Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi'nde yeni bölüm ve programlar açıldı

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi (KİÜ) Mimarlık Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi'nde bir yeni bölüm ve Elbistan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda 6 yeni program açılmasına izin verildi.

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi'nde yeni bölüm ve programlar açıldı

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi (KİÜ) Mimarlık Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi'nde bir yeni bölüm ve Elbistan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda 6 yeni program açılmasına izin verildi.

KİÜ Rektörlüğü'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, KİÜ Senatosu'nun 28 Kasım 2019 tarihli kararı ile Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Başkanlığı'na yeni bölüm ve program açma konusunda yaptığı başvurunun olumlu sonuçlandığı belirtildi.

Üniversitenin, Mimarlık Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi'nde "Görsel İletişim Tasarım Bölümü" ve Elbistan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde ise "Çocuk Gelişimi Programı", "Eczane Hizmetleri Programı", "Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı", "Optisyenlik Programı", "Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı" ve "Yaşlı Bakım Programı" açılmasının uygun görüldüğü bildirildi.

İstiklal Üniversitesi çatısı altında ihtiyaç duyulan bölüm ve programların bundan sonraki süreçte de açılmasına devam edileceği belirtildi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Universiteli
Universiteli - 6 gün Önce

Pedogojik formasyon için öğrenciyi anetepe gönderip Antep'e muhtaç etmeyi çok iyi biliyolar.Hayalet üniversiteye bölüm acana kadar önce mevcut öğrencisinin eğitim şartlarının gerekliliğini yerine getirsin ve pedogojik formasyon versin.Ben buralı değilim ama neden bu şehir Antep'e bağımlı onun gölgesinde yaşıyor anlamış değilim.burali olmama rağmen üç yıldır bu şehirde olmam dolayısıyla bu güzel memleketi kendime yurt edindim benim kanıma dokunuyor bu durum sizler nasıl seyirci kaliyosunuz hayret ediyorum dogrusu

Formasyon
Formasyon @Universiteli - 5 gün Önce

Turkiyede formasyon acmayan universite kalmadi kilis adiyaman burada iki yildir acilmiyor talep olmasina ragmen ogrencisini madur eden tek universite

AR
AR @Universiteli - 5 gün Önce

Kesinlikle katılıyorum arkadaşım, istişare yapmak yerine kendi bildiğini okuyan bu güruhtan da ancak bu beklenir zaten..

Cenk
Cenk - 6 gün Önce

Hiçbirine ihtiyaç yok artık. Açılan bölümler yeterli doygunluğa ulaştı ve mezunları sefil durumda. Amaç boşta gezen yandaşlara öğretim elemanı kadrosu açmak. Babayiğitseniz eczacılık, hukuk ve veterinerlik gibi bölümler açın.

Kazım Koyuncu
Kazım Koyuncu - 6 gün Önce

Kokune bereket nasıl olsa memleket iş kaynıyor.Artik üniversite mezunu ile ilkokul mezunu aynı oldu

Fatih
Fatih - 6 gün Önce

Kahramanmaraşa yakışır hayali ihracattan sonra hayali üniversite türkiyede bir ilk (:

Fişekçi
Fişekçi - 6 gün Önce

Ya arkadaş bu üniversitenin kampüsü nerede, rektör nereden yönetir bu üniversiteyi. Bir tek Elbistan MYO binası var o da zaten 10 yıl önce çürüğe çıkarılmıştı. Yeni buldukları bina da 1990'larda çürük olduğu için yurt bile boşaltmıştı.

Hasan yılmaz
Hasan yılmaz - 5 gün Önce

Var olan ünüversitelerden. Ezunlarınız Bi işe yaramıyor yok olan ünv bölüm açarak yandaş kadroları oluşturarak geleceğimizi karartıyorsunuz Allaha sebeb olanların geleceğini kararsın inşAllah

EDE
EDE - 6 gün Önce

HÜKÜMET BELEDİYELERİN YANINDA ÜNİVERSİTELERE DE EL ATSA İYİ OLUR

edeler
edeler - 5 gün Önce

gereksiz açılan bir üniversite. öğrenciden çok öğretim elemanı alımı düşünülmüş sanki. devlete yeni bir yük dolayısıyla bizlere.bırakın istiklali, ksü'den bile ülkemiz için pozitif değer katacak bir yenilik çıkmış mı?

NACAR
NACAR - 5 gün Önce

İkinci Üniversite dendi açıldı ama bizim her işimiz kervan yolda dizilir mantığıyla hareket etmek. Yazık bu sisteme kadroları doldurmak adına bölümler aç önce kadrolar dolsun sonra öğrenci rezil olsun.

yazık değil mi
yazık değil mi - 6 gün Önce

İstiklal'in şehir merkezinde kampüsü olmalıydı, binaları altyapısı ile faal olmalı ki bölüm açmanın bir anlamı olsun, ayırca açılan bölümler Maraş'ın potansiyeli dikkate alarak açılmalı, Elbistan da dört yıllık fakülteye öğrenci bulunamazken üni oraya açmak isteği zaman kaybı, günümüzde her yerde okul var bir veli çoçuğunu neden memleketinden uzakta bir ilçeye(Elbistan) göndersin, Üni için şehir merkezi iyi bir kampüs daha caziptir. Ancak Maraş'ın isyasileri ekabir kesibi hepsi bir yerinden çekiştirdiği için üni açılalı bir adım yol alınamadı yazık sadece devletimiz yüklü yeni maaşlar ödüyor rektör, rektör yardımcısı, daire başkaları felan...

ali kerem
ali kerem - 5 gün Önce

İstiklal üniversitesi haberlerinde LÜTFEN KSÜ görsellerini kullanmayın yahuu!!!

leman taşgetiren
leman taşgetiren - 5 gün Önce

gelsin ne olur dahada iyi bölümler acılsın özellikle eczacılık bölümü. mimarlık ve hukuk istiyoruz. Nerde millet vekilleri kücücük şehirlerde hukuk ve eczacılık var bizde yok bizim millet vekilleri süs biberi gibi davranıyor.

ökkeş
ökkeş - 5 gün Önce

okula nereye gidecez okul nerde öğretmen nerde hangi otobüs geçiyor acaba okulun ordan bilen var mı

Ali
Ali - 4 gün Önce

Vay vay vay. Mesele Elbistan olunca sizinde boyanız belli oldu. Maraş tıp açıldığında hiçbir şeyi yoktu. öğrenciler yıllarca adana da ders gördü. Ama korkunun ecele faydası yok. Dulkadiroğullarının torunları çaldığınız beylik başkentini sizden geri alacak. sizde otobandan antepe gider gelirsiniz artık. olmadı beyran içersiniz.


SIRADAKİ HABER