Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü açıkladı: Sınava girecek olan öğrenciler dikkat!

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezî sınav ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) gibi sınavların kapsamında bir değişiklik söz konusu olmayacağını, öğrenciler tüm müfredattan sorumlu tutulacağını duyurdu.

EĞİTİM 02.12.2020, 16:28
Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü açıkladı: Sınava girecek olan öğrenciler dikkat!
banner257

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezî sınav ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) gibi sınavların kapsamında bir değişiklik söz konusu olmayacağını, öğrenciler tüm müfredattan sorumlu tutulacağını açıkladı.
Yapılan yazılı açıklamada; Merkezi sınavların kapsamında bir değişiklik söz konusu olmayacak, öğrenciler tüm müfredattan sorumlu olacaklar. Süreçle ilgili önümüzdeki aylarda önemli bir değişiklik olması durumunda konu tekrar değerlendirilebilecek. Öğrencilere sınava hazırlık sürecinde destek kaynaklar sunulacak ve bu alandaki bütün ihtiyaçları karşılanmaya devam edilecek. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, kaynak desteklerini artıracak. Daha önce de olduğu gibi her ay örnek soru kitapçıkları yayımlanmaya devam edecek. Ayrıca bu sene her ay 8. sınıf öğrencilerine yönelik çalışma fasikülleri yayımlanacak” denildi. 

Yorumlar (2)
Bekir damalı 1 yıl önce
Nasıl olsa milli egitimdeki şube müdürleri ve müfettişlerin tuzu kuru. Makamını kullanarak bedavaya özel kurslardan yararlanıyorlar.yiyorsa kaydetmesinler
Doğru cevap 1 yıl önce
Aynen.milli eğitimde adını bilmedigim şube müdürü olan birinin oğlu bizim siniftaydi.bedavaya yazildigini söylüyordu hatta bizimle dalga geçiyordu.birde paramı verecem oğlum diyordu.bizde enayi gibi 18 binlira vermistik.soyadi Gökşen di.
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 23 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı