Liseliler Bakan Ziya Selçuk'a sınav iptali için İngilizce seslendiler

Sosyal medyada haftalardır sınav iptali için mücadele veren lise öğrencileri, bugün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un sınav yapılacağını açıklamasının ardından taktik değiştirdiler. Liseli öğrenciler bu defa İngilizce olarak TurkishStudentsLivesMatter etiketiyle mesajlarını verdiler.

EĞİTİM 23.02.2021, 23:41
Liseliler Bakan Ziya Selçuk'a sınav iptali için İngilizce seslendiler
banner257

Liseliler 1 Mart'tan itibaren başlayacak olan sınavların iptal edilmesi için  mücadelelerini sürdürüyor. Uzaktan eğitim alamadıkları, dersleri anlayamadıkları, uzaktan eğitimden yeterince faydalanamadıkları, imkanlarının olmadığı gibi gerekçelerle haftalardır sınavların iptal olması için sosyal medya platformu twitter'da milyonlarca mesa yazan liseli öğrenciler seslerini duyuramadılar.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk dün yaptığı açıklamada liseli öğrencilere seslerini duyduklarını söylemiş ve sınavların yapılacağını açıklamıştı. Bakan selçuk'un açıklamasına rağmen liseli öğrenciler mücadelelerini sürdürüyor ve sınavların iptal edilmesi gerektiğini ifade ediyorlar.

EĞİTİM UZAKTAN, SINAV YÜZYÜZE

Kendilerini anlatmak için uğraşan liseli öğrenciler, uzaktan yapılan eğitimin sınavının yüzyüze olamayacağını ifade ediyorlar. Son olarak #SorumlusuKimOlacak etiketiyle 800 bine yakın mesaj yazan liseli öğrenciler akşam saatlerinde yeni bir hasthag açtılar. Liseli öğrenciler son olarak #TurkishStudentsLivesMatter etiketiyle yeni bir mücadele başlatmış oldular.

Yorumlar (2)
mehmet 4 ay önce
bizim türk milleti okul varkende derslerden verim alamıyordu dersi dinlemezler derse gelmezler hep bir kaçamaktı devlet yinede eba sistemini çıkardı fakat bizim halk gene lay lay lom işlerine şimdi bunlar geliyor..
Avukat046 4 ay önce
Pandemiden çıkarmamız gereken ders online egitim ve ögretim mufredatının gelistirilerek , teori ve uygulama ile gelecek nesillere yeni bir sistemin adaptasyonunun gerekliliğidir.
banner112
16°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 15 Haziran 2021
İmsak 03:16
Güneş 05:03
Öğle 12:38
İkindi 16:30
Akşam 20:02
Yatsı 21:41