365 oda ve borsa başkanı terörle ilgili hassasiyetlerini Başbakan'a iletecek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Necdet Özer, son günlerde yaşanan terör olaylarıyla ilgili olarak 365 oda ve borsa başkanının, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na endişelerini...

EKONOMİ 30.07.2015, 12:47
365 oda ve borsa başkanı terörle ilgili hassasiyetlerini Başbakan'a iletecek
banner257
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Necdet Özer, son günlerde yaşanan terör olaylarıyla ilgili olarak 365 oda ve borsa başkanının, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na endişelerini aktaracağını söyledi. 31 Temmuz 2015 günü, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu öncülüğünde isteklerini dile getireceklerini belirten Özer, kamu güvenliğinin yeniden sağlanması gerektiğini ifade etti. Özer, “İnsanımızın can güvenliği ve ülkemizde huzurun yeniden tesis edilmesi hepimizin önceliğidir, çünkü güvenli bir ülkede yaşamak, hepimizin en doğal hakkıdır. Bunun sağlanması için gereken bütün önlemlerin vakit geçirilmeden alınmasını ve bu yöndeki girişimleri destekliyoruz. Kamu güvenliği olmadan ekonomik faaliyetleri sürdürmenin zorluğu hepimizin malumudur, yani huzur olmadan refahtan söz edilemez.” dedi.

Bütün vatandaşlar gibi iş âlemi mensupları olarak, yükselen terör dalgasından üzüntü duyduklarını belirten DTO Başkanı Özer, “Son günlerde yaşanan terör olayları dolayısıyla iş dünyasını etkileyen konularla ilgili yarın TOBB’da istişare toplantısı yapılacaktır. TOBB’a bağlı 365 oda ve borsa olarak, Ankara’da TOBB’un öncülüğünde, TOBB Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılacakları istişare toplantısında, terör dolayısıyla iş dünyasını etkileyen konuları Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na ileteceğiz. Her oda borsa başkanının kendi bölgesindeki terörle ilgili hassasiyetlerini dile getirecek olması, Türkiye’nin geleceğine ışık tutması bakımından çok önemlidir diye düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?