Akedaş Kahramanmaraş'taki asılsız iddialara yanıt verdi

Kahramanmaraş'ta Akedaş hakkındaki asılsız iddialara yanıt geldi.

EKONOMİ 04.09.2018, 11:40 04.09.2018, 13:52
Akedaş Kahramanmaraş'taki asılsız iddialara yanıt verdi
banner257

Son günlerde sosyal medya ve bazı farklı mecralarda kasıtlı olarak gündeme getirilen ve toplumda algı oluşturularak yıpratılmak istenen AKEDAŞ Elektrik Perakende Satış A.Ş. haberleri ile ilgili kurum kamuoyuna bilgilendirme yaptı.

Yapılan bilgilendirme aşağıdaki şekilde tüketicilerin sorularına yanıt aranarak iddiaların gerçeği yansıtmadığı kamuoyunun bilgisine sunuldu;

Elektrik Piyasasında Tarife Fiyatları Nasıl Belirlenir?

-Akedaş Elektrik Perakende Satış A.Ş. olarak biz, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından belirlenen ve resmi gazetede yayınlanan Elektrik Piyasası Mevzuatlarına göre işlem yapan ve yine EPDK tarafından belirli dönemlerde düzenlenip yayınlanan fiyatlar ile tüketicilerinin abonelik ve faturalama işlemlerini gerçekleştiren bir görevli tedarik şirketiyiz. Elektrik Piyasasında tarifeler Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından 3 ayda bir düzenlenip yayınlanan tarifeler ile belirlenmekteyken son 2 aydır, aylık olarak revize edilmektedir. Söz konusu tarife tablolarına EPDK’nın resmi web sitesine www.epdk.org.tr adresinden, tarife sekmesinde yer alan “ Elektrik Faturalarına Esas Tarife Tabloları” linkinden erişim sağlanabilmektedir. Tüketicilerimiz de bu adresten fiyatları takip edebilir, tarife tablolarını inceleyebilirler.

Neden Ulusal Tarife?

- Son dönemde özellikle son 2 aydır, ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik durum ve döviz kurundaki artışlar Elektrik Piyasasını da önemli ölçüde etkilemektedir. Tarifelerde değişimler ortaya çıkmış ve Tüketicilerimiz Serbest Tüketici Sözleşmesini imzalamak yoluyla indirimli elektrik kullanmaktayken, Enerji Piyasasında gerçekleşen maliyetlerin artışından dolayı, Ulusal Tarifenin Serbest Tüketici tarifesine göre daha avantajlı hale gelmiştir. Bu nedenle tarafımızdan, tüketicilerimize SMS, Sözleşmeye Davet, E-mail yolları ile bildirim yapılarak aboneliklerinin daha avantajlı olan Ulusal Tarife portföyüne geçişleri sağlanmaktadır.

Yani bu geçiş aslında biz tüketicilerin avantajına bir durum Peki,

Tabi ki bu durum tüketicilerimizin avantajının sağlandığı bir durum zaten bizim Akedaş olarak Misyonumuz her zaman müşterilerimizin ihtiyaçlarına odaklanarak, onlara en güvenli hizmeti sunmak ve çocuklarımızın geleceğine sürdürülebilir bir değer katmaktır. Bu noktada tüketicilerimizin avantajlarını düşünmek tabi bizim için son derece önemli.

Bu geçiş sürecinde neden Perakende Satış Sözleşmesi imzalamamız gerekiyor?

-Tarife değişikliği gerçekleştiğinde tüketicinin abonelik için bir Perakende Satış Sözleşmesi imzalaması gerekir. Perakende Satış Sözleşmesi; Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde görevli perakende satış şirketi ile müşteri arasında imzalanan, elektrik enerjisi ve/veya kapasite temini ile hizmet alımına yönelik olarak yapılan ticari faaliyetlere ilişkin koşul ve hükümleri kapsayan sözleşmedir.

Geçiş sürecinde mevcut güvence bedeli iadesi yapılıyor mu?

- 30.05.2018 tarihinde 30436 sayılı Resmi Gazete ile yayınlanan Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği’nin 29 “Güvence Bedelinin İadesi” başlıklı maddesi gereği tüketicilerimizin mevcutta bulunan güvence bedellerinin güncellenme işlemleri yine Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliğinde yer alan hesaplamalara göre yapılarak, tüketicimizin şirketimize olan borçlarının ödenmesine müteakip varsa kalan güvence bedeli müşterimize iade edilir.

Ödememiz Gereken Güvence Bedeli Ne Kadar?

-30.05.2018 tarihinde 30436 sayılı Resmi Gazete ile yayınlanan Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliğinin 26. Maddesi gereği Güvence Bedeli hesaplamalarında EPDK’nın 13.12.2017 tarihli kurur kararına göre yayımlamış olduğu birim fiyatlar kullanılmaktadır. Bu tutar abone grubuna göre değişiklik arz etmektedir. Tüketicilerimiz Tüketici İşlem Merkezlerimize geldiklerinde zaten bu hesaplamalar yapılmaktadır.

Geçiş sürecinde güvence bedeli dışında ödememiz gereken bedel var mı?

-Hayır, bu geçiş sırasında tüketicilerimizin güvence bedeli dışında ödemeleri gereken hiçbir ek ücret yoktur. Yani şirketimiz bu geçişten hiçbir şekilde işlem ücreti almamaktadır.

Peki bu geçiş süreci sadece Akedaş’a özel bir durum mu yoksa tüm Türkiye’de gerçekelşen bir durum mu?

-Hayır, Akedaş’a özel bir durum değil. Elektrik Piyasasındaki fiyatlardan dolayı Serbest Tüketici Tarifesinin avantajını yitirmesi ve Ulusal Tarifenin Serbest Tüketici Tarifesinden daha avantajlı hale gelmesinden dolayı Türkiye genelindeki serbest tüketicilerin büyük çoğunluğunun Ulusal Tarifeye geçişi sağlanmaya devam etmekte.

Bu işlemlerin hepsi siz değerli tüketicilerimizin daha avantajlı tarifeden faydalanması için gerçekleştirilmektedir.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Bütün enerjimizle sizlere daha iyi hizmet verebilmek için çalışmaktayız.

Sizlere enerji dolu günler diliyoruz.

Akedaş

Cebiniz Değil Elektriğiniz Yansın

Yorumlar (58)
EDE 46 2 yıl önce
onun için mi dağıtım bedeli adı altında milleti dolandırıyorsunuz tahsil edemediğiniz paraları dürüst vatandaştan tahsil yoluna gidiyorsunuz DAĞITIM BEDELİ NE DEMEK
Hüseyin 2 yıl önce
"Tüketicilerimiz Serbest Tüketici Sözleşmesini imzalamak yoluyla indirimli elektrik kullanmaktayken, Enerji Piyasasında gerçekleşen maliyetlerin artışından dolayı, Ulusal Tarifenin Serbest Tüketici tarifesine göre daha avantajlı hale gelmiştir." demiş hanım efendi... yahu siz gerçekten milleti anlamaz kafası basmaz mı görüyorsunuz?.. yazık. kendi hayrına olacak bir şeye niye bu kadar tepki yükselsin? eğer böyle bir değişim olduysa enerji piyasası kurulu karar alsın mevcut güvence bedelleriyle daha indirimli olan şu tarifeye geçirdik sizleri diye yok ben illa ki pahalı kullanacağım diyen varsa ilgili şirkete başvursun desin. ama benim anladığım şu:

- eski tarifenin güvence bedelinin toplam tutarı değişen ekonomik koşullar gereği işimizi görmez oldu. sayın tüketicimiz biz size bunu böyle söyleyemeyiz enerji piyaları kuruluna bir karar alın ulusal güvence bedelinin adını değiştirelim yeni ve daha yüksek güvence bedeli istemeyelim vatandaşlardan diyemeyiz ama diyoruz ki tarifeniz avantajını kaybetti ulusal tarife daha avantajlı hale geldi ama bunun da güvence bedeli sizin tarifenizden yüksek.. yüksek olsa bile bu para sizin paranız ileride tarife iptalinde zaten size verilecek yarın da iptal etmediğinize göre şirketmizin hesabındaki güvence bedeli toplamı daha yüksek meblağlara ulaşacak biz de bunu daha avantajlı kullanacağız. yanlış mı anlamışız. hiç te değil..
YETER 2 yıl önce
ALGIYI YAPAN AKEDAŞ milleti enayi yerine koymayı bırakın.
Emektar 2 yıl önce
Milleti soyuyorsunuz bizim paralarımızla saltanat sürüyorsunuz be dükkana gelen 200 tl faturanın 107 tl elektirik yakmisim 93 tl faiz nerdeyse %100 geçiriyorsunuz arkadaş afedersiniz ama hakkım varsa haram olsun bu akedasa ve gereksiz haksız yere paramızı alan tüm kurumsallara.
46BERTİZ 2 yıl önce
bizim şirket akedaşla indirimli anlaşma yapmıştı akedaş tan bir görevli aradı sözleşme bitmiş elektriğiniz kesilecek diyor ve ertesi gün bir görevli geldi elektriği keseceğiz diye.anlamadığımız sözleşme bitse dahi sen bana güncel fiyattan enerjimi satarsın ne demek elektrik kesilecek. örnek: bir gsm şirketiyle anlaşma yapıyorsun sözleşme bitiş tarihinde arıyor devam ederseniz fiyat şu etmeziseniz fiyatımız bu diyor ama hattı kapatmıyor.akedaş ta biraz iş bilmez mi işgüzarmı çok anlamış değiliz biraz despotluk var ben böyle istiyorum der gibi.bu konuyu cimere yazmayı düşünüyorum
cahit 2 yıl önce
pekii saat okuyucalarınıza ne demeli adamlar zil çalmadan boş fatura bırakıp gidiyorlar hepsini geçtik sütten çıkma ak kaşıkmısınız şimdi herşeyi kitabına uygunmu yapıyorsunuz çok merak ediyorum
ahmet 2 yıl önce
milleti soyuyorsunuz. hesap soran yok eden yok. şimdi de laf ebeliği yapıyor... açıklamayı okudum hiçbir şey yok sadece lafı dolamaçları.
allah yardımcımız olsun... 2 yıl önce
doğru söyleyenleri 9 köyden kovarlar burası türkiye bunların yerine devlet satsaydı devletin hazinesi dolardı ama yandaş diye birşey çıktı olan vatandaşa Allahım sen zalimler fırsat verme
SAMED TİLKİ 2 yıl önce
Medine hanım orada oturarak sürekli röportaj yapmak yerine bu şehre biraz hizmet edin, kırsal kesimlerinde yaşanan bu elektrik kesilmelerinden bıktık usandık......
efe 2 yıl önce
güvence bedeli 500 tl eski abonelikteki 130 tlde yanıyo
halil doğan 2 yıl önce
dağıtım bedeli adı altında milleti soymayı bırakın zaten elektiriği satıyorsunuz abone parası alıyorsunuz saat parası alıyorsunuz elektirik kesintisi olduğu vakit hizmet veremediğiniz zamanları milletden niye düşmüyorsunuz.
46 2 yıl önce
devlet kurumları,üretiği ürünleri dolar hesaplamasından kurtarmadıkça "dolardan kurtulalım" hikayesine inanmıyorum...vatandaşın cebindeki tl eriyor...
Has maraşlı 2 yıl önce
Sayın başkanım Rte suç senin özelleştirmeyecektin tedaşı.
Ramazan yıldız 2 yıl önce
Akedaş firma sahiplerini daha zengin olması için daha çok soyulmamız lazım
mustafa 2 yıl önce
baştaki idareci bayan vatandaşın hali ne olursa olsun ag babalarını duşunur vatandaş onun için boş geldigi yer banka bankalar nasıl soyuyorsa sistem bu
ali akbey 2 yıl önce
hodri meydan. siz bu işi ''güvence bedeli'' alarak yapıyorsunuz. ama güvence bedeli almadan yapan özel şirketlerde var. peki onları neden engelliyorsunuz?
bırakın vatandaş, kiminle isterse, onunla çalışsın.
örnek mi istiyorsunuz? EWE enerji, LİMAK enerji, ZORLU enerji ve ENERJİ SA.
de hadi
misafir 2 yıl önce
en iyi yatırım enerji zarar etmesi imkansız açıkmı var yaz gitsin üç beş vatandaşa vatandaş enayi nasıl olsa zerre kadar hakkım varsa zehir zıkkım olsunnnnn...
ŞANSLI TÜKETICI 2 yıl önce
Ne kadar şanslıyız akedaş bizi düşünüyormuş. Sövmeyeceğim akedaş ısrar etme
muzaffer 2 yıl önce
Topla milletten parayı bağla dolara dolar yükselsin bozdur doları dön köşeyi devleti gariban kurtarsın, çark dönmeye devam..
ali can 2 yıl önce
allah sizin belanızı versin.
Goksunlu Muro 2 yıl önce
Bide bunu ogrendiler algi operasyonu .Utanmadan yalan soyluyor milleti kandiriyor.Hepsi faturada acik acik yaziyor ne algi operasyonu.Gercekten saka gibisiniz.Milleti salak yerine koymayin.Herkes cahil siz bilgili kulturlusunuz hic guven vermiyosunuz
Marasli 2 yıl önce
Soyguncusunuz. Konut a ticaret hane tarifesi uyguluyorsunuz vatandasi soymaktan baska ne. Yapiyorsunuz.
ALİ GÜL 2 yıl önce
ŞAHSIMA SERBEST TÜKETİCİ SÖZLEŞMESİ İMZALATTIRMADAN BENİ SERBEST TÜKETİCİ YAPTINIZ ŞİMDİDE GELİN TARİFENİZİ YENİLEYELİM DİYORSUNUZ.
ÖNCEDEN NASIL YAPTIYSANIZ ŞİMDİDE ÖYLE YAPIN
Sefa Öztürk 2 yıl önce
Sahtekâr lar yeni sözleşme yaparken para alınmıyor diyorlar ama alıyor lar resmen dolandırıcılık yapıyorlar.aradaki farkmis bunu neden ilk başta söylemiyor lar insanları sömürü yorlar. Zehir zıkkım olsun resmen halkımızı soyuyorlar
Gökhan peltek 2 yıl önce
Soygun a devam belediye baskaniniz dan öğrendiniz ya ....
MARAŞ LI 2 yıl önce
tedaş işcilerin servis sigorta yemek V S ire msraflarını vatandaşa fatura edin nasıl olsa elimiz baglı keyfini bakın cekin men
Ahmet gemci 2 yıl önce
Bu diye iyimiş.sorunum geçen sene 11.ayda siz indirim tarifesi bölümünde sarfuyat kullanıyorsunuz dediler .indirimden faydalanmak için sözleşme yapılması gerekiyor dediler.yaptilar da.ancak nerdeyse bir yıl olacak hala indirim yapılacak.soruyorum.yanıt alamıyorum.akedasa duyurulur.
Spekoz 2 yıl önce
İndirimli tarife diye sözleşme imzalattin iz o zaman herhangi bir ücret talep etmediniz.simdi neden 230 TL ile yeniden sözleşme yenilemeye zorluyorsunuz .Benim hakkımı yiyenden ahirette hakkımı alırım
ahmed atlı 2 yıl önce
bunları dijital ortamda güzelce yapabilirsiniz.vatandaşları oraya yığmak saatlerce hatta defalarca gelip gidmesine razı olmak vicdan işimi.yazıklar olsun bu özelleşmeyi yapıp bu duygusuz sadece karını düşünen insanlara verene.hangi şubeye gidseniz insan dolu.her törene her şölene koşan iktidar partisi şovmenleri bu sıkıntıyı dert bile edemediler.yazıklar olsun.....
Vatandaş 2 yıl önce
Kalem kalem yazıp güya hakliymis gibi heray kayip kacak bedeli saat okuma başkalarının ödemediği bedelleride bize yüklüyorsunuz sonrada çıkıp güya açıklama yapıyorlar soyguncular yetkililerde bunlara bile bile ses çıkarmıyor haram zıkkım olsun aldığınız her fazladan kuruş bile olsa
ahmi46 2 yıl önce
peki bir sorum olacak sayın yetkiye, neden mesajlarınızın sonunda tehdit ediyorsunuz gelin yoksa elektriğiniz keseriz diyorsunuz. madem tüketiciyi düşünüyorsunuz neden elektriğinizi keseriz diyorsunuz. tüketici istemezse pahalı olarak kullansın size ne. tüketici odaklıymışşşş. siz tehdit odaklı soyguncusunuz.
Maraşlı 2 yıl önce
Lan elektriğidemi amerikadan alıyorsun, doları bahane ediyorsun. Termik santrallerinde yanı başındaki çıkardığın kömürle, Hidroelektrik santrallerini sudan üretiyorsun. Fırsatçılık yapmayın. Sen işçine de dolar farkı kadar zam yaptıysan dürüstsün..
Hüsin 2 yıl önce
Akedaş seni harbiden çok seviyorum. Biz güçlü ülkeyiz arkadaşlar niye itiraz ediyorsunuz. Bence devlete kesilen vergi biraz daha artmalı bu devlet vatan hepimizin ALLAH devletimize zeval vermesin vergiler 2 katına çıksın.
Mehmet ay 2 yıl önce
Hadi canım
DOLAR AKEDAŞ 2 yıl önce
43TL LİK FATURA 54 TL SEBEP DOLAR MI ?PARDON ELEKTRİK ABD ÜRETİLİYOR
Mert 2 yıl önce
hadi lan sahtekarlar seni orda niye tutuyorlar bu millet bilmiyormu ? 4 aile soyuyor memleketi hepsi birbiri neden başkası yok. Bunların soyuna bak bir.Allah elinizden alsın en kısa sürede
deru 2 yıl önce
hiç bir sözleşme imzalatmadan serbest tüketici sözleşmesine geçirdiler.. konuyla ilgili cimere yazılmıştır ... yukardaki açıklamaya bunu kaleme alan inanıyormu acaba ...
ahmet tüfekci 2 yıl önce
bide çıkmış eke eke yorum yapıyor sanki garibanın halinden anlar gibi vurdum duymazlar Allahınızdan bulun inşAllah.nasıl can vereceksiniz bakalım
Hakan 2 yıl önce
Sayın reisimiz zam yapanlar incelemeye alınıyor elektrik ,şu, doğalgaza zam yapılıyor lütfen buna bir çare bulun zam yapılmayacak deniyor belediye suya zam otobüse zam ilgililer.
BAY 2 yıl önce
Akedaştan gelen faturanın %50 si vergi bi çoğunuda gizlediler dağıtım bedeli altında topladılar olan vatandaşa oluyor her sene enfalesyonun ezerinde zam
K MARAŞLI 2 yıl önce
BİRAZ DÜRÜST OLUN VATANDAŞA BU GEÇİŞ İŞLEMİ KAÇA PATLAYACAK NET OLARAK SÖYLEYİNDE VATANDAŞTA BİLSİN NEDEN NET BİR RAKAM SÖYLEMİYORSUNUZ YETER VATANDAŞI SÖMÜRDÜĞÜNÜZ SİZE KİMSE İNANMIYOR
ahmet tüfekci 2 yıl önce
yemediniz bok yok haram zıkkım olsun Allahınızdan bulunuz inşAllah
Kahraman 2 yıl önce
Akp yöneticileri; Seçim geliyor seçimde görüşürüz, milleti bu sahtekâr adamlara soydurup siz seyredin, seçimden sonra da siz seyredeceksiniz, akp'nin sırtlanlarıyla seçimde görüşeceğiz
ökkeş 2 yıl önce
akedaş tmsfye devredilsin cimere bimere yazalım
harun hamzaoğlu 2 yıl önce
yalanın bu kadarına da pes sahtekarlığın adı değişti desene kısadan sen buna
Demekki problem var 2 yıl önce
Yorumlara baktım hic olumlu yok. Demekki problem şirkette. Ticarette zarar olur ama elektrik şirketlerinde zarar söz konusu değil. Başkasının caldığından milleti mesul tutmak hangi mantığa uygun. O zaman marstaki bütün çalınan eşyaları bu millet ödesin... çaldırma kardeşim elektriğine sahip çok...
Murat 2 yıl önce
Soyguncular yiyemeden geberirsiniz inşAllah!! Colugunuzdan cogugunuzfan çıksın inaşAllah haram zehir olsun..
La edri 2 yıl önce
Dilinize pelesenk olmuş 'Algi operasyonu' bu kelimede olmasa napardiniz acaba..?
birisi 2 yıl önce
faturaya bakıp konuşuyoz onu bunu dinleyerek değil
MUSTAFA 2 yıl önce
ingilizler ve fransızlar ingal ettiklerinde akedas kadar bu vatandasları soymadılar. modern hırsızlar akedas
kizgin ede 2 yıl önce
hepinize haram olsun benden 500küsür abone parasi al 1 yil önce gel şimdi iptal et 450 abone parasi yine al alda o evlatlarinin bozindan gecermi ben elektiriğim kapanmasin diye son parami veriyorum ayrica iptal eetiğin aboneliğin parasini ne hakla vermezsin haraçmi keser oldunuz o koltuklar artik size kalmayacak bu vatandaş bu halk korkmadiğiniz BiZiM ALLAHIMIZIN sayesinde size hesabini soracağiz....
Karaziyaret mah 2 yıl önce
Edeler Recep Tayyip Erdoğan bunlarlamı uğraşsın burda Tayyipin bir suçu yok biz o millet vekillerini niye seçiyoruz o belediye başkanını niye seçiyoruz ortada bir haksızlık karşısında bunların hakkımızı araması lazım her evden 3 tl 5 tl kesse sen paraya bak bide doları bahane ediyor sanane dolardan bu millet vekilleri işini yapsın seçim bitince yan gelip yatmasınlar bu yanlışı düzeltmeliler
maraşlı ökkeş 2 yıl önce
akedaş önünde
Dereli 46 2 yıl önce
Akedas saçmalamaya başladı
Hem indirim için sözleşme yaptırıyorlar
Hemde habersiz aboneliği iptal ediyorlar
Böyle sorumsuzluk olmaz .
Dereli 46 2 yıl önce
Akedas
Hem indirim için sözleşme yaptırıyorlar
Hemde habersiz aboneliği iptal ediyorlar
Böyle sorumsuzluk olmaz .
alper 2 yıl önce
Canın cehenneme akedaş...
Zihnisavar 2 yıl önce
Dolandırıcılığın vücut bulmuş hali akedaş müstehak bu millete dahada zamlanır umarım
Mehmet aksu 2 yıl önce
Önce güvéñce bedeli aldiñiz.Sözĺeşme şureniz ďoldu diye mesaj ğonderdiniz.ikinci sozlesmede yine guvence bedeĺi aldiñiz.Haram, zehir zikim olsun.Herturlu hileyi yapiyorsunuz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 30 Eylül 2020
İmsak 05:00
Güneş 06:20
Öğle 12:27
İkindi 15:47
Akşam 18:25
Yatsı 19:39
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Karagümrük 3 7
2. Alanyaspor 3 7
3. Galatasaray 3 7
4. Antalyaspor 3 7
5. Hatayspor 3 7
6. Erzurumspor 3 6
7. Göztepe 3 5
8. Fenerbahçe 3 5
9. Konyaspor 2 4
10. Trabzonspor 3 4
11. Beşiktaş 3 4
12. Sivasspor 3 4
13. Kasımpaşa 3 3
14. Kayserispor 3 3
15. Gaziantep FK 3 2
16. Ankaragücü 2 1
17. Gençlerbirliği 2 1
18. Çaykur Rizespor 3 1
19. Malatyaspor 3 1
20. Denizlispor 3 1
21. Başakşehir 3 0
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 3 7
2. Tuzlaspor 3 7
3. Ankara Keçiörengücü 3 7
4. İstanbulspor 3 6
5. Altınordu 3 6
6. Samsunspor 3 5
7. Adanaspor 3 5
8. Altay 3 4
9. Akhisar Bld.Spor 3 4
10. Bandırmaspor 3 4
11. Giresunspor 3 4
12. Bursaspor 3 3
13. Balıkesirspor 3 3
14. Ankaraspor 3 3
15. Ümraniye 3 3
16. Boluspor 3 1
17. Menemen Belediyespor 3 1
18. Eskişehirspor 3 1
Takımlar O P
1. Leicester City 3 9
2. Liverpool 3 9
3. Everton 3 9
4. Aston Villa 2 6
5. Arsenal 3 6
6. Crystal Palace 3 6
7. Leeds United 3 6
8. Tottenham 3 4
9. Chelsea 3 4
10. Newcastle 3 4
11. West Ham 3 3
12. Brighton 3 3
13. Man City 2 3
14. M. United 2 3
15. Southampton 3 3
16. Wolverhampton 3 3
17. West Bromwich 3 1
18. Burnley 2 0
19. Sheffield United 3 0
20. Fulham 3 0
Takımlar O P
1. Real Betis 3 6
2. Granada 3 6
3. Real Sociedad 3 5
4. Celta de Vigo 3 5
5. Valencia 3 4
6. Real Madrid 2 4
7. Getafe 2 4
8. Villarreal 3 4
9. Atletico Madrid 1 3
10. Barcelona 1 3
11. Sevilla 1 3
12. Levante 2 3
13. Osasuna 3 3
14. Athletic Bilbao 2 3
15. Cádiz 3 3
16. Huesca 3 2
17. Real Valladolid 3 2
18. Eibar 3 1
19. Deportivo Alaves 3 1
20. Elche 1 0