banner230

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'ne Spor Bilimleri Fakültesi Kuruluyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararname ile rektör Melih Bulu'nun protesto edildiği Boğaziçi Üniversitesi'ne Hukuk Fakültesi ve İletişim Fakültesi, KSÜ'ye ise Spor Bilimleri Fakültesi kurulmasına karar verildi.

EĞİTİM 06.02.2021, 09:44
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'ne Spor Bilimleri Fakültesi Kuruluyor
banner257

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararname ile rektör Melih Bulu'nun protesto edildiği Boğaziçi Üniversitesi'ne Hukuk Fakültesi ve İletişim Fakültesi, KSÜ'ye ise Spor Bilimleri Fakültesi kurulmasına karar verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından üniversite dışından bir ismin rektör atanmasıyla bir ayı aşkın süredir protestolara sahne olan Boğaziçi Üniversitesi’yle ilgili yine Erdoğan imzasıyla yeni bir karar yayımlandı.

Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu’na dayandırılan kararla Boğaziçi Üniversitesi’ne Hukuk Fakültesi ve İletişim Fakültesi kurulması kararı Cumuhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yürürlüğe girdi.

Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan aynı kararla, toplam 13 üniversitede 16 yeni fakülte, enstitü ve yüksekokul kuruldu. 7 üniversitede 16 enstitü ve yüksekokul kapatıldı. 3 üniversitede 4 fakültenin de adı değiştirildi.

Yorumlar (11)
KÜRŞAT 46 3 hafta önce
Açmak güzel şeyde. Ya buradan mezun olanların akıbeti ne olacak.
İş alanı olabilecek mi
hepsibu 3 hafta önce
oyuncak gibi, istediğiniz gibi oynayın bakalım kurumlarla...
Aksakallı akif 3 hafta önce
Her yıl 20000 maraslı bebeğin dünyaya geldiği maras iline çip fabrikası,cep telefonu ve led ekran fabrikası istiyoruz , termik santralin zehirini külünü ceken il olarak elektrik fiyatlarının yarı yarıya indirimli olmasını istiyoruz
Dikkat 3 hafta önce
Üniversite açacağına üretime yönelik bir tesis açsanız daha iyi olur ama kimin umurunda? İnsanları üniversite ile oyalamak istiyorlar. Allah belanızı verecek.
Tuğba 3 hafta önce
Sağlık alanında donanımlı dil bilen insan yetistirirseniz dünyanın her yerinde is sahibi olur ,ingilterede bir hemsirenin maaşı 5000 sterlin (45000 tl)
Ahmet AZAK 3 hafta önce
Sayın cumhurbaşkanım gerçekten ülke çok gergin. Biraz olsun bu vatandaşların kaynaşması için küçük bir jest yaparak şu gergin ortamdan ülkemizi rahatlatın.
Maraşlı 3 hafta önce
5 yıl sonra bu kadar Hukuk fakültesinin acısı çıkar.
Umut 3 hafta önce
Kahramanmaraş'ın %80 akp'li öyle değil mi,yoksa ben mi yanılıyorum
Koşa koşa gidiyorsunuz AKP'ye oy atmaya ne oldu şimdi nefsinize mi dokandı,daha bunlar iyi günler daha beter olacağız.
ali KARAPATLAK 3 hafta önce
Sayın rektör HUKUK istiyorda ... KAPTIRMIŞIZ...
Mehmet 3 hafta önce
Her yere üniversite ama liyakat yok
15 sayısal yapan biyoloji,mat.fizik vs mezunları tıp fakültesinde torpille öğretim görevlisi oluyor.Uretime,sanayi,bilime yönelik hiç katkı var mı
Sadece ilâhiyat 16 bin mezun veriyor,kalite sıfır.Fen edebiyat mezunları 200 puanla kazanıp,formasyon alarak ogretmen oluyor.200 puanlı ogretmen fen lisesi öğrencisine ders veriyor.Memleket vay
rektörüme arz 3 hafta önce
Sayın rektörümüzden endemik bitkilerin yoğun olduğu bu bölgede 4 yıllık endemik bitkiler ile ilgili bitki biyolojisi, bitki koruma ile ilgiler açılmasını istiyoruz. Avşar kampüsünde ...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner112
15°
açık
Günün Anketi Tümü
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
Namaz Vakti 27 Şubat 2021
İmsak 05:40
Güneş 07:00
Öğle 12:50
İkindi 15:59
Akşam 18:30
Yatsı 19:45