Kahramanmaraş'ta Miniklerin Jandarma Olma Hayali Gerçek Oldu

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde jandarma olmak istediklerini öğretmenleri Ayşe Özdemir'e söyleyen anaokulu öğrencilerinin jandarma olma hayali gerçeğe dönüştü.

EĞİTİM 05.12.2018, 22:39
Kahramanmaraş'ta Miniklerin Jandarma Olma Hayali Gerçek Oldu
banner257

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde anaokulu öğrencilerinin jandarma olma hayali gerçeğe dönüştü. 

İlçedeki Şehitler İlkokulu anasınıfı öğrencileri, jandarma olmak istediklerini öğretmenleri Ayşe Özdemir'e söylediler.

Özdemir'in öğrencilerin taleplerini İlçe Jandarma Komutanlığına bildirmesi üzerine, yetkililer, miniklerin hayallerini gerçekleştirmek üzere onlara jandarma yelekleri dağıttı.

Jandarma yelekleri giyen öğrenciler, ekiplerle Adana-Kahramanmaraş kara yolu üzerindeki kontrol noktasında araçları durdurarak yol kontrolü yaptı.

Durdurdukları araçlarda, emniyet kemerleri takan sürücülere teşekkür etmeyi ihmal etmeyen minikler, bu sayede hayallerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadı.

Yol kontrol noktasındaki "minik jandarmalar" tarafından durdurulan sürücülerden Serdar Danacı, ilk defa böyle bir olayla karşılaştığını belirterek "Yol uygulamasındaki çocukların beni durdurmasına çok şaşırdım. Bu uygulama gerçekten çocuklar için eğitici bir uygulama. Bu programdan dolayı komutanlarımıza çok teşekkür ediyorum." dedi.

Anasınıfı öğretmeni Ayşe Özdemir, öğrencilerinin hayalini gerçekleştiren jandarma ekiplerine şükranlarını iletti.

Öğrencilerin trafik uygulamasına yönlendirilmesinin onları mutlu ettiğini dile getiren Özdemir, çocukların bazı şeyleri görerek öğrenmesinin önemine işaret etti.

Öğrenci Bünyamin Çakmak da komutanlara ve öğretmenlere teşekkür etti.

Yorumlar (3)
Doğalgaz 1 yıl önce
Göksun Doğalgaz istyiyor
Kuzeyli 1 yıl önce
Kuzey ilçeler sürekli göç veriyor. İş imkanları yok. Bu konuda ne yapılabilir ? Bazı yatırımlar kuzey ilçeler için düşünülse .
Yılmaz Kaya 1 yıl önce
İyi günler diliyorum
Kahramanmaraş’ın kuzey ilçelerinden Elbistan hariç diğerleri ( Afşin-Göksun – Ekinözü-Nurhak) sürekli göç vermekte ve nüfusları azalmakadır.
Bu ilçelerin en önemli sorunu İstihdamdır. Küçük ölçekli fabrikaların yokluğudur. Diğer bir taraftan tarım ve hayvancılığın sorunlarının gündeme pek gelmemesidir.
Bu ilçelerde yeni istihdam alanları için neler yapılabilir? Gündeme gelmesi dileğiyle memnun oluruz. Saygılarımla
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?