Liselilerin sınav isyanı bitmiyor! SınavdaYokuz

Liseliler online eğitim alamadıkları gerekçesiyle sınavların yapılmasını istemiyorlar. Geçtiğimiz günlerde #BakanZiyaBizZiyan etiketiyle sosyal medyayı sallayan liseliler şimdi de #SinavdaYokuz etiketiyle 200 binden fazla mesaj yazdılar.

EĞİTİM 14.02.2021, 21:09
Liselilerin sınav isyanı bitmiyor! SınavdaYokuz
banner257

Pandemi döneminde milyonlarca öğrenci uzaktan eğitime katılamazken Milli Eğitim Bakanlığı liselerde ilk dönem yapılmayan sınavların yarından itibaren yapılmaya başlanacağını açıkladı. Ancak liseliler sınav olmak istemiyor. Zira liseli öğrencilerin bir kısmı pandemi döneminde uzaktan eğitime hiç kaatılamadıklarını söylerken bir kısım öğrenciler ise yeterince katılamadıkları için sınav olmak istemediklerini söylediler.

Lise öğrencileri geçtiğimiz günlerde sosyal medyada açtıkları #BakanZiyaBizZiyan hasthagıyla on binlerce mesaj yazmışlar ve sınav olmak istemediklerini ifade etmişlerdi. Yarın yüz yüze ve uzaktan eğitime başlayacak olan liseliler ise bu defa #SinavdaYokuz etiketiyle 200 binden fazla mesaj yazdılar ve sınava girmeyeceklerini söylediler.

Milli Eğitim Bakanlığının bu tepkiler sonrası nasıl bir karar vereceği ise merak konusu.

Yorumlar (2)
Tiktok yasaklansın 12 ay önce
Tiktok yasaklanmalıdır.Tiktok bir toplum için uyusturucudan bile daha tehlikelidir.
Furkan 12 ay önce
Aynen öyle
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 29 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı