Kahramanmaraş'ta aday öğretmenler, fidan dikti

Kahramanmaraş'ın Elbistan, Ekinözü ve Nurhak ilçelerinde ataması yapılan öğretmenler, Tema Vakfı gönüllüleri, öğrenciler ve denetimli serbestlik yükümlüleri ile Şardağı'na çam fidanı dikti.

EĞİTİM 29.04.2019, 07:31
Kahramanmaraş'ta aday öğretmenler, fidan dikti
banner257

Kahramanmaraş'ın Elbistan, Ekinözü ve Nurhak ilçelerinde ataması yapılan öğretmenler, Tema Vakfı gönüllüleri, öğrenciler ve denetimli serbestlik yükümlüleri ile Şardağı'na çam fidanı dikti.

Aday Öğretmen Yetiştirme Koordinatörü Faik Türk, öğretmenlerin hayatın her aşamasında yer almaları gerektiğini belirterek, eğitimin okul içiyle sınırlı olmadığını hatırlatmak için "okul dışı uygulamalar" kapsamında fidan diktiklerini söyledi.

Şubat ayında ataması Elbistan, Ekinözü ve Nurhak ilçelerine yapılan 62 aday öğretmenle ağaç dikme etkinliği düzenlendiklerini dile getiren Türk, "Aday öğretmenlerimizin çevreyle ilgili farkındalıklarını arttırmak, öğretmenliğin sadece dersten ibaret olmadığını vurgulamak için sosyal etkinliklere katılıyoruz. Öğretmen arkadaşlarımızın görev yaptıkları yerlerde sosyal projeler ve yaşam alanlarıyla da ilgili olmalarını sağlamaya çalışıyoruz." diye konuştu.

Tema Vakfı Elbistan Temsilcisi Fatma Doğuç da aday öğretmenlerin eğitime fidan dikme ile başlamalarından son derece memnun olduklarını belirtti.

HABER FOTOĞRAFLARI

Aday öğretmenlerden Gökçenur Konak ise fidan dikerek doğaya katkı sunmaya çalıştıklarını kaydetti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?