Kahramanmaraş'ta 1 Mart'ta yüz yüze eğitim başlayacak mı? Valilik Açıkladı

Kahramanmaraş Valiliği yaptığı son dakika açıklamayla yüz yüze eğitimin 1 Mart tarifinde değil 2 Mart tarihinde başlayacağını açıkladı. Valilik açıklamasında 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibariyle başlanabilecektir. dedi.

EĞİTİM 27.02.2021, 09:06 27.02.2021, 09:35
Kahramanmaraş'ta 1 Mart'ta yüz yüze eğitim başlayacak mı? Valilik Açıkladı
banner257

Kahramanmaraş'ta yüz yüze eğitim 1 Mart Pazartes günü başlayacak mı? Valilik konuyla ilgiliyaptığı açıklamayla konunun Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde değerlendirileceğini duyurdu.

İşte o açıklama

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 1 Mart sonrasında yeni bir sürece girileceği ve bu süreçte salginin seyrinin il bazlı takibinin yapılarak uygulanacak tedbirlerin de buna göre belirleneceği kamuoyunun malumudur.

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlere göre yapılan değerlendirme çerçevesinde 4 ayrı risk grubu (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) tespit edilerek bu risk gruplarına göre uygulanacak tedbir seviyelerinin Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde kararlaştırılabileceği değerlendirilmektedir.

İçişleri Bakanlığımızın 26 Şubat tarihli Genelgesiyle 1 Mart günü Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanacak Kabine'de yeni kararlar alınıncaya kadar mevcut tedbirlerin uygulanmaya devam edilmesi gerektiği bildirilmişti.

Kabine Toplantısında eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (15 Şubat'tan bu yana uygulanan; birleştirilmiş sinif uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılması, 22 Ocak'tan beri uygulanan; 8 ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibariyle başlanabilecektir.

1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunulduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorumlar (5)
Mahmut 2 ay önce
İyi dalga geçin bakalım millet te geçer günü gelince babanızın çiftliği oldu ülke kongre dolu cenazeniz dolu vatandaşa gelince virüs utanın biraz artık
Mehmet 2 ay önce
Saçma sapan işler.1 günde 6 sinif dersten geri kalacak
kayt 2 ay önce
devle i ali cumartesi karar veremez mi
Özet 2 ay önce
Ülkede başıboşluk var gibi, ciddiyet yok, liyakat yok, samimiyet yok. Saldım çayıra mevlam kayıra.
Özet 2 ay önce
Pazartesi yüzyüze eğitim başlayacak diye kamuoyuna duyuran, aileleri, öğrencileri, öğretmenleri okul için heveslendiren bakkal Remzi efendiyi kınıyorum.
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Nisan 2021
İmsak 04:32
Güneş 05:56
Öğle 12:38
İkindi 16:17
Akşam 19:11
Yatsı 20:30