Minik Öğrenciler Masal Dinleyerek Değerlerini Öğreniyor

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesi Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'nda Sınıf öğretmeni Hatice Yiğit ve öğrencileri ''Dilden Dile Gönülden Gönüle Değerlerimiz'' adlı eTwinning projesi ile masal dinleyerek değerlerini öğreniyorlar.

EĞİTİM 05.06.2021, 12:50 05.06.2021, 18:12
Minik Öğrenciler Masal Dinleyerek Değerlerini Öğreniyor
banner257

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesi Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 1/A sınıfı öğrencileri öğretmenleri Hatice Yiğit rehberliğinde “Dilden Dile Gönülden Gönüle Değerlerimiz” adlı eTwinning projesine katıldırlar. "Proje kapsamında öğrencilerin unutulmaya yüz tutmuş masalları öğrenmelerini hedeflediklerini" söyleyen sınıf öğretmeni Hatice Yiğit  "Böylece hem masallarımızın hatırlanmasını sağlayıp hem de kültürümüze ait hoşgörü, dostluk, değer bilme, doğru sözlü olma, yardımlaşma, zorluklar karşısında pes etmeme gibi değerlerimizi de fark ediyorlar." dedi.

Proje kapsamında öğrenciler ülkenin farklı şehirlerinden öğrencilerle etkileşime geçip, birbirlerini tanıdılar, birbirlerine masallar anlattılar, hep beraber masallar dinlediler. Ayrıca velilerin de desteğiyle evlerinin bir köşesini ‘Masal Köşesi’ haline getirip kitap okumaya karşı olumlu bakış kazandılar. Dinledikleri masalların resimlerini yapıp, yapbozunu oluşturdular. Uzaktan eğitimi avantaja dönüştüren 1/A sınıfı öğrencileri web2.0 araçlarını da kullanmayı öğrendiler. Proje sayesinde hem eğlendiler hem de yeni beceriler kazandılar.

Etwinning projeleri öğrencilere yeni öğrenme fırsatları sunuyor. Derslerine karşı daha fazla motive olup, derslere daha etkin katılım sağlıyorlar. Ayrıca dijital okur- yazarlık bağlamında web teknolojilerini de derslere entegre edip kullanmayı öğreniyorlar. Yabancı ortaklı projeler sayesinde de farklı ülkelerden öğrencilerle iletişime geçip, yabancı dil kullanımında olumlu gelişme kaydediyorlar.

Yorumlar (1)
Eda46 1 hafta önce
Dürüstlüğü de öğret hoca , bu memlekette dürüst biri hiç mi çıkmayacak ,kasabı dana etini koyun diye satmaya kalkar, pazarcısı çürüğü tezgah arkasından posetler ,müteahidi isini bitirmeden kaçar,emlakçısı 160 m2 daireyi 230 yazar
banner112
23°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 12 Haziran 2021
İmsak 03:17
Güneş 05:03
Öğle 12:37
İkindi 16:29
Akşam 20:01
Yatsı 21:40