Kahramanmaraş'ta Hava Kirliliğini Önleme Eğitimi Verildi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, katı yakıtla ısıtılan resmi kurum ve kuruluşların ilgili personeline çevre kirliliğini önleme amaçlı eğitim verdi.

Kahramanmaraş'ta Hava Kirliliğini Önleme Eğitimi Verildi

K.Maraş Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Kalorifer Yakma Teknikleri ve Yanlış Yakımın Çevreye Zararı’ konulu eğitim verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen eğitimlere kurum personelleri ile binaların kalorifer kazanı yakıcıları katıldı. Eğitimde, kalorifer yakma teknikleri hakkında bilgiler verildi.

Yakma Teknikleri

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Isıtmada katı yakıt kullanan resmi kurum ve kuruluşların konu ile ilgilenen personellerinin katılımıyla bir eğitim gerçekleştirdik. Kalorifer yakma teknikleri ve hava kirliliğini önleme yöntemleri ile ilgili bilgiler verildi. Çevre kirliliğinin önlenmesi hususunda eğitimlerimiz devam edecek” ifadeleri kullanıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Maraşlı
Maraşlı - 1 hafta Önce

Sefer AYCAN'a sorun o DR çözüm onda

rahvan
rahvan - 1 hafta Önce

yeni sanayide her dükkandan yanık yağ sobası kullanılıyor yasak olmasına rağmen termik santralinden pek bir farkı yok umarsız duyarsız belediye ve zabıtalar sayesinde..

başkan44
başkan44 - 1 hafta Önce

eğitimi bence mecliste süreyi uzatanlara versinler eğitim seviyesi baya düşük görünüyor.zaten doğalgaza zam üstüne zam kömüre dönecez az kaldı.

Ruşen İspir
Ruşen İspir - 1 hafta Önce

Sokaklar çöp içinde. Çöpçüler kaldırımla caddenin kesiştiği yerleri üstünkörü süpürüyor. Ağaç dipleri çöplük. Dinlenmek için konulan bankların etrafı yiyecek artıkları ve kapları şişeler ve çekirdek kabuklarından geçilmiyor. Malum sonbahar. Yapraklar ve kırık dallar ya da vatandaşların düşüncesizce ortaya attığı kesilmiş dallar yakılarak etrafa pis koku saçılarak yok edilmeye çalışılıyor.Çöp konteynerleri çevresi ayrı bir pislik.Tekstil Lisesi çevresi Trafik eğitimcilerine ayrıca temizlik eğitimi de verilmeli. Şahsen bu pislikten utanıyorum. Ben çocukken Aslan yattığı yerden belli olur derlerdi büyüklerim.

Ede46
Ede46 - 1 hafta Önce

Belediyeniz sadece halktan haraç keser onun için vardır. Zengine güç yetiremez garibanın başından sopayı eksik etmez

efe bey
efe bey - 1 hafta Önce

kayseri yolu 3,km madosa 5,km şirikçioğlu mensucat ve berat tekstil hava kararıp akşam olunca sabaha kadar bacadan simsiyah duman maraşın yarısını kaplıyor yazıktır günahtır büyüklerimiz hep astım koah hastası oldu güzelim memmlekette oksijen bırakmadı bu fabrikalar

GÖREN GÖZ
GÖREN GÖZ - 1 hafta Önce

SİZLER ÖNCE OY POTANSİYELİ GÖRDÜĞÜNÜZ VATANDAŞA DAĞITTIĞINIZ KALİTESİZ KÖMÜRLERİN DAĞITIMINA BİR SON VERİN BAŞKA BİRŞEY YAPMANIZA GEREK KALMAZ. SİZLER GİDİN O BÖLGELERE BİR BAKIN SORUNUN KAYNAĞINI VE ÇÖZÜMÜNÜ GÖRÜRSÜNÜZ.APARTMANLARA KOK KÖMÜRÜNÜ ŞART KOŞUYORSUNUZ HAVA KİRLENMESİN DİYEREK AMA BERİ TARAFTAN OY HESAIYLA ADINA SOSYAL DEVLETÇİLİK KILIFIYLA BEDAVA DİYE KALİTESİZ KÖMÜRÜ DAĞITIYORSUNUZ.SONRADA ÇIKIP HAVA KİRLENİYORMUŞ SORUN ÇÖZÜYOR AYAKLARINA YATIYORSUNUZ. BIRAKIN ARTIK GÖZ BOYAMA İŞLERİNİ GERÇEKÇİ GÖZLERLE SORUNLARA ÇÖZÜM ARAYIN.

SIRADAKİ HABER