Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan liselilere yüz yüze eğitim ve sınav açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından kendisini istifaya çağıran liseli öğrencilere cevap verdi. Gelen son dakika haberine göre; Bakan Selçuk yüz yüzü eğitim ve sınavlara ilişkin önemli bilgiler verdi. Sınavlar ertelenecek mi? sorusuna yanıt veren Milli Eğitim Bakanı'nın açıklamalarının tam metni haberimizde...

EĞİTİM 21.02.2021, 15:40
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan liselilere yüz yüze eğitim ve sınav açıklaması
banner257

Bakan Selçuk'un açıklamaları şöyle;

Sevgili Gençler,
Emin olun sesinizi duyuyorum ve paylaşımlarınızı okuyorum. Biz salgın döneminde kararlarımızı, eğitimcilerle ve hekimlerle birlikte oluşturuyoruz. Salgının seyrini günlük izliyoruz. Neyin riskli, neyin gerekli olduğu konusunda verilere dayalı olarak ortak görüş geliştiriyoruz. Bu görüşmeler neticesinde, köy okullarımız ve ana okullarımız yüz yüze eğitime çoktan başladı.

1 Mart'ta ilkokul 1, 2, 3, 4. sınıf öğrencilerimizle 8 ve 12. sınıf öğrencilerimiz de yüz yüze eğitimlerine başlıyor. Sizlerin de sadece sınavlarınızı yüz yüze gerçekleştirebilmeniz için salgın tedbirleri noktasında tüm hazırlıklarımız tamam. Öğrencilerimizin %40'ı yani yarıya yakınınız sınavlarını tamamladı zaten.

Sınavlarınızda bugün yapılacak bir erteleme, yakın zamanda çalışma yükünü daha fazla artıracaktır. Bizim de durumunuzu tespit edip ihtiyaçlarınıza uygun destekleme programları tasarlamamızı engelleyecektir. Gelecek yıllara sorun biriktirmemek için zamanında çalışmak bu yüzden çok kritik.

Kararlarımızda, sağlığınız her zaman önceliğimiz. Desteğiniz ve iş birliğiniz bizim için önemli. Bu günlerin üstesinden hep birlikte gayretle geleceğiz. Siz derslerinize ve sağlığınıza odaklanın lütfen. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum.

Yorumlar (5)
Öğretmenden 3 ay önce
Öğretmenden boyasız hasarsız tramersiz BMW X6 jip 550.000 tl
Öğretmenden 3 ay önce
kaç model
Zeki 3 ay önce
Özel okulları var tuzu kuru
maraş bize mezar olmadan düşmana gülizar olmaz 3 ay önce
ne sınavı ne egiitimi boyle egitim olmaz olsun ziya selçuk
Maraşlı 3 ay önce
Lise son sınıfa geldiğimizde üniversite sınavlarına evde daha iyi hazırlanmak maksadı ile okula gitmemek adına izin, rapor alabilmek için şekilden şekle giren bizlere İşte firsat avantaja çevirmek bizim elimizde.
banner255
25°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Mayıs 2021
İmsak 03:36
Güneş 05:14
Öğle 12:34
İkindi 16:24
Akşam 19:43
Yatsı 21:14