7400 kişi Kamuda işe alınacak

İŞKUR'dan son dakika açıklaması, 7400 Kişi işe alınacak.

EKONOMİ 08.06.2019, 12:15 09.06.2019, 21:48
7400 kişi Kamuda işe alınacak
banner257

İŞKUR Açıkladı: 7 Bin 400 Suriyeli, 7 Bin 400 Türk İşe Alınacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hİzmetler Bakanlığı ve İŞKUR aracılığıyla, Dünya Bankası işbirliğiyle yürütülen projede 14 bin 800 kişilik istihdam sağlanacak.

Çalışmaların yürütüldüğü projede, toplamda 14 bin 800 kişiye istihdam imkanının yaratılacağı ifade edilirken, bu kişilerin 7 bin 400' ünün Suriyeli olacağı, 7 bin 400 kişinin ise Türk vatandaşı olacağı belirtiliyor.

Yürütülen projede, Suriyelilerin ekonomiye, sanata ve çalışma hayatına katkı sağlayabilmesi için adımların atıldığı ifade ediliyor.
Yapılan açıklamada İŞKUR genel müdürü Cafer Uzunkaya tarafından " 2017’de İşbaşı Eğitim Programlarımıza katılanların yüzde 91,6’sı bir yıldan uzun süredir istihdamdadır. Yani her yüz kişiden 92'si bir yıldan daha uzun süre istihdamda kalmaktadır. Kurumumuz, çok önemsediği İstihdam Destek Projesini maksadına uygun şekilde gerçekleştirecektir. Hem Suriyeli kardeşlerimizin hem de Türk vatandaşlarımızın bu projeden istifade etmesini sağlayacağız. " ifadeleri kullanıldı.

Dünya' ya örnek olması amaçlanıyor

Yürütülen projenin Düny' ya örnek olmasının amaçlandığı belirtilirken " Bugün açılışını yaptığımız proje hem Türk vatandaşlarının hem de geçici koruma altındaki kişilerin istihdamının artırılmasına katkı sağlayacak. Geçici koruma altındaki kişilerin kendi ayakları üzerinde durmalarına destek verilmesi büyük önem taşıyor. Umut ediyoruz ki, bu projenin çıktıları iyi uygulama olarak tüm dünyaya örnek olacak. " ifadeleri kullanılıyor. Suriyeli vatandaşların ve Türk vatandaşlarının ekonomide katkı sağlaması, sanata, çalışma hayatındaki süreçlere etki edebilmesi amacıyla istihdamın hedeflendiği belirtilerek, çalışmaların tamamlanmasıyla beraber koruma altındaki Suriyeli vatandaşların da iş gücüne dahil edileceği vurgulanıyor. kaynak: atv

Yorumlar (40)
Hakan 13 ay önce
İşkur önce türk vatandaşlara iş ayarlasin bu ne saçmalik iyice abarttiniz suriyede bize kalacak yer ayarlayinda biz gidek bari bunlari iyice yerlestirdiniz
Kınıyorum... 13 ay önce
Kendi vatandaşı işsiz gezekerken suriyelilere iş imkanı sağlayan devleti kınıyorum... Vatandaş acından ölücek siz suriyelileri memnun etmek için elinizden geleni yapıyorsunuz... Atalarımızın kan dökerek aldığı bu güzel yurdumuzu onlara teslim etmeyeceğiz... İş imkanı sağlamak yerine yurttan çıkarmanın yollarını arayın yoksa iç savaş çıkıcak... Halk çıldırmak üzere... Yeter artık yeter defolsunlar yurdumdan.
Elif 13 ay önce
İşkur TÜRK vatandaşlara iş imkanı sağladıda bir suriyeliler eksikti önce kendi milletinin işsizlik sorununu çöz sonra başkalarına iş düşün.
Elif 13 ay önce
İşkur TÜRK vatandaşlara iş imkanı sağladıda bir suriyeliler eksikti önce kendi milletinin işsizlik sorununu çöz sonra başkalarına iş düşün.
Maraşlı 13 ay önce
Artık b k n çıkardı bu işin size oy veren elim kirilaydi benim memleketimin o kadar genci dururken yazıklar olsun lanet olsun size ama 2023 te onlarla beraber sizde gideceksiniz böyle yaparsanız kendi vatanına hayri olmayan benim vatanima hiç olmaz
fatih 13 ay önce
işkur Bizim kendi vatandaşlarımıza iş bulamıyor suriyelilermi kaldı RTE ülkeyi onlara versinde biz suriyeye gidelim bari !
Fahri 13 ay önce
Yokmu bir Suriyeli cumhurbaşkanı seçerdik
veli kişi 13 ay önce
Türk bulunmuyormu da suriyeli kamuya alınıyor.Çokmu güvenilirler.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?