Kahramanmaraş Fen Lisesi'nden Yemen'e Yardım

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Hayrat Vakfı işbirliği ile ‘Yemen Açlıktan Ölüyor, İnsanlık Ölmesin’ yardım kampanyası kapsamında Kahramanmaraş Fen Lisesi öğrencileri topladıkları 16 bin 690 TL yardımı çek karşılığında teslim ettiler.

Kahramanmaraş Fen Lisesi'nden Yemen'e Yardım

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Hayrat Vakfı işbirliği ile ‘Yemen Açlıktan Ölüyor, İnsanlık Ölmesin’ yardım kampanyası kapsamında Kahramanmaraş Fen Lisesi öğrencileri topladıkları 16 bin 690 TL yardımı çek karşılığında teslim ettiler.

Yardım kampanyası çek tesliminde bir açıklama yapan Kahramanmaraş Fen Lisesi Müdürü Mehmet Çetin, öğrencileri ile gurur duyduklarını ifade ederek: “Öğrencilerimiz geçen sene Afrika’da su kuyusu açtırmak adına kermes düzenlemişler ve topladıkları paranın bir kuruşuna dahi dokunmadan su kuyusu açılması için ilgililere teslim etmişlerdi. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Hasan Balbaba’nın okulumuzda gerçekleştirdiği sunum sonrasında öğrencilerimiz kendi cep harçlıklarından olmak üzere Yemen Açlıktan Ölüyor, İnsanlık Ölmesin yardım kampanyasına 16 bin 690 TL yardım topladılar. Onlarla ne kadar gurur duysak azdır. Kendilerinin yapmış olduğu bu duyarlı davranıştan dolayı hepsini tek tek tebrik ediyorum” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Hasan Balbaba ise, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin insanlık adına başlattığı yardım kampanyalarının devam ettiğine dikkat çekerek: “Büyükşehir Belediyesi olarak daha önce Somali, Suriye, Afrika’da su kuyusu ve Yemen Kampanyası gibi bir çok kampanyalarla mazlumların yarasına merhem olmak amacıyla çıktığımız bu yolda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu yardım kampanyaları kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yaptığımız protokol gereği Kahramanmaraş Değerler Eğitimi Projesi (KADEP) doğrultusunda okullarımızda merhamet ve nezaket konularında çeşitli eğitimler veriyoruz. Bu verdiğimiz eğitimlerin karşılığında da sevgili öğrenci kardeşlerimiz bizlere bu şekilde dönüş yapıyorlar. Kendi cep harçlıkları ile topladıkları 16 bin 690 TL’yi Yemen’de yaşamaya çalışan kardeşlerimize ulaştırmak üzere teslim aldık. Allah’ım onları bu emeklerinin karşılığını kat kat fazlası ile versin inşallah. Öğrenci kardeşlerimizin bu şekilde duyarlı davranmalarının karşısında oldukça mutlu ve gururluyuz. Diğer tarafta ise açlıktan ve susuzluktan ölen insanların var olduğunu bilmek bizleri fazlasıyla üzüyor.

Yardım kampanyasına destek olan bu kardeşlerimize çok teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2019, 23:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan reçelyemez
hasan reçelyemez - 6 ay Önce

fen lisesi müdürü mehmet çetin ve hasan balbaba okulları vakıf merkezi yapmaktan vazgeçin. orası saçaklızadenin arka bahçesi değil. fen lisesi sizin eseriniz değil dağdan gelip bağdakine sahip çıkmayın. ayıptır günahtır. hak hukuk yerken din Allah iman demeyin bari. yarın mahşer günü kan ağlarsınız sonra. tbii mahşer bilgisi varsa sizde

reçelcizade ali efendi
reçelcizade ali efendi @hasan reçelyemez - 6 ay Önce

Allah razı olsun kardeş. tam özetlemişsin. bu devranda geçer elbet. şu müdür tipine baksana adamda hiç fen lisesi tipi varmı.

rozturk.59
rozturk.59 - 6 ay Önce

Önce Kendi İnsanlarınıza Yardım Edin. Elin Şerefsiz TÜRK Düşmanı Araplarına Değil...!!!???

kgt
kgt - 6 ay Önce

o yardımlar İŞİDE Gidiyor.zamanı gelince kanıtlanır..müdürün bağlantılarını araştırın.geçmişini.o okula krallar gibi tekrar döneceğiz.bekleyin...2020?

WQW
WQW - 6 ay Önce

SİZ ÖNCE OTURUN KENDİNİZE AĞLAYIN, SİZ BİZİM BAŞIMIZA GELEN OLAYLARDA BİR TANE YEMENLİNİN, AFGANLININ, SURİYELİNİN,KISACASI BİR ARABIN VEYA MÜSLÜMANIM DİYEN BİRİLERİNİN AĞLADIĞINI GÖRDÜNÜZMÜ.? İKİDE BİR ÇIKIP BÖYLE YARDIMLAR YAPINCA VE KAREYE GİRİNCE MÜSLÜMANLIK İÇİN BİRŞEYMİ YAPMIŞ OLUYORSUNUZ? MÜSLÜMAN BİR DEFA YAPTIĞI YARDIMI İFŞA ETMEZ,SİZLER RESMEN POZ VERİYORSUNUZ. AYRICA BU KADAR MİKTARLIK YARDIM NASIL TOPLANIYOR BUNUNDA BİR ARAŞTIRILMASI GEREKİR.

vatandaş
vatandaş - 6 ay Önce

Fen lisesini, okul gibi okula çeviren mehmet çetin i ve ekibini tebrik ediyor, yapacağı çalışmalarda başarılar diliyorum.

SIRADAKİ HABER