Kahramanmaraş'ın 4 ilçesinde okullara kar tatili verildi 16 Ocak Çarşamba

Kahramanmaraş'ın 4 ilçesinde yoğun kar ve olumsuz hava şartları nedeniyle Göksun, Çağlayancerit, Ekinözü ve Nurhak ilçelerine bağlı mahallelerdeki okullarda 16 Ocak Çarşamba eğitime ara verildiği belirtildi.

EĞİTİM 15.01.2019, 22:17 15.01.2019, 23:03
Kahramanmaraş'ın 4 ilçesinde okullara kar tatili verildi 16 Ocak Çarşamba
banner257

Kahramanmaraş'ın 4 ilçesinde yoğun kar ve olumsuz hava şartları nedeniyle Göksun, Çağlayancerit, Ekinözü ve Nurhak ilçelerine bağlı mahallelerdeki okullarda 16 Ocak Çarşamba eğitime ara verildiği belirtildi.

GÜNCELLEME:

Aşırı kar yağışı nedeniyle 16.01.2019 çarşamba günü aşağıdaki ilçemizde okullar bir gün süre ile tatil edildi.
1.Nurhak
2.Ekinözü
3.Çağlayancerit
4.Göksun
5.Dulkadiroğlu ilçemiz Bertiz bölgesi
6.Onikişubat Tekir-Ilıca-kürtül-Döngele-dönüklü ve Hartlap Bölgemizdeki okullar
7. Afşin ilçesi Dağlıca ve Tatlar bölgesindeki tüm okullar

BOLU & DÜZCE

Bolu ve Düzce'de kar yağışı nedeniyle yarın okullar 1 gün süreyle tatil edildi. Kamuda çalışan hamile ve engellilere de yarın idari izin verildi.

Bolu ve Düzce Valilikleri kar yağışı ve buzlanma tehlikesine karşı yarın il genelinde okulları bir gün süreyle tatil ettiğini duyurdu. Ayrıca yarın kamuda çalışan hamile ve engelli çalışanlar 1 gün süreyle idari izinli sayılacak.

ESKİŞEHİR

Eskişehir'de etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava  koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verilecek. 

Valilik'ten yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle kent  genelinde ilk ve orta dereceli okullar ile özel eğitim ve rehabilitasyon  merkezlerinde 16 Ocak Çarşamba günü eğitime ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, bu kapsamda engelli ve hamile kamu görevlilerinin de idari  izinli sayılacağı kaydedildi.

KOCAELİ

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, 16 Ocak Çarşamba günü eğitime 1 gün ara verileceğini açıkladı. Meteorolojiden yapılan uyarılar sonrasında sosyal medya üzerinden açıklama yapan Vali Aksoy, olumsuz hava koşulları nedeniyle Kocaeli genelinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde 16 Ocak Çarşamba günü eğitime ara verildiğini duyurdu. Açıklamada ayrıca hava koşulları nedeniyle özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde de Çarşamba günü eğitime ara verildiği, hamileler ile engelli kamu çalışanlarının idari izinli sayılacağı ifade edildi. 

KÜTAHYA

Kütahya'da valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı ve buzlanma riskine karşı yarın, il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildiği  belirtildi. 

Açıklamada, "Bugün öğle saatlerinde başlayıp kesintisiz olarak devam  eden yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ilimiz merkez ve ilçelerinde Milli Eğitim  Bakanlığına bağlı her tür ve derecedeki resmi ve özel örgün ve yaygın eğitim  kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel öğretim kursları ile  diğer kamu kurum ve kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarının 16  Ocak 2019 Çarşamba günü 1 gün süre ile tatil edilmesine karar verilmiştir."  denildi.

Açıklamada ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan görevli  personelden hamile, engelli, diyaliz hastası, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser  ve benzeri kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlilerinin de  izinli sayılacağı kaydedildi.

ÇANKIRI

Çankırı'da, olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın 10  ilçede okulların tatil edildiği bildirildi. Valilikten alınan bilgiye, kar yağışı ve buzlanma riskine karşı Orta,  Ilgaz, Korgun, Şabanözü, Eldivan, Yapraklı, Bayramören, Atkaracalar, Kurşunlu ve  Çerkeş ilçelerinde, yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir günlük ara  verileceği ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, hamile ve engelli kamu personelinin de izinli  sayılacağı belirtildi.

BURSA

Bursa’nın dağ ilçelerinden Büyükorhan ve Harmancık'da eğitime bir gün ara verildi.  Büyükorhan Kaymakamlığından yapılan açıklamada, "Kar yağışı ve elverişsiz hava koşulları nedeniyle 16.01.2019 Çarşamba günü Büyükorhan merkez ve mahallelerinde eğitim ve öğretime 1 gün ara verilmiştir. Aynı tarihte hamile ve engelli kamu görevlileri de idari izinli sayılacaktır" denildi. 

Harmancık Kaymakamlığı da yoğun kar nedeniyle ilçe genelinde eğitime 1 gün ara verildiğini açıkladı. 

MANİSA

Manisa'nın Kula ilçesinde, etkili olan kar yağşı nedeniyle Kula Kaymakamı Kemal Duru, eğitime 16 Ocak Çarşamba günü 1 günlük ara verildiğini duyurdu. 

Kula ilçesinde öğle saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı sonrasında yollar ulaşıma kapatılırken, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilçeye bağlı tüm okullarda eğitime 16 Ocak Çarşamba günü bir günlük ara verildi. Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Kula Kaymakamı Kemal Duru açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Meteorolojik verilere dayalı olarak yapılan değerlendirme sonucu ilçemiz merkezi ve ilçeye bağlı mahalle okullarımızda eğitim gören öğrencilerimiz için olumsuz hava koşulları nedeniyle 16.01.2019 Çarşamba günü eğitime bir gün süre ile ara verilmiştir." 

MUŞ

Muş'ta yoğun kar yağışı, buzlanma, fırtına ve tipi beklentisi nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, eğitim ve öğretime 16 Ocak Çarşamba günü ara verildiği duyuruldu. Açıklamada, "Yoğun kar yağışı, buzlanma, fırtına ve tipi beklentisi nedeniyle; ayrıca eğimi fazla olan bölgelerde çığ tehlikesi riski de değerlendirildiğinde; İl İdaresi Kanunu çerçevesinde 16 Ocak günü Muş il merkez ve bağlı köyler ile Hasköy ilçe merkezi ve bağlı köylerinde eğitime gün süre ile ara verilmesine valiliğimizce karar verilmiştir. Diğer ilçelerimiz ve bağlı köylerinde eğitim-öğretim devam etmektedir. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir" denildi.

BİNGÖL

Bingöl'de olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde  eğitime yarın ara verildiği bildirildi. 

Valilikten yapılan açıklamada, ilde olumsuz hava koşullarının devam  etmesi nedeniyle il merkezi ve tüm ilçelerde okulların yarın tatil edildiği  belirtildi.

Açıklamada, kamuda çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari  izinli sayılacağı kaydedildi.

BİTLİS

Bitlis kent merkezi ve bağlı köylerinde, etkili olan yoğun kar yağışı ve kötü hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildi. Resmi kurumlarda çalışan hamile ve engellilerin de idari izinli olacakları açıklandı.

Kentte dünden beri etkili olan yoğun kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Kar kalınlığının yaklaşık 1,5 metreyi bulduğu kent merkezi ve bağlı köylerinde, eğitime yarın ara verildi. 

Bitlis Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "İlimiz ve merkez ilçede devam eden kar yağışı ve olumsuz hava şartlarından dolayı 16 Ocak 2019 Çarşamba günü bir günlüğüne eğitime ara verilmiştir. Ayrıca resmi kurumlarda çalışan hamile ve engelli memurlar da 1 günlük idari izinli sayılacaktır" denildi.

UŞAK

Uşak'ta valiliğin yaptığı yazılı açıklamada, mevcut hava şartları ve meteorolojik verilere göre oluşabilecek don, buzlanma riski ve kuvvetli rüzgar nedeniyle yarın kentteki tüm okulların tatil edildiği duyuruldu. Öğrencilerin sağlığı ve ulaşım güvenliği için kararın alındığı belirtilirken, "İlimiz merkez ve ilçelerinde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı her tür ve derecedeki resmi ile özel örgün, yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kurslarıyla diğer kamu kurum ve kuruluşlara ait kreş, okul öncesi eğitim kurumlarının 16 Ocak Çarşamba günü 1 gün süreyle tatil edilmesine karar verilmiştir" denildi.

Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan görevli personelden hamile, engelli, diyaliz hastası, kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği, kanser ve benzeri kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlilerinin de yarın idari izinli sayılacakları ifade edildi. Uşak Valiliği ayrıca, kuvvetli rüzgar uyarısı yaptı. Ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi, kar yağışı veya kar örtüsü olan bölgelerde tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması istendi.

ADIYAMAN

Sincik

Adıyaman'ın Sincik ilçesinde, kar yağışı nedeniyle okullar yarın için bir gün tatil edildi.

Sincik'te etkili olan ve günlük yaşamı olumsuz etkileyen kar yağışı sonrası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, yarın tüm okulların tatil edildiğini duyurdu.

Besni

Adıyaman'ın Besni ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ve bazı köylerdeki okullar yarım gün tatil edildi. Kar lastiği ve zinciri olmayan araçların kayması sonucu hasarlı kazalar meydana geldi.

İlçede dün akşam başlayan ve etkisini arttıran kar yağışı, günlük yaşam ve ulaşımı olumsuz etkiledi. İlçe merkezinde kar kalınlığı 20 santime ulaşırken, okullar öğleden sonra Besni Kaymakamlığının almış olduğu karar ile tatil edildi.

Kar lastiği ve zinciri olmayan araçların kayması sonucu hasarlı kazalar meydana gelirken, karayolları ve belediye ekipleri yol açma ve tuzlama işlemini aralıksız sürdürdü. Polislerin uyarısının yanı sıra belediye hoparlörlerinden sürücülerin dikkatli olmaları konusunda uyarılar yapıldı.

Çelikhan

Adıyaman'ın Çelikhan ilçesinde, kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.

Çelikhan'da etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime ara verildiğini duyuran İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Acar, "İlçemizde kar yağışının devam etmesinden dolayı 16 Ocak Çarşamba günü ilçe genelinde tüm okullarımız için tatil kararı alınmıştır dedi.

ADANA (TUFANBEYLİ)

Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde kar nedeniyle yarın  okullar tatil edildi. 

Tufanbeyli Kaymakamı Ferhat Atar, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  yoğun kar yağışı ve şiddetli rüzgar nedeniyle ilçedeki okullarda 16 Ocak Çarşamba  günü eğitime ara verildiğini belirtti.

Atar ayrıca, hamile ve engelli kamu personelinin de yarın idari izinli  sayılacağını kaydetti.

BİLECİK (PAZARYERİ)

Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde eğitime bir gün ara  verildi. 

Pazaryeri Kaymakamlığından yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı  nedeniyle yarın ilçe merkezi ve taşımalı eğitim kapsamındaki tüm okulların tatil  edildiği bildirildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli  personelin de aynı gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

Yorumlar (1)
Ede 3 yıl önce
Marasda tatil olmali hem firtina hem soguk hem yagmur cocuklar perisan oluyo zaten derslerde bitti sayilir. Sayin valim
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 19 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı