Sivas Bilim ve Teknoloji üniversitesine Kahramanmaraşlı rektör

Sivas Bilim ve Teknoloji üniversitesi kurucu rektörlüğüne Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinden Prof. Dr. Mehmet Kul atandı. Mahir Ünal'ın rektör için Sivas'a geldiğini söyleyen buyuksivas.com yazarı Tacettin Kepenek 'ayıp olmıuyor mu*' diye sordu.

EĞİTİM 15.03.2020, 13:43
Sivas Bilim ve Teknoloji üniversitesine Kahramanmaraşlı rektör

Kahramanmaraş Elbistan ilçesi Hasankendi Mahallesi doğumlu Prof. Dr. Mehmet Kul Sivas Bilim ve Teknoloji üniversitesi kurucu rektörlüğüne atandı. Hemşehrisini rektör olarak atayan Ak Parti Genel Başkan yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal'ın Sivas'a kadar gelerek mesajını verdiğini ve geri döndüğünü söyleyen  buyuksivas.com yazarı Tacettin Kepenek şu ifadeleri kullandı:

Biliyorsunuz, yakın zamanda Sivas Bilim ve Teknoloji üniversitesine kurucu rektör (!) atandı. Ak parti milletvekili Mahir Ünal Sivas´a kadar geldi, “kurucu rektörü” ziyaret etti, mesajını verdi ve gitti. Hep birlikte suspus izledik. Birisi de çıkıp “bizim cemaatimiz dururken, sizin cemaatinizden rektör atamak ayıp olmuyor mu?” bile diyemedi.

OLAY

Kahramanmaraş Elbistan ilçesi Hasankendi Mahallesi doğumlu Prof. Dr. Mehmet Kul'un Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi kurucu rektörlüğüne atanması tepkilere neden olmuştu. Sosyal medyada pek çok Sivaslı bu atamaya tepki göstermiş ancak geri adım atılmamıştı. 

Yorumlar (11)
MM 2 hafta önce
Hak edenler hak ettiği yerde değil.
Hak etmeyenler ise böyle kafasına göre sırf kendi menfaatları için anlamsızca hareketler yapıp kul hakkına giriyor.

siz ve sizin gibilere;

SAYIN MAHİR ÜNAL : ALLAH BUNUN HESABINI SORAR !!
Yücel 3 hafta önce
Buradan Sivaslı kardeşlerime sesleniyorum.Mahir Ünal ın kendi memleketine bile hayrı yok.Şehrimizi Antep'e mecbur bırakan bir genel başkan yardımcımız var.Hal böyle iken inanın Mahir Ünalın etkisi yoktur.
Kahramanmaraşlı 2 hafta önce
Aynı hastalıklı kafa, Rektör atanan kişinin yeterliliği değil nereliliği tartışılıyor. Yazık bu ülkeye.
Devam edin böyle 3 hafta önce
Liyakat hak getire , marasliya yetkiyi verirsen arada sirada cevap verdigi telefonuna da hiç bakmaz
KAS 2 hafta önce
Bu tür haberleri (haberden haber yapmaları) yaparken bir de işin aslını direkt muhatabından sorsanız habercilik adına daha etik olur.
Mehmet 2 hafta önce
Aha kesin o yazarı yazamaz hale getirir Ler çok yazık.
Sivaslı 3 hafta önce
Sorun bu değilimi haksızlığa karşı konuşmama
46_ 3 hafta önce
Tarikatlar falan siyasetette ne isleri. Yazik.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın