Sosyal medyada okullar 18 Haziran'da tatil edilsin kampanyası

Milli Eğitim Bakanlığı'nın okulların 2 Temmuz'da tatil edileceğini açıklamasına rağmen öğretmen, öğrenci ve velilerin büyük bir çoğunluğu 18 Haziran'da tatilin başlamasını istiyor. Telafi eğitiminin daha erken başlaması da öneriler arasında.

EĞİTİM 29.05.2021, 08:48
Sosyal medyada okullar 18 Haziran'da tatil edilsin kampanyası
banner257

Okullar ne zaman tatil edilecek? Salgınla mücadele dönemi sürerken 1 Haziran tarihine kadar kademeli normalleşme süreci yaşanıyor. Okullar uzaktan eğitim sistemi şeklinde devam ederken ilkokul, ortaokul ve lise sınavlarında da düzenlemeye gidilmişti. 1 Haziran sonrası sürecin nasıl olacağı Kabine Toplantısı ile belli olacak olup özellikle Okullar ne zaman kapanacak? sorusu sosyal medyada en çok merak edilen sorulardan biri oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı daha önce okulların 2 Temmuz tarihinde tatil edileceğini açıklamıştı. Ancak öğrencilerin ve öğretmenlerin uzaktan eğitim dolayısıyla çok yorulduğu, sınavlar sona erdiği için uzaktan eğitime katılımların yüzde 50-60 oranında azaldığı, havaların ısınmasıyla birlikte katılımların daha da azalacağı ve artık uzaktan eğitimdem bir fayda sağlanmadığı gibi gerekçelerle 18 Haziran tarihinde okulların tatil edilmesi öneriliyor. 

Bu arada sosyal medyada #sonders18haziran etiketiyle başlatılan çalışmaya binlerce kişi destek verdi. Yorum yazan on binlerce kişi karnelerin 18 Haziran'da verilmesi önerisine destek verdi.

Okullarla ilgili surumun 31 Mayıs Pazartesi günü netleşmesi bekleniyor. 

Yorumlar (4)
Hep Doğrusöyler 2 hafta önce
Aman ha.Çok okudunuz ya hemen tatil olsun
ZEYNEP 2 hafta önce
Çok değil birkaç yıl sonra anlayacaksınız nesillerin nasıl boş pervasız ve anlamsız yaşadığını... İşleri güçleri tatil ve para olanlara yazıklar olsun düşman yapamazdı böyle işe yaramayan günü birlik plan ve projelerle geleceğimizi yok etmeyi.
KARTAL 2 hafta önce
Öğretmenler çok çalıştılar hemen tatil edin,üste birazda prim verin
Aç kapa 2 hafta önce
Okullar oyuncak oldu... aç kapa aç kapa
banner112
24°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 12 Haziran 2021
İmsak 03:17
Güneş 05:03
Öğle 12:37
İkindi 16:29
Akşam 20:01
Yatsı 21:40