Kahramanmaraş Sosyal Bilimler Lisesi'nin Erasmus Projesi Başladı

Kahramanmaraş Sosyal Bilimler Lisesi yeni bir Erasmus + projesi Key to my Career by Having Intelectual Norms (Bilişsel Standartlara Sahip Olarak Kariyer Edinme İpuçları) projesi başladı.

EĞİTİM 05.01.2021, 22:46 05.01.2021, 23:38
Kahramanmaraş Sosyal Bilimler Lisesi'nin Erasmus Projesi Başladı
banner257

Kahramanmaraş Sosyal Bilimler Lisesi yeni bir Erasmus + projesine başladı. Türkiye Ulusal Ajansı koordinatörlüğünde, 5 ortaklı KA229 – Okul Değişim Ortaklığı projesi yürütülmeye başladı.  “Key to my Career by Having Intelectual Norms” (Bilişsel Standartlara Sahip Olarak Kariyer Edinme İpuçları) adlı proje İsveç, Romanya, Letonya ve Sıbistan ortaklığında gerçekleştirilecek. Proje minimum 24 ay sürecek ve öğrenci hareketlilikleri sağlanacak.

Projeyle ilgili bikgi veren Kahramanmaraş Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Abdulkadir Özdemir şu ifadeleri kullandı:

"Projenin amaçları; öğrencilerin matematik yeterliliklerini arttırmak, kariyer planlama ve iş dünyası ile ilgili bilgi vermek, STEM, geleceğin mesleklerini tanımak, öğretmenleri eğitsel anlamda desteklemektir. Bunlara ek olarak farklı kültür ve insanları tanımak, dil gelişimi ve ICT becerilerini geliştirmek de hedeflenmektedir.

Yapılacak hareketliliklerin biri de şehrimizde gerçekleştirilecektir. Kahramanmaraş’ı eğitsel, kültürel, endüstriyel olarak ve elbette yöresel lezzetleri ile tanıtmak için heyecanla bekliyoruz. Başarılı bir proje dönemi olmasını ümit ediyoruz."

Yorumlar (5)
Bekir damalı 3 hafta önce
Torpille müdür olmuş biri projeden ne anlar. Güzelim okulu sıradanlaştırdılar. Aahhhh güzel ülkemin eğitim düzeni nasıl da katlettiler seni.
muhammed 3 hafta önce
booooooşşşş
Osmanlı 3 hafta önce
Proje bahanesiyle müdürle özlem hoca beleşe ülke ülke gezdiler valla. Proje bahane beleş gezmeler şahane. Müdür bile bilmiyordur projenin ne olduğunu
Yasin tekeli 3 hafta önce
Bu okullarda, mudurlerde proje zaten.ama bu proje tutmaz.egitimin ruhuna el Fatiha.
M.Ardıç 3 hafta önce
Boş işler müdürüm.
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 28 Ocak 2021
İmsak 06:09
Güneş 07:32
Öğle 12:50
İkindi 15:34
Akşam 17:58
Yatsı 19:16