Kahramanmaraş'ta eski dershane öğretmeni FETÖ'den gözaltına alındı

FETÖ/PDY'nin eğitim yapılanmasına yönelik Osmaniye merkezli Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Sivas, Mardin, Elazığ, Gümüşhane ve Adıyaman illerinde belirlenen adreslere eş zamanlı baskınlar yapıldı.

Kahramanmaraş'ta eski dershane öğretmeni FETÖ'den gözaltına alındı

Osmaniye Cumhuriyet Başsavcıcığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi tarafından, FETÖ/PDY'nin eğitim yapılanmasına yönelik operasyon düzenledi. Osmaniye merkezli Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Sivas, Mardin, Elazığ, Gümüşhane ve Adıyaman illerinde belirlenen adreslere eş zamanlı baskınlar yapıldı. Operasyonda, Osmaniye'de dershane öğretmeni olarak görev yapan O.B., Y.E., A.B. ve F.A., Kahramanmaraş'ta dershane öğretmeni E.S., Adıyaman'da polis memuru S.T., Gümüşhane'de astsubay M.Y.T., Sivas'ta dershane öğretmeni İ.A., Mardin'de eski öğretmen N.E., Elazığ'da belediye işçisi V.Ş. ve Şanlıurfa'da kapatılan Zirve Üniversitesi çalışanı M.E. gözaltına alındı.

Şüphelilerin, eğitim gören öğrencilerin örgüte kazandırılmasına yönelik çalışma yaptıkları tespit edildi.

Emniyet Müdürlüğü'nde sorguları tamamlanan şüpheliler, adliyeye sevk edildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
alperen
alperen - 13 ay Önce

bu vatan hainleri daha bitmedi.hala aynılar.

MİSAFİR
MİSAFİR - 13 ay Önce

Bu işin siyasi ayağı ortaya çıkarılmadıkça bu işten kimse arındım, kurtuldum, mücadele ediyorum diye kendini ve toplumu kandırmasın

SIRADAKİ HABER