Kahramanmaraş'tan Cumhurbaşkanı Başdanışmanına şok sözler

Kahramanmaraş Valiliği'nde hukuk müşavirliği görevini yapan Mesut Taner Genç sosyal medya adresinden vahim iddialarda bulundu ve belgeleri kamuoyuyla paylaştı. Genç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı Sefer Turan'ın ağabeyi Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan'a işlediği iddia edilen suçlar nedeniyle 'aylıktan kesme' cezası verildiğini ve bundan sonra İçişleri Bakanlığı'nın devreye girerek kendisine soruşturma açtığını, soruşturmanın selameti için de kendisinin görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.

Kahramanmaraş'tan Cumhurbaşkanı Başdanışmanına şok sözler

Valilikte hukuk müşavirliği yapan Mesut Taner Genç’in iddialarıyla gündeme gelen olay 5 Temmuz 2019 tarihinde Erdoğan’ın başdanışmanlarından Sefer Turan’ın ağabeyi Mustafa Mahir Turan’ın ‘işlediği iddia edilen suçlar’ nedeniyle hakkında kademe ilerlemesinin durdurulması teklifinin verilmesi ve ardından teklifin aylıktan kesme ile sonuçlanmasıyla başladı.

Mustafa Mahir Turan’ın aylık kesme olarak aldığı ceza sonrası Kahramanmaraş Valiliği’nde çalışan Genç, İçişleri Bakanlığı’nın kendisi hakkında soruşturma açtığını ve soruşturma süresince görevden uzaklaştırıldığını kendisine gönderilen ‘görevden uzaklaştırma’ ihbarnamesiyle öğrendi.

İçişleri Bakanlığı Genç’i görevden uzaklaştırdı.

Genç’in görevden uzaklaştırma ihbarnamesiyle birlikte paylaştığı düşünceleri şöyle;

“Hukuk Müşaviri olarak bulunduğum K.Maraş Valiliğinde bir aydır Vali Yardımcılığı Vekaleti ile Milli Eğitim Müdürlüğüne geçici bir süre baktığım dönemde, 5 Temmuz 2019 günü başkanlık ettiğim Milli Eğitim Disiplin Kurulu Kararında hakkında İl Maarif müfettişlerince disiplin soruşturması yürütülen İlimiz Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürü, Mustafa Mahir Turan (Sayın Cumhurbaşkanı, Başdanışmanı Sefer Turan Bey'in Abisi) hakkında, işlediği iddia edilen suçlar hakkında “ kademe ilerlemesinin durdurulması “ teklif edilmiş olup, kurul tarafından bu teklif “Aylıktan kesme” şeklinde onanmıştır. Tabii, bu müdürümüz sıradan bir müdür değil, kardeşi Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı, ee ne mi oldu, sen kim oluyorsun da Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanın kardeşine ceza verme cesareti gösterebiliyorsun. Al sana…”

Genç, sosyal medyadan isyan etti.

“NE SARAYIN SOYTARISI NE DE BALGAT’IN DALKAVUĞU OLMADIM, NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE”

Yaşananlara isyan eden Mesut Taner Genç iddiaları sosyal medya üzerinden kamuoyuyla paylaştıktan sonra şunları dile getirdi;

Daha önce yazmıştım, ne sarayın soytarısı, ne de Balgat’ın dalkavuğu olmam. Söyleyemedikleri Türk milliyetçisiyim. Kendimle gurur duyuyorum. Hiç kimseden korkmuyorum. Türk milliyetçisiyim. Haktan ve adaletten yanayım. Kimseye bir borcum yok. Borcum, harcım milletimizin yükseltilmesi üzerinedir. Bize açacağınız davalar da bize vız gelir  vız gider başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm atalarımızın açtığı yolda ilerlemeye çalışıyoruz. Ne mutlu Türkim diyene!

YORUM EKLE
YORUMLAR
türk
türk - 3 ay Önce

helal yiğidim . ama sen daha belediyelerde yenen haltları görsen. ihalelerde neler döndüğünü görsen. ah kardeşim ah. Müslümanım diyenler yapıyor ya bunları içim yanıyor içim...

ede
ede - 3 ay Önce

ak parti oylarındaki düşüşün nedenini uzakta aramasın. bu olay bile anlayan için yeter. kanunlar herkese eşit uygulanmalı. Bu yanlış uygulama karşısında dik duran arkadaşı tebrik ediyor helal olsun diyorum.

Maraşlı
Maraşlı - 3 ay Önce

Senelerdir (son seçim hariç) Akparti'ye oy vermiş birisi olarak söylüyorum; yazıklar olsun bu memleketin düştüğü duruma..

EDEM
EDEM - 3 ay Önce

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Karaca
Karaca - 3 ay Önce

Sen dik dur ÜSTADIM
helal olsun sana senin gibi yürekli türk evlatlarına

Mahmut
Mahmut - 3 ay Önce

Helal olsun

HAKKI HAKLIOĞLU
HAKKI HAKLIOĞLU - 3 ay Önce

vah vah memleketteki adaletin geldiği son nokta. Ankara dayın yoksa niye doğdun mamudo........................

okan
okan - 3 ay Önce

işte ak parti bu zihniyet yüzünden iktidarı kaybedecek yazık edecekler.

Bedri DENGE
Bedri DENGE - 3 ay Önce

yiğitler çoğalmalı.

Maraşlı
Maraşlı - 3 ay Önce

Bu adam vitrine oynuyor. O işi biliyor bence.

Maraşlıyım
Maraşlıyım @Maraşlı - 3 ay Önce

İşini biliyordan öte alemi de enayi sanıyor. Piyasada emsali çoktur, bunları tanımak kolay oysa. O âlemi enayi sanıyor. Garibim.

haso
haso - 3 ay Önce

yerie gelen vali yardımcısı o müdürün haksız kazancına dur diyebilecek mi.doğrusu merak ediyorum.

serkan
serkan - 3 ay Önce

hakkındaki raporu gördük yayınlamışlar beyefendi haklı tarafın yok kusura bakma raporu atatürk görse 3 alileri toplar seni astırırmış

Kara Murat
Kara Murat - 3 ay Önce

Su testi su yolunda kırılır.Ne Mutlu Müslümanım,Türk üm diye olur öyle şeyler Aldırma gönül aldırma....

haso
haso - 3 ay Önce

870 bin fark istanbulda bu adaletsizlikler yüzünden oldu. adamın kardeşi haketmediği ücreti alıyor ona ses çıkartıyorsun diye koskoca valiyi görevden alıyorlar.artık ak parti bitmiş demekki.

haso
haso - 3 ay Önce

batan partilerde böyle batmıştı.vay vay vay.takım partisiydi ne hale geldi.

kemal açıkgöz
kemal açıkgöz - 3 ay Önce

helal sana keşke ülkemizdeki bürokrasi işinde görevinde olan her insan senin gibi olsa bu ülke yaanır hale gelir alkışlanacak hareket

Mehmet
Mehmet - 3 ay Önce

Bu ülkede iyi yapılan, hakkıyla yapılan iş cezasız kalmaz.

HAKKI HAKLIOĞLU
HAKKI HAKLIOĞLU - 3 ay Önce

ulan ne olabilir bu müdürün suçu.? Kademe ilerlemesi memurluktan çıkarmanın bir alt kademesidir. Yani Mahir Turan memurluktan atılmaktan son anda kurtulmuş. Acaba suç ne?

Kamil sarızeybek
Kamil sarızeybek - 3 ay Önce

Ülkeyi sarsmış mış. Kimbilir neler yaptın ? ne mutlu TÜRKüm demekle neyi gizliyorsun acaba ?

Fatih küçük
Fatih küçük - 3 ay Önce

Allah böyle devlet adamları nı eksik etmesin inşallah

kral
kral - 3 ay Önce

kurulduğunda 2Y ile ( YOKSULLUK ve YOLSUZLUK ) mücadele edecek diye oy vermiştik.Nereden nereye

46
46 - 3 ay Önce

Yuksek mevkidekilerin hısım ve akrabalarını belli iyi noktalara haketmedikleri halde yerleştirmişler,bunlar akpye hep zarar vermiştir.deniz bitti ağam demisler

Mehmet kanat
Mehmet kanat - 3 ay Önce

Kardeşim haklı olduğun davadan hiç bir zaman vazgeçeme elbet adalet yerini bulacaktır üs makamdaki insanlar sırf kişisel sebebler için bir insanla uğraşıyor ise yazıklar olsun....

GÜLAÇTI TR
GÜLAÇTI TR - 3 ay Önce

AK PARTİ SON SEÇİMLERİN ÖZETİ İŞTE BU TİP OLAYLAR
HADİ ÇIKIN AÇIKLAYIN
HERKESİN MEMNUN OLACAĞI TEK SİSTEM VAR İSE O DA ADALETTİR

tt
tt - 3 ay Önce

arkandayız mesut hocam,keşke herkes senin gibi olsa da haksız kazançlar gün yüzüne çıksa.

Veli
Veli - 3 ay Önce

Bir fikra var bizde iş yapanı diye başlayıp giden. Uzulme be birader bu milletin kaderi boyle iş yapani operler akilli olacan işine bakacan. Bak reis kotu adam degil ama o bile iş yapani opmelerini engelleyemez bu millet boyle..
bak reis iş yapiyor son secimde buyuksehirlerde gorduk onuda harcamaya başladi bu millet bu ulkede is yapani operler birader...

Mehmet
Mehmet - 3 ay Önce

Bu devirlerde geçer..


SIRADAKİ HABER

banner122