Kahramanmaraş'ta 1 Mart'ta yüz yüze eğitim başlayacak mı? Valilik Açıkladı

Kahramanmaraş Valiliği yaptığı son dakika açıklamayla yüz yüze eğitimin 1 Mart tarifinde değil 2 Mart tarihinde başlayacağını açıkladı. Valilik açıklamasında 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibariyle başlanabilecektir. dedi.

EĞİTİM 27.02.2021, 09:06 27.02.2021, 09:35
Kahramanmaraş'ta 1 Mart'ta yüz yüze eğitim başlayacak mı? Valilik Açıkladı
banner257

Kahramanmaraş'ta yüz yüze eğitim 1 Mart Pazartes günü başlayacak mı? Valilik konuyla ilgiliyaptığı açıklamayla konunun Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde değerlendirileceğini duyurdu.

İşte o açıklama

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 1 Mart sonrasında yeni bir sürece girileceği ve bu süreçte salginin seyrinin il bazlı takibinin yapılarak uygulanacak tedbirlerin de buna göre belirleneceği kamuoyunun malumudur.

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlere göre yapılan değerlendirme çerçevesinde 4 ayrı risk grubu (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) tespit edilerek bu risk gruplarına göre uygulanacak tedbir seviyelerinin Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde kararlaştırılabileceği değerlendirilmektedir.

İçişleri Bakanlığımızın 26 Şubat tarihli Genelgesiyle 1 Mart günü Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanacak Kabine'de yeni kararlar alınıncaya kadar mevcut tedbirlerin uygulanmaya devam edilmesi gerektiği bildirilmişti.

Kabine Toplantısında eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (15 Şubat'tan bu yana uygulanan; birleştirilmiş sinif uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılması, 22 Ocak'tan beri uygulanan; 8 ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibariyle başlanabilecektir.

1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunulduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorumlar (5)
Mahmut 12 ay önce
İyi dalga geçin bakalım millet te geçer günü gelince babanızın çiftliği oldu ülke kongre dolu cenazeniz dolu vatandaşa gelince virüs utanın biraz artık
Mehmet 12 ay önce
Saçma sapan işler.1 günde 6 sinif dersten geri kalacak
kayt 12 ay önce
devle i ali cumartesi karar veremez mi
Özet 12 ay önce
Ülkede başıboşluk var gibi, ciddiyet yok, liyakat yok, samimiyet yok. Saldım çayıra mevlam kayıra.
Özet 12 ay önce
Pazartesi yüzyüze eğitim başlayacak diye kamuoyuna duyuran, aileleri, öğrencileri, öğretmenleri okul için heveslendiren bakkal Remzi efendiyi kınıyorum.
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 22 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı