Afşin Elbistan Termik Santral Tam Kapasite Zehir Saçmaya Devam Ediyor

Kahramanmaraş'ın Afşin Elbistan ilçelerinde ölüm saçan Termik Santraller filtre takılmasının ertelenmesi ile ilgili kanunun Cumhurbaşkanı tarafından veto edilmesinin ardından tam kapasite ile çalıştırılmaya başlandı. Bu durumun büyük bir felakete yol açabileceği iddia ediliyor.

Afşin Elbistan Termik Santral Tam Kapasite Zehir Saçmaya Devam Ediyor

K.Maraş'ın yıllardır kül ve zehir altında yaşamaya mahkum edilen, binlerce kişinin kanserden ve astımdan öldüğü Afşin Elbistan ilçelerinde vatandaş sahipsiz. Termik Santrallere filtre takılmasının ertelenmesiyle ilgili yasanın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ertelenmesinin ardından, dün sosyal medyaya düşen görüntüler şok etkisi yarattı.

Çelikler Holding 2019 yılının sonunda, filtre takmaması durumunda kapatılması gereken termik santralleri tam kapasite ile çalıştırmaya başladı. Tüm bacalarından yoğun bir duman çıkışı görünen termik santralleri Afşin Elbistan'ı çok daha fazla zehirlemeye ve şehrin üstüne kül yağdırmaya devam ediyor.

Dün TBMM'de konuşan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç yaptığı açıklamada Felaket Olursa siz de sorumlusunuz dedi. Santrallerin tam kapasite çalıştırılmasına çok sert tepki gösteren Öztunç, “Bir: Çevre katliamı oluyor. İkincisi: Allah korusun, bu kadar yüksek kapasite burası çalışamaz. Yarın öbür gün burada bir felaket olursa bunun sorumlusu sadece o firma olmaz, siz de olursunuz. Son sürat çalışmaya devam ediyor,  bunu durdurun” ifadelerini kullandı.

İŞTE ŞOK EDECEK O GÖRÜNTÜLER TIKLA İZLE 

Haber46'ya gelen çok sayıda mesajda Kahramanmaraş basınının Afşin Elbistan Termik Santrali konusunda yerel basının çok büyük bir kısmının sessiz kalmasına vurgu yapıldı. Gelen meajlarda Kahramanmaraş basınının varlık sebebi siyasiler mi, çıkar çevreleri mi, rantçılar mı, daha çok kazanma hırsında olan iş adamları mı yoksa halk mı diye soruldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yapalakli yavuz
Yapalakli yavuz - 1 ay Önce

Elbistan ve afsinde gorevli doktorlari saglik calisanlarini cok merak ediyorum acaba onlar ne düşüniy ? Bildiğim kadariyla kanunsuzluğa ve suça devlet memuru olarak vatandaş olarak göz yummak da suçtur amirlerine bildirmeleri gerekiyor peki o aynı havayı kundaktaki cocukları solumiy mi ?

HUNULU:
HUNULU: - 1 ay Önce

Haber 46 nın klavye kahramanı Murat ENGİZEK nerdesin sesin solugun kesilmiş bu ve bunun gibi Haberlere yorumsuz kalıyorsun ÖKKEŞ ler iyi seyirler .

Hlyy
Hlyy - 1 ay Önce

Yandaşcılıga hayır yeter artık cebim dolsun ötekiler ne olursa olsuna

SIRADAKİ HABER