Türk Eğitim Sen'den İlksan Seçimlerinde Şaibe İddiası

Türk Eğitim Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Ziya Yenipınar, 3 Nisan tarihinde yapılacak olan İLKSAN temsilci seçimlerinde Onikişubat ilçesinde şaibe olduğunu iddia etti. Sınav yerinin yapılacağı okulun müdürünün de aday olmasının seçimlere gölge düşürdüğü iddia edildi.

EĞİTİM 13.03.2021, 00:10 13.03.2021, 10:31
Türk Eğitim Sen'den İlksan Seçimlerinde Şaibe İddiası
banner257

Kahramanmaraş'ın Onikişubat İlçesinde İLKSAN seçimler ile ilgili şaibe iddiaları ortaya atıldı. Türk Eğitim Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Ziya Yenipınar, 3 Nisan tarihinde yapılacak olan İLKSAN temsilci seçimlerinde Onikişubat ilçesinde şaibe olduğunu iddia etti. Seçimin yapılacağı okulun müdürünün de İLKSAN Temsilciliği için aday olduğunun iddia edildiği açıklamada "bu durumun seçime gölge düşürdüğü" idda edildi. 

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Ziya Yenipınar açıklamasında şunları söyledi:

Bilindiği üzere 3 Nisan 2021 Cumartesi günü İlksan İlçe Temsilciliği seçimleri yapılacaktır. İlimiz Onikişubat İlçesinde de ilan edilen seçim yeri, ilan edilen okul müdürünün de bir sendika adına Temsilci Adayı olmasından dolayı ETİK olmayan ve şaibeye yol açacak şekilde seçime gölge düşmesine sebep olacaktır. Şöyle ki:

Nasıl ki Adalet Sarayı'nın müteahhiti "Adalet Sarayını ben yaptım bu adliyede benim kanunlarım, benim hükümlerim geçerlidir!" diyemezse aynı şekilde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan il ve ilçe idarecileri de adaleti kendi tahakkümleri altında keyfi olarak tesis ettiklerini belirtemez! İLKSAN seçimleri öncesinde her türlü karalama ve iftira ile öğretmenlerin mali haklarını gasp etmeye çalışan ve buna rağmen İLKSAN'ı yönetmeye aday olanlar bugün adaleti sağlayacaklarından dem vururken tarafsız sahada  mücadele edebilecek cesareti gösterememektedirler. Onların bu korkusunu beslemekte hiçbir sakınca görmeyen Kahramanmaraş İl ve Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ivedilikle vazifelerini yapmaya davet ediyor ve Onikişubat İlçesi İLKSAN delege seçimlerinde mevcut şartların gözetilerek tarafsız bir okulda seçimlerin gerçekleştirilmesi yönünde karar alınmasını tüm seçmenler adına talep ediyorum. Aksi takdirde şunu sormak zorundayız adaleti tesis etmesi gerekenler müteahhite ihale ettikleri inşaatın yanında kendi makam ve yetkilerini de mi devretmişlerdir? Eğer o kurumların idarecileri sizlersiniz vazifenizi gereğince yerine getiriniz yok eğer kendi taşeronlarınıza söz geçiremiyorsanız bunu kamuoyu ile paylaşarak çaresizliğinizi ilan ediniz. Eğer bu taleplerimiz haklı ve yerinde değilse size bir başka çözüm yolu daha sunuyorum ve diyorum ki: Gelin İLKSAN seçim sandıklarını Eğitim Bir Sen binasına kuralım. Bu sayede tarafınızı açıkça belirtmiş, adaletinizi bir aleme ilan etmiş olursunuz.

EĞİTİM BİR-SEN BAŞKANI'NDAN SOSYAL MEDYADAN CEVAP

Türk Eğitim Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Ziya Yenipınar'ın iddialarına ise Eğitim-Bir Sen kahramanmaraş Şube Başkanı Abdülaziz Aydın sosyal medyadan cevap verdi. Aydın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

SAHADA HESAP VEREMEYEN T.E.S, BAHANE ARAYIŞINDA SINIR TANIMIYOR..

Okul Devletin okulu, Arsa devletin, Yönetmelikte sıkıntı yok...

Ulaşım kolaylığı ve merkezde olması ilksan seçmeni için yöneticiler tarafından uygun görülen "okul binasına" itirazın arka planında nasıl bir ruh hali yatıyor aklım hafsalam almıyor. Sakın bu telaş , bitirilmiş tüketilmiş İlksan'ın, mevcut idaresinin gün geçtikçe dökülen cilasının, ortaya çıkan foyasının bir tezahürü olmasın.

Çare yok artık İlksan'ın değişim zamanı gelmiştir. Okul binasınin yerini bahane edip demir ile tuğla ile uğraşacağınıza, inandığınız ve sahada mücadelesini verdiğiniz İlksan in kayıp/zarar 4,6(milyar tl) katrilyonunun hesabını ayda ortalama 100 tl kesinti yapılan ilksan mağdurlarına verin..

Bizi bilen bilir,bilmeyen de kendi gibi bilir.!

Yorumlar (16)
hepsibu 5 ay önce
sarı sendika ve yandaşları ilksanı da akp çiftliğine çevirmek için var güçleriyle çalışıyorlar.orayı da ele geçirip ilksana çöreklenecekler.
Bertizli 5 ay önce
Ögretmenden boyasız hasarsız değişensiz bmw X6 4x4 dizel otomatik jip 550000 tl
okul müdürü 5 ay önce
malum sendika öyle bir dağılacak ki yönetime üye bulamayacaklar. sadece atama yapıyorlar kendilerinden olmayanın kararnamesi çıksa bile iptal ettiriyorlar.
Ali 5 ay önce
Yenipınarın sendikacılık anlayışında iftira ilk sırada.Allah ıslah etsin.
İLKSANLI 5 ay önce
BİR İLKSAN ÜYESİ OLARAK BU ZAMANA KADAR GELİP DERDİMİZİ DİNLEDİNİZ Mİ? İL/İLÇE TEMSİLCİSİ KİM ONU BİLE BİLMİYORUZ. BİR SANDIK BU ŞEKİLDE YÖNETİLMEZ TES ARTIK TOPU TACA ATMAYI BIRAKSIN VE SECİME ODAKLANSIN. MEVCUT YÖNETİMİN YÖNETİM TARZI KABUL EDİLEBİLİR BİR YÖNÜ YOK. BU SANDIK SADECE TES'İN DEĞİL DEĞİŞİM ZAMANI GELMİŞTİR.
MFE 5 ay önce
İlksanı batırdılar şimdi kaybedeceklerini anlayıp yan yattı çamura battı yok okul şöyle yok sandık böyle diyorlar.Siz yalı kazığımısınız ne işe yararsınız durun sandığın başında.
Marasli 5 ay önce
Bu nasıl bir ruh okul müdürü okulun sahibimi oluyor gelen üyelerin oylarinimi engelleyeceklerinimi dusunuyorlar bu bitmisligin göstergesi
Son Kral 5 ay önce
Hey gidi yavrum hey! Biz neden böyle olduk. Nerede bir para işi var orada yolsuzluk, usulsüzlük, torpil, rüşvet var. Bu nasıl bir müslümanlık. Güzel ahlak olmayınca maalesef din de yarım oluyor.
Mehmet 5 ay önce
ÖĞRETMEN İÇİN NE YAPTINIZ. UZMAN ÖĞRETMENLİK NE OLDU. MESLEK KANUNU NEOLDU... 3600 ne oldu. Koltuk peşindeki üyelere yer ayarlayın. Devam edin yazık İHANET İÇİNDESİNİZ... REİSE YAZIK...
46LIK 5 ay önce
Olayın dışındayım,eğitimci değilim.
Sarı sendikaya karşıyım.
AH SENDİKALAR 5 ay önce
ÖĞRETMENLİK YAPAMAYAN ÇOĞU İNSAN SENDİKACILIK YAPIYOR MALESEF. SENDİKA BAŞKAN VE YÖNETİCİLERİN SİZ BÖYLE YAPARAK İNSANLARI AYRIŞTIRYORSUNUZ.
Son Kral 5 ay önce
Ey Eğitim Birsen yüzbinlerce öğretmen üyeden her ay topladığın trilyonlar nerede? Önce bunun hesabını ver. Bu paralar nerede harcanıyor? Sen üyelerine ne veriyorsun? Bunun hesabını veremeyen İlksan'ın hesabını hiç veremez.
Murat 5 ay önce
Şaibeye mahal vermemek lazım.Kanuna uyuyor diyerek savunma yapılmaz.Bir de etik değerler var.Bu durum etik değil.Okul idarecilerini kanuna(!) uygun şekilde atadıklarını düşündükleri için.Kul hakkı yiyenler haktan kanundan bahsetmesin. Öğretmenleri baskı altına alan sarı sendika bir kez daha İlksan da sandığa gömülecektir.
Veli 5 ay önce
Bunlardan ne millete, ne vatana nede ögretmene bir fayda gelmez. Yenipinar evet hayir oylamasinda bahçeliye saydiriyordu gecen baktim bahcelinin yaninda cekildigi fotoyu atiyor. İnsanda bir durus olur sayin bahcelinin yanina hangi yuzle gittin hadi gittin o fotoyu o konusmalardan sonra nasil paylasiyorsun utanmadan. Diger sendika baskanini konusmaya bile gerek yok. Unu elediler simdi gozlerini ilksana diktiler. Bir oranin parasi kaldi yemedikleri. Haram zikkim olsun 1 kurus bile hakkim bunlara.
Ökkeş 5 ay önce
Korkunun ecele faydası yok ziyan başkan, seçimlerde sandık başındaki delegenize, seçim kurulu memurlarına, hatta kendinize güveniniz kalmamış.
Atmaaaaaa 2 ay önce
Sandıkta temsilciler olacak. Bu arkadaş kendi temsilcisine güvenmiyor mu? Kaybedeceğini anlayınca çamura yatıyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
36°
açık
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 01 Ağustos 2021
İmsak 03:51
Güneş 05:27
Öğle 12:44
İkindi 16:33
Akşam 19:50
Yatsı 21:20