Komorlar Birliği'nde görevli iftaiyecilerin eğitimi K.Maraş'ta verildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından düzenlenen program ile Afrika ülkesi Komorlar Birliği'nden 6 itfaiye personeline Kahramanmaraş'ta teorik ve pratik eğitim verildi.

Komorlar Birliği'nde görevli iftaiyecilerin eğitimi K.Maraş'ta verildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından düzenlenen program ile Afrika ülkesi Komorlar Birliği'nden 6 itfaiye personeline Kahramanmaraş'ta teorik ve pratik eğitim verildi.

TİKA'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği iş birliğinde Komorlar İtfaiye Biriminden gelen 6 personel için 10 günlük eğitim düzenlendi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi'nde verilen teorik ve pratik eğitimlerde, doğal afetler ve tehlikelere karşı sorumluluk bilinciyle görev alabilecek itfaiyecilerin kapasitelerinin geliştirilmesi hedeflendi.

Derslerde itfaiyecilere yangın söndürme, kentsel arama kurtarma, tehlikeli maddeler, trafik kazalarında müdahale ve ileri düzey kurtarma alanlarında eğitim verildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
drsn
drsn - 2 ay Önce

defilemi var yosaaa edem gene

Afacan
Afacan - 2 ay Önce

Türkiyede iki ilde itfaiye eğitim merkezi var kahramanmaraş ve kocaeli onun için diğer illerden ve ülkelerden eğitim için geliyorlar kaliteli bilinçli kendini yetiştirmiş itfaiye eğitmenler var kahramanmaraş itfaiyesinde hakkını yememek lazım onların ; ama nerde ...

Ali
Ali - 2 ay Önce

Adı geçen ülkede sumu varki

SIRADAKİ HABER