Kahramanmaraş'ta ağaçlar kitaplarla donatıldı

Kahramanmaraş'ta ağaçlar kitap açtı.

Kahramanmaraş'ta ağaçlar kitaplarla donatıldı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 5.’si düzenlenen Kitap ve Kültür Fuarı dolayısıyla şehir merkezindeki ağaçlar kitaplarla donatıldı.

Edebiyatın ve Şiirin Başkenti Kahramanmaraş’ta 5. Kitap ve Kültür Fuarı dolayısıyla yapılan bu süslemeler vatandaşların ilgi odağı oldu.

İstiklal Madalyası ve kahramanlık unvanı verilerek iki defa ödüllendirilmesi ile dünyada bir benzeri bulunmayan Kahramanmaraş, sadece vatanın kurtarılmasındaki öncülüğüyle kalmayarak, aynı zamanda kültürel ve entelektüel alandaki gelişmelerde de hem cumhuriyet döneminde hem de öncesinde öncü bir rol oynuyor.

Sabah saatlerinde işlerine gitmek için evden çıkan vatandaşlar, caddelerdeki ağaçlarda kitapların sarktığını görünce şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Bugün saat 11.00’de kapılarını açacak olan Uluslararası Kahramanmaraş 5. Kitap ve Kültür Fuarı dolayısıyla merkez ilçelerdeki caddelerin ağaçlarında yapılan kitap süslemeleri oldukça ilgi çekti.

Merkez ilçelerin caddelerinde ağaçların kitaplarla süslenmesinde yaklaşık 10 bin kitap süsleme için kullanılarak değişik bir konsept uygulandı.

Bazı vatandaşlar ağaçlardan sarkan kitapların resimlerini çekerken, bazıları da okumak için kitapları topladı.

Yerli ve Yabancı 234 yayınevi, 267 şair ve yazar, kitapseverler ve sektör temsilcilerini bir araya getiren Uluslararası Kahramanmaraş 5. Kitap ve Kültür Fuarı 21 Ekim 2018 tarihine kadar açık kalacak.

Kitap ve Kültür Fuarı kapsamında, söyleşi programları, şiir şölenleri, şiir dinletileri, seminerler, konferanslar, gala geceleri ve paneller gibi kültürel etkinliler de yapılacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
nuri akın
nuri akın - 9 ay Önce

incir satana kabaca müdahale eden zabıtalar aman görmesin.....kızarlar sonra.kitap severler le tartışırlar onlara en ağır kabalıkta müdahale ederler halkta tapki gösterince başkanlıktan açıklama gelir soruşturma açtım haaaa....böyle geldi böyle gider aslanım bu dünya..soruşturma falan boş işler.....hayırlı akşamlar.

Ahmet
Ahmet - 9 ay Önce

Nİye çoğunlukla dini kitap ahırlıktadır, başka konular da Kitaplar yoktur, Maraşin din zayıf olduğundan mı acaba?

smtkmlk
smtkmlk - 9 ay Önce

Yağmur yağacak günü mü buldular :)

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154