Afşin Elbistan'daki Çevre Katliamına Tepkiler Büyüyor

Afişin Elbistan Termik Santrallerinin filtresiz çalıştırılmasına teki gösteren ZMO Kahramanmaraş Şube Başkanı Doç. Dr. Ziya Dumlupınar, Afşin ve Elbistan ilçemizdeki bu çevre felaketi aynı zamanda çok önemli bir halk sağlığı sorunudur. İnsan hayatı her şeyin üzerindedir. Artık bir şeyler yapılması gerekmektedir dedi.

EKONOMİ 09.11.2019, 15:15
Afşin Elbistan'daki Çevre Katliamına Tepkiler Büyüyor
banner257

Zehir soluyan Afşin ve Elbistan halkı için tüm siyasileri göreve çağıran Ziraat Mühendisleri Odası Kahramanmaraş Şube Başkanı Doç. Dr. Ziya Dumlupınar; “Bu katlanılabilir, sürdürülebilir değildir. İnsan hayatı her şeyin üzerindedir” dedi.

ZMO Kahramanmaraş Şube Başkanı Doç. Dr. Ziya Dumlupınar, Afşin Elbistan Termik Santrallerinin halen filtresiz çalıştırılmasına tepki göstererek başta siyasiler olmak üzere tüm yetkilileri göreve çağırdı.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Afişin Elbistan Termik Santrallerinin filtresiz çalıştırılmasına teki gösteren Dumlupınar, “Afşin ve Elbistan ilçemizdeki bu çevre felaketi aynı zamanda çok önemli bir halk sağlığı sorunudur. İnsan hayatı her şeyin üzerindedir. Artık bir şeyler yapılması gerekmektedir” dedi.

Tüm yetkilileri göreve davet eden Dumlupınar, sosyal medya hesabından; “Afşin ve Elbistan ilçemizdeki bu çevre felaketi aynı zamanda çok önemli bir halk sağlığı sorunudur. İlçe Kaymakamlıklarını, Belediye Başkanlarını, İktidarı, muhalefeti bütün siyasi partileri, siyasetçileri, muhtarları ve sivil toplum kuruluşlarını vatandaşımızın zehir solumasının önüne geçilmesi için gerekli adımları atmaya davet ediyoruz. Bu katlanılabilir, sürdürülebilir değildir. İnsan hayatı her şeyin üzerindedir.

Artık bir şeyler yapılması gerekmektedir” ifadelerinin yer aldığı paylaşımda bulundu.

Yorumlar (1)
Yapalaklı yavuz 7 ay önce
Afşin ve elbistan birlikte 200000 kişinin hayatı ve 1,5 milyon maraşlının geleceği söz konusu insanı yaşatki devlet yaşasın diyenler çevre mühendislerinden doktorlara kadar belediye başkanından valisine kadar sorumluluk ve vicdan sahibi olarak duruma el atmalılar iş işten geçtiğinde binlerce insanın ölümünden sorumlu olmamak için hayalet şehir haline gelmeden kapatılmalıdır silah fabrikası mühimmat , cep telefonu ekranı fabrikası acsınlar elbistana yatırım yapmak istiylerse
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?