Öğretmenlere aşılama başladı! İlk aşıyı Milli Eğitim Bakanı vuruldu

Okulların yüz yüze eğitime geçeceği ve normalleşme sürecinin başlayacağı 1 Mart tarihi için bekleyiş devam ediyor. Bu kapsamda öğretmenlerin aşılama süreci bugün başladı.

EĞİTİM 24.02.2021, 10:31
Öğretmenlere aşılama başladı! İlk aşıyı Milli Eğitim Bakanı vuruldu
banner257

Koronavirüse karşı öğretmenlere ilk doz aşı uygulaması bugün Çorum'da Arifegazili İlkokulu'nda başladı.

Bu çerçevede Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da öğretmenlerle beraber aşı vuruldu.

Selçuk,"Öğretmenlerimizle ilgili aşılamanın Şubat ayı son haftası yapılacağını söylemiştik. Bu çerçevede Çorum’un Sungurlu ilçesi Arife Gazi köyündeyiz. Ben öğretmenlerimizle beraber aşının ilk dozunu oldum. Öğretmenlerimizin burada aşı olması söz konusu fakat daha sonraki süreçte öğretmenlerimizin ilgili sağlık kuruluşlarında aşılarının yapılması gerçekleşecek. Aşı tedarik sürecine bağlı sağlık bakanlığı planlamayı yapıyor. Biz 1 milyon 259 bin çalışanımızın listesini Sağlık Bakanlığı’na sunduk. Öğretmenlerimiz tüm vatandaşlarımız gibi e-Nabızda ya da 2023’e kısa mesaj göndererek kendilerine sıra geldiği konusunda bilgi alabilirler ve aşılarının ilk dozunu yaptırabilirler. Biz hep uygulamaya gayret ediyoruz.

Sürecin başından beri tüm okullarımız Türk Standartlar Enstitüsünün standartlarına göre her hazırlığını yaptı. Meslek liselerimizin, halk eğitim merkezlerimizin üretimleri sayesinde malzeme sıkıntısı yaşamadan rahatlıkla süreci yürütebiliriz. Okullarımız hazır, okulum temiz belgesini okulların tamamına yakını almış durumda. 1 Mart’ta da diğer okullar açılacak. İlkokullarımız, özel eğitim okullarımız, 8 ve 12'nci sınıflar yüz yüze eğitime başlayacak. Dünyada aşılama yeni başladı. Birçok ülke okullarını açmaya başladı. Dünyada hiçbir ülkede tüm ülkenin ve tüm öğretmenlerin aşılandığı bir durum söz konusu değil." dedi.

Yorumlar (1)
Suat 12 ay önce
Gec kaldı
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı