Kahramanmaraş'taki Siyam ikizleri tercih yapamadı!

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde yaşayan siyam ikizleri Ayşe ve Sema Tanrıkulu, ÖSYM tarafından yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) barajı geçemeyince tercih yapamadı.

Kahramanmaraş'taki Siyam ikizleri tercih yapamadı!

Türkiye'de sınava giren tek siyam ikizleri olmaları nedeniyle dikkat çeken ikizler, YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından baraj puanını geçemeyince tercih yapamadı. Sınav sonuçlarına göre siyam ikizlerinden Ayşe 141, Sema ise 140 puan aldı. 150 puan barajını aşamayan ve sınav dönemi hedeflerinin ilahiyat fakültesini kazanmak olduğunu açıklayan ikizler, sonuçlarla büyük üzüntü yaşadı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elbistanlı
Elbistanlı - 3 ay Önce

Özel durumu olan bu çocuklarımızı da yurt dışından gelerek ülkemizde misafir olan ve sınavsız olarak üniversitelerin bazı bölümlerine yerleştirildiği söylenen öğrenciler gibi değerlendirilerek istedikleri bölüm olan ilahiyat fakültesine yerleştirilseler şu yüzlerindeki gülücükler daim olsa daha güzel olmaz mı?

Mehmet
Mehmet - 3 ay Önce

Açıkça bu durum beni de üzdü millet bu ikiz kardeşlere çok laf atıyor, ya hu hayat senin benim gibi kolay mı bu kişilere bir düşünün öyle yorum yapın,
barajı geçememiş olabilirler ki sınava giren bir çok kişi düşük puanlar aldı bir çoğu barajın altında kaldı, azmedip çalışırlar ise onlarında başaracağına inanıyorum

SIRADAKİ HABER

banner122