kerim tilavetiyle başlayan açılış töreni, mehter takımının kalpleri fetheden marşlarıyla devam etti. Açılış konuşmasını Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin AKKURT yaptı. Akkurt konuşmasında din eğitiminin, Cumhuriyet tarihimizin ilk yıllarından günümüze kadar geçtiği merhalelerden bu günlere gelişini ve günümüzdeki durumunu gündeme getirdi. İl Milli Eğitim Müdürü Akkurt, 80. Yıl İmam Hatip Ortaokulu´nda 250 öğrencinin eğitim gördüğünü ve ara sınıflara nakikllerin devam ettiğini söyledi. İl Milli Eğitim Müdürü´nün sözleri ara ara dinleyenlerin yoğun ilgisi ve tezahüratlarıyla kesildi.

İl Milli Eğitim Müdürü´nün konuşmasının ardından İlçemize yeni tain olan Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet TÜRKÖZ kürsüde söz aldı. TÜRKÖZ´ün konuşması daha çok öğrencilere ve öğrencilerin başarısına yönelik oldu. Öğrencilik hayatı süresinin temel noktasının sınav olduğunu dile getiren Türköz, öğrencilere daha başarılı olmaları için daha çok çalışmaları gerektiği tavsiyesinde bulundu. Daha sonra kürsüye davet edilen Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı GÜVENÇ sözlerine tüm milli eğitim camiasının yeni eğitim öğretim yılını kutlayarak başladı. Etkili bir hitapla sözlerine devam eden Güvenç, Ortaöğretimde başörtüsü serbestliğinin müjdesini vermesinin üzerine öğrenci ve velilerden yoğun ilgi topladı.

Hitap ve sunumlardan sonra İl Müftüsü Muhammed GEVHER kısa bir konuşmanın ardından dua ederek sunumunu tamamladı. Son olarak yine mehteran gösterisiyle açılış programına son verildi.

Açılışa Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç, Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Oniki Şubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Dulkadiroğlu İlçe Şube Müdürleri Mehmet İspir ve Yahya Dertli ile iş adamları, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.
YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET
AHMET - 5 yıl Önce

Hadi bakalım göreyim sizi geleceğin doktorlarını, mühendislerini yetiştirin bu okullarda. Nede olsa canımız, sağlığımız, güvenliğimiz Cumhuriyetin 100. yılında burada yetiştireceğiniz evlatlarımıza emanet.

hakan
hakan - 5 yıl Önce

okulun açılısına bişey demiyorumda müjde bölümü beni baya sinir etti bunu zaten biliyoruz sıtkı güvenç de kim ki bu şekilde haber yapıyonuz memleket yalaka doldu ya

Varan-1
Varan-1 - 5 yıl Önce

Bu yorumumu okuyan herhalde din düşmanı diyecek ama umrumda değil çünkü ben kendimi biliyorum. İmam Hatip okullarının bu kadar çok olmasının ülkemize hiç mi ama hiç bir faydası olmayacak bence. Hatta belkide zararı olacaktır. Çünkü başta bizim Maraştakiler olmak üzere cahil veliler çocuk istemese de çocuğum dinini öğrensin diye çocuğunu zorla imam hatip okuluna kayıt yaptıracaklar. İstemediği bir yerde eğitim alan çocukların, caydırıcı etkenlerin hayli fazla olduğu günümüzde, dininden soğuması işten bile değildir. Gün gelecek keşke denilecek ama ne yazık ki iş işten geçmiş olacak.

Sinan
Sinan - 5 yıl Önce

Gerek hükümetimizin gerek öğretmenlerimizin gayretiyle tüm İmam Hatipler PARLAYAN YILDIZIMIZ olacak inşallah

öğretmen
öğretmen - 5 yıl Önce

şovvvvvvvvv,milletvekili müjde vermemiş ki,meb'in yönetmeliğinin duyurusunu tekrar etmiş bunun neresi müjde,ikincisi reklam peşinde olanların hepsinin ismi teker teker sayılmış,garibim o okulun müdürününde ismi haberde anılsa daha güzel olmazmıydı, hıııı ????

imam hatip meselesi
imam hatip meselesi - 5 yıl Önce

Heralde maras ta bütün okullar imam hatip okulu lisesi olacak bu ggidişle. ?

gören göz
gören göz - 5 yıl Önce

memleketin tek sorunu imam hatip okulları bunuda hallettik başka sorunlar mesele değil daha doğrusu önemli değil.Kardeşim memleketin dünyaca sorunu varken işiniz gücünüz bumudur. Millet uzay çağınıda geride bırakıp yeni ufuklara yelken açarken biz hala bunlarla uğraşıyoruz üstelik görkemli! açılışlarla vay bizim halimize.Maraş kalesine bir top misali ile milleti uyutuyorlar.Elin adamı yollar köprüler iş istihdamlarıyla uğraşırken bizim vekillerimiz imam hatip okullarına çevrilme işi ile uğraşıyorlar VAY BİZİM HALLERİMİZE.

Varan-2
Varan-2 - 5 yıl Önce

Bir başka husus ise bu kadar imam okulu bu kadar çok öğrenci demektir. Bu öğrenciler yarın bir gün mezun olduklarında hangi alanda istihdam edilecekler. Sizce bugünkü sınıf öğretmenlerinin durumuna düşmezler mi? Bu okulları açmak için alt yapınız yeterli mi? Göz boyamak için yapılan bu hareketlerin sonucuna katlanmak zorundasınız? Şimdi şovmenlik yapanlar emekli olduklarında bu sorunları hissetmeyecekler bile. Bu nedenle kontrollü ve planlı olmak gerektiği kanaatindeyim.

Maraşlı
Maraşlı - 5 yıl Önce

Normal okul olsa böyle açılır mıydı acaba, takiyeciler...

EĞİTİMCİ
EĞİTİMCİ - 5 yıl Önce

''Yoğun ilgi '' çok komik kaldı bu laf ...
Ancak gözü kapalı oy veren Maraşlılar inanır buna,eğitimde neden son sıralarda olduğumuza şaşmamak lazım.Tüm Maraş'a müstahak .

EĞİTİMCİ
EĞİTİMCİ - 5 yıl Önce

''YOĞUN İLGİ '' lafı çok komik ancak gözü kapalı oy veren Maraşlılar inanır.
Eğitimde neden son sıralarda olduğumuza şaşırmamak lazım, müstahak bu şehre.

dexter
dexter - 5 yıl Önce

sıtkının müjdesine bbbaaahh....garip bir ülkede yaşıyorum vesselam

hamdolsun
hamdolsun - 5 yıl Önce

% 69 a , % 70 ' e hiçmi saygınız yok sizin değerli yorumcular. allah hükümetimizden razı olsun. nasılki SÜTÇÜ İMAM dedemiz düşman elinden peçeyi alıp taktıysa analarımızın başına, RECEP TAYYİP ERDOĞAN'da aynı şeyi yapmıştır. KAHRAMANMARAŞLI OLDUĞUNUZDAN ŞÜPHE EDERİM ''EĞİTİMCİ''

Muhammmet BLBB
Muhammmet BLBB - 5 yıl Önce

Edep ve terbiye dersinin verilmediği eğitim sistemimizde Kur'an öğretiminin sancaktarlığını yapan iMAM HATİPLERE selam olsun...Sosyal lise çıkışlı ve sosyal bilimci olarak imam hatiplere imrenerek bakıyorum...Ayrıca gereksiz noktalara odaklanıp gereksiz yorumlar yapmayalım lütfen..Herkes işini yapar siyasetçi siyasetçiliğini haberci haberciğini.At gözlükleri fooorraaaaaaaaa..

Muhammmet BLBB
Muhammmet BLBB - 5 yıl Önce

Edep ve terbiye dersinin verilmediği eğitim sistemimizde Kur'an öğretiminin sancaktarlığını yapan iMAM HATİPLERE selam olsun...Sosyal lise çıkışlı ve sosyal bilimci olarak imam hatiplere imrenerek bakıyorum...Ayrıca gereksiz noktalara odaklanıp gereksiz yorumlar yapmayalım lütfen..Herkes işini yapar siyasetçi siyasetçiliğini haberci haberciğini.At gözlükleri foraaa

Sinan
Sinan - 5 yıl Önce

Varan1-Varan2 diye yorum yazan çok bilmiş arkadaş çocuğumuzun hangi okula gitmesi gerektiğini bilecek kadar tahsilimiz var çok şükür senin gibi imam hatip ortaokuluna giden her çocuğun imam olacağını zanneden cahillerden değiliz, Bu okullarda farklı olarak Kur'an-ı Kerim, Arapça ve siyer dersleri var bu diğer okullardaki uyduruk derslerden daha iyi değil mi? benim 2 çocuğum da bu okullara gidiyor ama severek ve isteyerek bilinçli olarak gidiyorlar İnşallah onlar dinini bilen gençlerden olacaklar senin gibi ezbere yorum yazan cahillerden olmayacaklar

sinan
sinan - 5 yıl Önce

varan1-varan2 Çocuğunu imam hatip'e gönderince "cahil veli" oluyoruz değil mi? sen ve senin gibilerin bu bakış açısıyla hangi at gözlüğünden baktığınızı neyin kafasını yaşadığınızı çok merak ediyorum, fazla söz söylemeye değmezsin Allah beyninize düşünme kuvveti versin

safa
safa - 5 yıl Önce

ortada açılan bir okul filan yok,kimi kandırıyorsunuz,80.yıl ortaokulu 80.yıl imam hatip ortaokuluna dönüştü hepsi bu,yeni bir okulun açıldığı filan yok

fahri atçı
fahri atçı - 5 yıl Önce

yahu kardeşim yeni bir okulmu açılmıştabizim haberimizmi yok,bir okulun adını değiştir değiştir tören yap okul açtık de,yazıklar olsun,millletide hizmet yapıyoruz diye kandırıyorsunuz,milleti aldatıyorsunuz,insan azcık utanır sıkılır,imam hatip'e dönüştürme töreni deyin bari,okul açılışı değil bu ki !!!!!

GG
GG - 5 yıl Önce

saygıdan bahsediyorsunuzda sizin niye diğerlerine saygınız yok o çevirdiğiniz okulda öğretim yapan öğrenciler şimdi ne olacak gerekliyse yeni bir okul yap ama eğitim faaliyetini yürüten bir okulu imam hatibe çevir orada okuyanlarada nerede okursan oku bumu hak adalet bumu müslümanlık bende sizin müslümanlığınızdan adaletinizden vicdanınızdan şüphe ediyorum.Ben yarın çoçuğuma senin okulunu müslüman geçinenler böyle yaptı diyerek nasıl müslümanlığı sevdireceğim bunu düşündünüzmü yoksa herşey işkembemi.


SIRADAKİ HABER