İstiklal Üniversitesi Vizyon Planlama Toplantısı Yapıldı

AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın özel ilgili ve takibi ile Kurulan, Milletvekillerimizin sürekli gelişmesi için desteklediği İstiklal Üniversitesi’nin yapılanma süreci ve gelecek vizyonu ile ilgili Ankara’da toplantı yapıldı.

İstiklal Üniversitesi Vizyon Planlama Toplantısı Yapıldı

Geçtiğimiz yıl 7141 sayılı kanunla kurulan Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğü’ne, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından, 27 Aralık 2018’de Prof. Dr. Sami Özgül’ün ataması yapılmış ve atamanın ardından İstiklal Üniversitesi’nin kuruluş çalışmaları başlamıştı.

64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı, AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın Özel ilgili ve takibi ile kurulan, İstiklal Üniversitesi’nin yapılanma süreci ve gelecek vizyonu ile ilgili Ankara’da toplantı yapıldı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. M.A. Yekta Saraç ve bürokratların katıldığı toplantıya Kahramanmaraş’tan Milletvekili Habibe Öçal, İstiklal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Sami Özgül ve Rektör Yardımcısı katıldı.

İstanbul seçimleri sebebi ile Sayın Mahir Ünal’ın katılamadığı toplantıda, Kahramanmaraş, Elbistan ve Göksun’a yapılacak olan Yükseköğretim Bölümleri değerlendirildi. Sağlık ve Mühendislik ağırlıklı bölümlerin değerlendirildiği toplantıda İstiklal Üniversitesi’nin temellerinin güçlü atılması gerektiği ve bu sebeple Kahramanmaraş, Elbistan ve Göksun’da açılacak bölümlerin bölgeye ve aynı zamanda İstiklal Üniversitesi’ne yüksek katkı sağlayacak bölümlerin açılmasına karar verileceği belirtildi.

Yapılan açıklamada "Mahir Ünal ile yapılacak istişare toplantısının ardından YÖK Başkanlığı; Kahramanmaraş, Elbistan bölgenin kalkınmasını destekleyecek, teknolojik ve bilimsel katkıları ile ticareti ve istihdamı canlandıracak, Fakülte ve Yüksekokulların açılması için T.B.M.M nezdinde Milletvekillerinin desteği ile kanun çalışmalarını yapacaktır. Çıkacak kanunun ardından büyük bir istek ve motivasyon ile Kahramanmaraş’ımıza, Elbistan’a Fakülteler Yüksekokullar kazandırılarak bölgemize her açıdan değer katacak ilim ve irfan yuvasını kazandıracağız." denildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
TARAFSIZ
TARAFSIZ - 4 ay Önce

Üniversite açmak marifet değil,önemli olan buralardan mezun olan gençlere iş bulmaktır.

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 4 ay Önce

bunlarda hiç utanacak yüz yok,hala kasılarak poz veriyorlar.Ömer Hayyamın bir şiiri geldi aklıma;

celladına aşık olmuşsa bir millet,

ister ezan ister çan dinlet.

itiraz etmiyorsa sürü gibi illet,

müstehaktır ona her türlü zillet.

smtkmlk
smtkmlk - 4 ay Önce

Bir ünv bilim adamları profösörler çıktı da 2. açıyorsunuz. Yazık Halinize....

meraklı
meraklı - 4 ay Önce

üniversitenin siyasi dizyanını konuşacaklar sanırsam yoksa hiçbirinin akademik bir kariyeri ve fikri olduğunu düşünmüyorum...

maraslı memet
maraslı memet - 4 ay Önce

ben ankaraya gıttım ıs ıstemeye 4 gun parklarda yattım ama ne mahır unal nede ahmet ozdemır yuzumuze baktı ılk defa ak partıye oy vermedım dıye nekadar sevınıyorum bır bılsenız herkesın ısı bıtene kadar

Göksun Hançer Kanyonu
Göksun Hançer Kanyonu - 4 ay Önce

Hançer Kanyonu, her geçen gün ziyaretçi sayısını yükselterek devam ediyor. Göksun İlçesine 30 km. uzaklıkta olup Aybastı Kalesi, Kaleboynu Kalesi ve Manastıri ile sizi tarihin derinliklerine götürüyor. Yolun 15 km asfaltı olup kalan kısmı ise stabilizedir. Çakılı Koyak ve Kale panoraması ile doğanın eşsiz güzellikleri yani başınızda oluyor. Balık türlerinin yanı sıra dağ keçisi gibi hayvanların korunması bölge açısından bir hayli sevindirici. Rafting sporu, kaya tırmanışı için ideal yer... Hapis Kanyonu’nun birleştiği nokta kamp ve izcilik faaliyetleri açısından çok güzel bir yer. Kanyon ortalama 20 km uzunlukta olup, iç noktalarında kimi yerlerde 10 ile 15 metre arasında dar geçişler vardır. Yüksekliği ortalama 350 ile 500 metre arasındadır. Aynı zamanda içerisinde su kaynaklarını da barındırıyor. Doğa ve tarih kokan güzellikleri görmeye herkesi bekliyoruz.

vatandaş
vatandaş - 4 ay Önce

üniversite sayısını 2 değil 22 yapsan ne olacak. mezun olana nitelik kazandırıp istihdam sağlayamadıktan sonra... adam 4 yıllık mezun 2500 lirayla çalışıyor...

KORKUSUZKURT
KORKUSUZKURT - 4 ay Önce

BU MİLLETİN NE ÖNÜNDEN GİDİLİR NE ARDINDAN ŞEHRİMİZE İKİNCİ ÜNÜVERSİTE KAZANDIRILMIŞ YANİ BU BİR HİZMETTİR CELLAT GÖRMEK İSTEYEN CHP ZİHNİYETİNE BAKSIN ELHAM DÜLİLLAH ŞU AN GÜVENLİK SAĞLIK VE EĞİTİM AÇISINDA ÜLKEMİZİN GELDİĞİ DURUMU GÖRMEYEN NANKÖRLER VE VATAN HAİNLERİ PATETESİ UCUZA YİYEMEYİNCE HEMEN PATIRDAMAYA BAŞLADI SURİYE VE IRAK ,LİBYA ,VB. ORTADOĞU ÜLKELERİNİN DURUMU ORTADADIR BÖYLESİ LAYIK ASLINDA CELLAT HEVESLİLERİNE.....................

Ben Been
Ben Been - 4 ay Önce

Sayın Cumhurbaşkanım,
Hürmetle ellerinizden öpüyorum.Üniversiteyi bitirecek olan evlatlarımız için iş konusunda endişeliyiz.Üniversite sayısını artırmak yerine üniversitelerimizin kalitesini arttırmayı öneriyorum.DİE çalişma yaparak her alanda ne kadar elemana ihtiyacımız var onlar tespit edilip ona göre üniversite açılması lazım.Yoksa çok sıkıntı yaşayacağız.

Ülkücü46
Ülkücü46 - 4 ay Önce

Resimdekiler ne kadar vizyonlu ki vizyon toplantısına katılmışlar :)

maraslı 46
maraslı 46 - 4 ay Önce

cumhurbaskanımıza oy verıyor maraslılar bunlarda calıstıgını sanıyor son secımde CHP DEDIM BUNLARIN YUZUNE BIR DAHA DA OY FALAN VERMEM

dede
dede - 4 ay Önce

bunların kendileri vizonsuz,yapacaklarından medet ummak yanlış

edeler
edeler - 4 ay Önce

akedaş niye maraşta hiç alt yapı yatırımı yapmıyor

46
46 - 4 ay Önce

MARAŞIMIZIN SORUNLARINI ÇÖZDÜNÜZ....... BİTTİ DEMEK

Rasim
Rasim - 4 ay Önce

vAAAy bEEE))::

Adalet
Adalet - 4 ay Önce

Milletvekillerim K.Maraş ta özel eğitim okulunda Müdür Özel eğitim mezunu değil daha önce böyle bir okulda çalışmamış işten bilen birini atayın lütfen.

T.C.
T.C. - 4 ay Önce

BUNLARDAN BİR NUMARA ÇIKMAZ GÖRECEKSİNİZ......


SIRADAKİ HABER

banner122