Kahramanmaraş'ta hayatta kalma eğitimi

Kahramanmaraş'ta belediye personellerine hayatta kalma eğitimleri veriliyor.

EĞİTİM 03.04.2019, 12:02
Kahramanmaraş'ta hayatta kalma eğitimi
banner257

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde çalışan personellere yönelik verilen eğitimlerde ilk önce teorik bilgiler aktarıldı.

Daha sonra Yedikuyular Kayak Merkezi’ne çıkan personeller 1.5 metre kar üzerinde uygulamalı olarak eğitimlere devam ettiler.

Konularında uzman JAK Eğitimcileri tarafından sunulan saha eğitimleri, tesis kurma, arama-kurtarma teknikleri, çığ altında kurtarma, yer belirleme, karda yürüme, zirve ve heyelan tehlikesi bulunan yerlerin belirlenmesi ile hayatta kalma eğitimleri veriliyor.

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı personellerine yönelik sürdürülen eğitimlerde meydana gelebilecek her türlü doğal ve insan kaynaklı afetler ile dağda, karda, mağarada, kanyonlarda, su altında arama-kurtarma faaliyetleri uygulamalı olarak öğretiliyor.

Eğitimlere ilişkin bir açıklama yapan Fen İşleri Daire Başkanı Onur Erdi: “Daire Başkanlığımız bünyesinde görev yapan personellerimizin eğitimi konusuna çok büyük özen gösteriyoruz. Daha öncesinde AFAD yetkililerinden personellerimiz eğitim almışlardı. Şimdi ise Jandarma Arama Kurtarma konusunda personellerimizin eğitimlerine devam ediyoruz. Kahramanmaraş’ımızda yoğun geçen kış şartlarından dolayı ve etrafımızda bulunan barajlardan dolayı ilimizde meydana gelebilecek olası doğal afetler karşısında personellerimizin ivedi bir şekilde olay yerine ulaşıp müdahale edebilmesi için bu eğitimleri gerekli görüyoruz. Kış çalışmaları kapsamında sürdürdüğümüz karla mücadele çalışmalarımız halen bazı bölgelerimizde devam ediyor. Bu tür eğitimlerin personellerimiz için faydalı olacağı kanaatindeyim. Bu eğitimlerin sonunda katılan personellerimize eğitimleri aldıklarına dair sertifikaları da verilecek” diye konuştu.

Yorumlar (3)
okan 1 yıl önce
hayrettin beye çağrımdır ilk başta bu şovmenler ile çalışmayı bırakın işten çok reklam cahit küçükönder vardı reklam reklam diye diye kendi başını yedi bu tip adamları yönetim kadrosunda barındırmayın artık yeter.
rozturk.59 1 yıl önce
Bu Personeller Belediyenin Hangi Bölümün de Çalışıyorlar? Hangi Sebep ve Amaçla Yetiştiriliyorlar?
ahmet 1 yıl önce
belediye personelinin buyuk çoğunluğu bankamatik memuru.hiç bir iş yapmayıp masa masa dolaşıp birbirlerine çaya kahveye gidiolar.aldıkları haram paranın hakkını biraz verirlerse iyi olur.yenı başkanımız inş bunlara artık müsade etmez..
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?